آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با وردپرس و نکات کلیدی آن

طراحی سایت با وردپرس :

در راه اندازی یک کسب و کار و به دنبال آن ساخت سایت یکی از مهم ترین مسائل برای ما که پیش از هر مورد دیگر به آن توجه می شود یک چیز است کاربر. تقریبا همه ما از در پس هر تصمیم نیاز های یک کاربر و راحتی او را در نظر خواهیم گرفت.اما آموزش طراحی سایت با وردپرس شامل چه چیزی است و کسب درآمد با طراحی سایت امکان پذیر چه گونه است؟ کاربر شما با اولین ورود خود به سایت شما در ابتدا به چه چیزی توجه خواهد کرد؟ به محصولات شما؟ نوع ارائه دهی خدمات شما و یا … کاربر در لحظه ورود شاید توجه کمی به نوع کسب و کار شما داشته باشد.کاربر شما چه طور در لحظه ورود به سایت شما مجذوب آن می شود و جست و جو در سایت شما می پردازد؟این طراحی چه گونه انجام می شود؟ و در انجام آن باید به چه نکات توجه شود.

در این مقاله آموزش طراحی سایت با وردپرس را بیشتر آشنا خواهیم کرد.شرکت تابان شهر با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت سایت شما را در مسیر توسعه و گسترش کسب و کارتان همراهی خواهد کرد.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

طراحی سایت تنها به معنای یک ظاهر زیبا و جذاب نیست طراحی یک سایت در حقیقت تلاش برای استفاده آسان تر و راحتی هر چه بیشتر کاربران جلوگیری از سردرگمی آن در سایت است. امروزه صرفا برنامه نویسان این طراحی را انجام می دهند اگر شما هم یک سایت دارید و ایده های فراوانی در زمینه طراحی این سایت با طراحی سایت وردپرس به راحتی می توانید طراحی مورد نظر و کاملا همانگی را با کسب و کار خود ایجاد کنید

قدم اول : نصب افزونه ها بر روی سایت وردپرس

بعد از ساخت سایت خود توسط پلتفرم وردپرس و مراحل نصب و ایجاد سایت خود, نوبت به طراحی آن و متناسب سازی با نیاز های کاربران میشود پلاگین و یا افزونه ها بسته های برنامه نویسی شده ای هستند که جدا از وردپرس و توسط برنامه نویسان نوشته می شوند تا امکانات خاصی را در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

برای نصب افزونه در وردپرس بر روی گزینه افزونه ها کلیک کرده سپس افزودن را انتخاب کرده تا سری از افزونه ها

نکات مهم در نصب افزونه ها بر روی سایت وردپرسی

یکی از نکات مهم در نصب افزونه ها برای طراحی سایت وردپرسی استفاده از آخرین نسخه و آپدیت افزونه ها است. وردپرس هر چند وقت یک بار افزونه های خود را به روز رسانی می کند که در این نسخه های بروز رسانی شده , ایرادات و نواقص برطرف شده است و مشکلات امنیت آن نیز دیگر وجود ندارد.به همین دلیل توصیه می شود آخرین نسخه نصب شود تا امنیت سایت شما تامین شود و ایرادات نسخه های قدیمی شما را به خود مشغول نسازد.

قدم دوم در طراحی سایت وردپرس :

در قدم دوم کار به سراغ نصب پوسته در وردپرس خواهیم پرداخت.در این قدم شما باید یک پوسته مناسب با توجه به معیار هایی از جمله هدفی که سایت برای آن ساخته شده است, با انتخاب یک پوسته مناسب استفاده کاربران با ورود به سایت شما می توانند به راحتی به موارد مورد نظر خود دسترسی داشته باشند و بتوانند با آن ارتباط خوبی برقرار کنندو تجربه کاربری خوبی را برای آن ها رقم بزنید.

پس از تصمیم برای انتخاب پوسته مناسب شما باید پوسته را بارگذاری کرده و بر روی وردپرس خود نصب کنید.با توجه به محبوبیت وردپرس این پوسته ها تا حد زیادی رایگان هستند و نیازی به پرداخت ندارند مگر این که شما برای رشد کسب و کار خود تصمیم جدی داشته باشید و یک پوسته با امکانات عالی خریداری کنید.

اما در این کار شما باید به چه مواردی توجه داشته باشید؟ این پوسته تا حدی ترجمه شده اند اما مقدار زیادی از آن ها تا کنون ترجمه نشده اند و میتواند مششکلاتی نظیر راست چین نبود آن ها شما را دچار چالش کند اما اگر بخواهید ترجه شده و تصحیح شده آن را از سایت ها دیگر ( به جز وردپرس ) دریافت کنید باید به خوبی دقت کنید تا از جای مناسبی آن را بارگذاری کرده, برخی از این سایت ها دست به برخی تغییرات غیر اصولی می زنند , حتی نسخه های پولی آن , که می تواند سایت شما را با مشکلاتی رو به رو کند.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

نصب پوسته برای طراحی سایت

در این مرحله شما یا این پوسته ها را از وردپرس دریافت می کنید و یا آن را از جایی دیگر دریافت کرده اید و می خواهید.برای این کار شما ابتدا در بر روی نمایش و سپس به پوسته ها وارد شوید مجموعه ای از پوسته ها را برای شما نمایش می دهد. اگر پوسته خاصی را, از پیش می شناسید آن را جست و جو و اگر نه در بین پوسته ها به جست و جو بپردازید و قالب مورد نظر را انتخاب کنید, با انتخاب جزئیات و پیش نمایش آن شما می توانید نصب کنید .اگر شما می خواهید از پوسته ها در وردپرس استفاده کنید در بخش پوسته های وردپرس به دنبال قالب مورد نیاز خود بگردید و آن را نصب کنید. اگر آن را از پیش دانلود کرده اید فایل زیپ آن را در وردپرس بارگزاری کنید و سپس مرحله بعد وارد کردن اطلاعات را آغاز کنید.

نکته مهم :

اگر شما قالبی را از پیش نصب کرده اید و اکنون به هر دلیلی می خواهید آن را عوض کنید. پوسته یا قالب خود را انتخاب کنید .و بدون اینکه نگران پاک شدن مطالبی که از پیش در قالب قبلی خود وارد کرده اید نباشید با پاک شدن قالب آن طالب پاک نمی شوند. به راحتی با درون ریزی و برون ریزی می توانید آن را انتقال دهید.

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت:

برای همه ما پیش آمده جدا از محتوا و سایر موارد برخی از سایت ها به نظرمان خسته کننده و یا برخی از سایت ها جدا از محتوایشان از چرخ زدن و گشتن در آن احساس بهتری را داریم اما روانشناسی رنگ ها در حقیقت استفاده از رنگ های مناسب در جای مناسب و به میزان مناسب است که در نرخ کلیک , فروش ونرخ پرش تاثیر گذار است و احساس رضایت را در مشتری ایجاد می کند.در تحقیقات اخیر استفاده از رنگ ها مناسب می تواند تا 24 درصد نرخ تبدیل را افزایش دهد. در اصل شما باید با شناختی که نسبت به مخاطبین خود و کسب و کار خود دارید از رنگ ها در جای درست در زمان درست برای مخاطت درست و همچنین این کار باید با هدفمندی صورت بپذیرد.

در این انتخاب شما باید به خوبی از مخاطب خود شناخت داشته باشید مخاطب شما چه جنسیتی دارد؟ چه محدوده ای سنی از سایت شما دیدن می کنند شخصیت آن ها چه گونه است و چه طور می توان بر تصمیم آن ها در انتخاب تاثیر گذاشت رفتا آن ها در برخورد با این رنگ ها چگونه می تواند باشد.

 نکته دیگری که شما باید در انتخاب رنگ ها برای طراحی سایت در نظر داشته باشید. توجه به نوع محصولی است که ارائه می دهید. سایت شما باید به خوبی گویای شما و کسب و کار شما باشد رنگ ها در ایجاد تعریف مناسب در ذهن مخاطب تاثیر به سزایی دارند. برای مثال در یک سایت فروشگاه لوازم آرایش با سایت ها فروش قطعات آهنی بسیار متفاوت است.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

اما چه کسانی آموزش طراحی سایت با وردپرس برایشان مناسب است؟

  • کسانی که می خواهند کسب درآمد از طراحی وب داشته باشند
  • کسانی که دانش برنامه نویسی ندارند و می خواهند یک سایت وردپرسی داشته باشند و با توجه به نیازه هایشان آن را طراحی کنند.
  • کسانی که می خواهند کسب وکار خود را گسترش دهند و پهنا وب را محیط رشد و توسعه کسب و کار شان باشد.
  • کسانی که می خواهند ایده های خود را در این زمینه اجرا کنند چه برای کسب تجربه و چه برای کسب و کار خود.
  • کسانی که می خواهند بدانند! کسانی که از تجربه ها جدید لذت می برند و می خواهند هر چه بیشتر تجربه کسب کنند و در آینده در زمینه طراحی سایت فعالیت کنند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاور شما: 09123845470