نماد اعتماد الکترونیکی

اهمیت نماد اعتماد الکترونیکی در کسب و کار شما

نماد اعتماد الکترونیکی

در افزایش فروش شما و افرادی که پرداختی را به شما انجام می دهند عوامل متعددی تاثیر می گذارد. اما هیچ کدام از آن ها نمی تواند جایگزینی بهتر از اعتماد آن ها به شما باشد , هر پرداخت و هر خرید بر پایه یک اعتماد محکم انجام می پذیرد به همین علت ایجاد اعتماد در میان کاربران بسیار حائز اهمیت است. نماد های الکترونیکی از جمله عواملی است که می تواند تاثیر بسیار خوبی را بر روی کاربران در راستای اعتماد سازی آن ها بگذارد در این مقاله قصد داریم تا شما را هر چه بیشتر با جوانب این نماد چگونه تاثیر و دریافت این نماد همچنین اهمیت نماد اعتماد الکترونیکی آشنا کنیم. اگر شما هنوز طراحی فروشگاه اینترنتی خود را نداشته اید و می خواهید در این راستا گام بردارید با تابان شهر همراه باشید تا بتوانید یک فروشگاه اینترنتی بر پایه های محکمی را ایجاد کنید.

اهمیت نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی چیست :

پیش از هر چیزی شما باید بدانید این نماد چیست و چه اختیاراتی را ایجاد می کند؟اهمیت نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟  نماد اعتماد الکترونیک نمادی است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر می شود این مرکز متعلق به وزارت صنعت معدن تجارت است و بر این مرکز نظارت دارد. هدف از ایجاد این نماد نظارت , قانونمند سازی و چارچوب دهی فعالیت فروشگاه های اینترنتی در فضای مجازی است. خصوصا کسب و کار هایی که تجارت C2B است به این معنا که محصولات خود را به خریداران نهایی می فروشند این نماد در سایت خود ثبت می کنند تا کاربرانی که وارد سایت می شوند با دیدن این نماد بتوانند به این فروشگاه اعتماد کنند و بدانند که اطلاعات آن ها در هنگام پرداخت به صورت کد شده حفظ خواهند شد و می توانند با آسودی خیال پرداخت خود را انجام دهند.

 انواع نماد اعتماد الکترونیک : 

این نماد می تواند به دو صورت صادر شود :

  1. تک ستاره
  2. دو ستاره

که تفاوت آن ها در میزان اختیارات و اطلاعاتی است که این مرکز از فروشگاه در اختیار دارد و آن ها را تایید می کند.

مشتریان چرا با دیدن این نماد اعتماد می کنند؟

در گذشته به دلیل ثابت نبودن این فروشگاه های اینترنتی و فعالیت آزادنه آنها زمینه را برای فعالیت افراد سود جو فراهم می ساخت و بستری را برای دزدی و از بین بردن اعتماد افراد از خرید اینترنتی منجر می شد و طبع ثبت نشدن این فروشگاه ها از طریق قضایی پیگیری این افراد و داد خواهی برایشان بسیار دشوار و در برخی از این موارد غیر ممکن می ساخت. و آمار دقیق از میزان تخلف در این بازار مشخص نبود.

با روی کار آمدن این مرکز و شخص ثالث بودن آن ها در معاملات سبب شد تا افراد بدانند نصب شدن این علامت به معنای نظارت بر روی کار این فروشگاه است و امنیت آن تامین شده است فعالیت آن ها با موارد تایید شده در این سازمان مطابقت دارد. علاوه بر می دانند اگر دزدی انجام شود چه توسط دزدیدن اطلاعات شخصی افراد هک شدن و یا برداشت غیر قانونی می توانند از یک سازمان مسئول تقاضای دادخواهی کنند.

اما این نماد علاوه بر اعتماد سازی افراد برای پرداخت مطمئن در اعتماد سازی آنها برای اطلاعات هر محصول هم تاثیر گذار است زیرا این اطلاعات و محصولات که رد سایت شما ثبت می شود توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک چک شده است.

نماد اعتماد الکترونیک تک ستاره :

این نماد الکترونیک دارای ویژگی هایی است که در ابتدا گفته شد نیاز دارد تا مالک به طور کامل احراز هویت شود, مدارک به طور کامل ارائه شود , و مرکز به خوبی با محصولات فروشگاه توسط مرکز برسی می شود و نماد اعتماد الکترونیک یک ستاره برای این فروشگاه ها صادر می شود. این نماد تک ستاره مناسب برای سایت هایی است که گواهی نامه امنیتی ssl ندارند.

نکته : این نماد ابتدا به صورت موقت ( یکساله ) ایجاد می شود سپس مراحل دریافت نماد دائم آن انجام می شود که برای رسیدن به آن مرحله نیاز مند به احراز برخی از معیار های اعلام شده توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک است.

نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره :

این نماد برای طراحی سایت دارای گواهی نامه ssl است که از امنیت بالاتری برخوردار هستند. این گواهی ضمانتی برای دریافت نماد الکترونیکی دو ستاره است در صورت نبودن این گواهی تک ستاره به سایت تعلق می گیرد. اهمیت نماد الکترونیکی دوستاره در دارا بودن این گواهی است.

اهمیت نماد اعتماد الکترونیکی

نکات مهم نماد الکترونیکی :

1- بعد پایان فرایند ساخت و ثبت سایت خود اقدام به دریافت این نماد کنید.

2- نام مالک دامنه باید با نام مالک سایت فروشگاهی یکسان باشد.

3- تمام این مراحل اینترنتی است و نیاز به حضور اداری شما ندارد. شما می توانید از طریق سایت نماد اعتماد الکترونیک مراحل دریافت را طی کنید.

4- برای طی کردن مراحل دریافت این نماد نیاز است تا مالک به صورت کامل احراز هویت شود و مدارک ارسال شود.

5- این نماد باید قابلیت کلیک را بر نماد وجود داشته باشد.

ضرورت داشتن و اهمیت نماد اعتماد الکترونیکی :

1- با داشتن این نماد می توانید به کسب و کار اینترنتی خود رسمیت بدهید و خیال مشتریان را برای اعتماد به شما راحت سازید تا با خیال راحت به خرید و پرداخت هزینه در سایت شما بپردازند

2- مزیت دیگری که این نماد برای شما ایجاد می سازد زمینه سازی تا شما بتوانید از بانک به طور رسمی درگاه دریافت کنید, دریافت این درگاه به طور مستقیم از سمت بانک امنیت این پرداخت را بسیار افزایش می دهد زیرا در صورت عدم توانایی در استفاده از آن ها باید از درگاهای وابسته استفاده کنید که به معدودی از آنها می توان به طور کامل اعتماد داشت جدا از اعتماد سود پرداختی جهت انجام تراکنش ها بسیار حائز اهمیت است و برخی آن ها ممکن است بابت آن مبالغ بالایی از شما در خواست کنند.

3- این نماد می تواند امکان پرداخت درب منزل ( COD) را برای شما با پنل اداره پست ایجاد کند

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *