طراحی و برنامه نویسی پروژه سموبار


توضیحات پروژه

اپلیکیشن باربری بین شهری آنلاین سموبار

 سموبار پروژه ای استارت آپی است که در حوزه حمل و نقل جاده ای و بین شهری و باربری آنلاین در راستای اهداف ساماندهی وضعیت حمل و نقل بین شهری و سهولت دسترسی صاحبین بار به رانندگان با شعار ؛سموبار ،‌آسان ترین مسیر حمل بار؛ با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی به شش پلنفرم اپلیکیشن اندروید سمت راننده، اپلیکیشن اندروید سمت راننده، اپلیکیشن iOS سمت کاربر، اپلیکیشن iOS سمت راننده، پنل مدیریت کامل (به همراه سیستم های حسابداری، حسابرسی، حقوق دستمزد و …) و وب سایت سموبار پا در عرصه ی فناوری های دیجیتال و استارت آپ ها گذاشته است.

به شما پیشنهاد می کنم که مقاله ی ما درباره ی ساخت اپلیکیشن را مطالعه نمایید

پیشنهاد می کنم نمونه کار دیگر ما طراحی سایت و اپلیکیشن حمل بار بارمپ را نیز مشاهده نمایید.

ایده پروژه اپلیکیشن باربری بین شهری آنلاین سموبار پس از تدوین و ضرورت ضوابط مربوط به فعالیت بازارگاه‌های الکترونیکی حمل و نقل جاده‌ای کالا از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در دپارتمان فناوری و اطلاعات تابان شهر جهت برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن باربری بین شهری آنلاین ارائه شد که در این ابلاغیه ضوابط دقیق و کامل فعالیت بازارگاه‏های الکترونیکی(اینترنتی) حمل و نقل جاده‌ای کالا تدوین و در سایت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به انتشار در آمد و بستری برای شروع پرقدرت سموبار شد.

یکی از بزرگترین مشکلات حوزه های حمل و نقل کشوری روش های ناعادلانه این بازار که همیشه به نفع دلالها و به زیان رانندگان تمام می شد و همچنین روش های بسیار سنتی در رساندن بار به رانندگان بوده که پس از رشد بسیار چشم گیر کشور در زمینه کسب و کار های اینترنتی همچنان این فرایند به وسیله دادزن ها در پایانه های کشور صورت میگرفت.

پس از بررسی و مطالعه بازار در خصوص فرایندهای حمل و نقل باری هدف سموبار بر رضایتمندی رانندگان و صاحبین بار نهادینه شد که در ادامه به معرفی روند کاری اپلیکیشن سموبار خواهیم پرداخت .

پروژه باربری بین شهری آنلاین سموبار در ابتدا با مطالعه بازار که شامل تحلیل فعالان حاضر در زمینه حمل و نقل باری و نیازسنجی طرفین اپلیکیشن که شامل صاحبین کالا و رانندگان است،‌ آغاز بکار کرد.

سپس پیش نویس طرح جامع کسب و کار (Business Plan) توسط مدیران و استراتژیست های دو طرف منعقد شد و همچنین برنامه ریزی و سند استراتژیک این پروژه جهت اجرای مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ این استارت آپ توسط کانون تابان شهر تدوین و اجرا گردید.

استارت آپ  باربری بین شهری آنلاین سموبار در دو حوزه اپلیکیشن کاربر و راننده ارائه شده است که با توجه به نیازهای طرفین کاربرد دارد .

اپلیکیشن سمت کاربر :semobar-user

اپلیکیشن سمت کاربر سموبار که با رنگ قالب زرد عرضه شده است، در چند فاز صاحب بار، باربری و متصدی مورد استفاده قرار می گیرد که بسیار راحت می توانند ثبت و اعلام بار کنند. به این صورت که با استفاده از یک پنل مدیریتی، کاربر مشخصات بار خود اعم از نوع بار، نوع خودروی مورد نیاز، ‌آدرس مبدا و مقصد،‌ زمان بارگیری و تخلیه و هر توضیح دیگر که مربوط به بار باشد را ثبت می کند. سپس رانندگانی که در محدوده محل بارگیری هستند و خودروی آنها مطابق با بار ثبت شده است از وجود این بار باخبر می شوند و پس از دیدن مشخصات بار قیمت پیشنهادی خود را اعلام می کنند و اگر رانندگان داوطلب بیشتر از یک نفر باشند روند کار بصورت مناقصه ادامه پیدا می کند و راننده ای که کمترین قیمت را اعلام کند برنده مناقصه خواهد شد و پس از دریافت بارنامه به سراغ مراحل بارگیری می رود و به سمت مقصد حرکت می کند .

در این بین کاربر می تواند محل دقیق خود را ببینید و از پیشرفت پروسه ی انتقال بار باخبر شود.

اپلیکیشن سمت راننده :semobar-driver

اپلیکیشن سمت راننده سموبار که با رنگ قالب آبی عرضه شده است،‌ توسط راننده خودروی حمل بار استفاده می شود و پس از ثبت نام در سامانه و درج مشخصات خود اعم از نوع خودرو و اطلاعات شخصی،‌ یک سموباری محسوب می شود و می تواند براحتی بار بگیرد و از این پس به جای ساعت ها انتظار در پایانه های حمل و نقل و صرف زمان زیاد،‌ بار مورد نظر خود را بیابد و قیمت را خودش تعیین کند و برای دریافت بارنامه به نزدیکترین شعبه سموبار هدایت می شود.

از طرفی یک دیتابیس از بارهای موجود بنام بارهای من و مناقصه های انجام شده در دست دارد که می تواند با مقایسه رخدادهای بوجود آمده یک الگوی مدیریتی – زمانی – ریالی بیابد.

در کلیه مراحل ثبت بار و بارگیری و مناقصه گزینه ی ارتباط با پشتیبانی تعبیه شده است که بصورت 24 ساعته و تمام روز کارشناسان آماده پاسخگویی خواهند بود.

همچنین راننده این امکان را نیز دارد که توسط دسترسی به نقشه الکترونیکی راه و مسیردهی هوشمند سفری ایمن و راحت داشته باشد.

در شکل زیر مراحل ثبت سفارش توسط اپلیکیشن راننده نمایش داده شده است .

پیش نمایش زنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *