برای آموزش طراحی وب سایت از کجا شروع کنیم؟

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم

برای آموزش طراحی وب سایت از کجا شروع کنیم؟

آموزش طراحی وب سایت

 

با توجه به رونق کسب کار های اینترنتی خیلی ها این روزها به آموزش طراحی وب سایت علاقه مند شده اند. سایتی که طراحی می کنید دقیقا مثل ویترین مغازه نمایان گر کار شماست. پس طراحی وب سایت شما برای جلب نظر کاربران خیلی مهم است.هیچ جای نگرانی نیست ما در کانون تابان شهر از اهمیت این موضوع آگاهیم و با داشتن تجربه کافی در این زمینه پاسخگوی نیاز شما خواهیم بود.

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم

 

اگر قصد دارید طراحی سایت خود را شروع کنید ولی نمی دانید که از کجا این مقاله می تواند به شما کمک کند.

امروزه بازار کسب و کار اینترنتی رونق خوبی دارد و همانطور که می دانید هزینه ی طراحی سایت حرفه ای بسیار بالاست. پس اگر خودتان طراحی سایت مورد نظرتان را شروع کنید می توانید آن را به دلخواه خود طراحی و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. دراین مقاله ما سعی کردیم پاسخ مناسبی به این پرسش که برای این سوال بدهیم.

7مرحله ی اساسی در این خصوص که باید ان ها را  در آموزش طراحی وب سایت بدانید :

مرحله ی اول آموزش طراحی وب سایت:

در ابتدا باید حوزه ی کاری خود را تعیین کنید. سعی کنید مفاهیم اولیه ی طراحی سایت را یاد بگیرید. به عنوان مثال باید بدانید که سایت ها از دو قسمت فرانت اند (front end) و بک اند (back end) تشکیل شده اند. فرانت اند بخشی است که توسط کاربر قابل رویت می باشد. بک اند هم بخشی است که مربوط به پردازش ها از طریق سرور می باشد.

مرحله ی دوم:

برای بخش ظاهری سایت باید از زبان نشانه گذاری HTML استفاده کنید. در واقع HTML  را می توان پایه و اساس یک وب سایت در نظر گرفت. شما باید تسلط نسبتا کاملی به HTML  داشته باشید زیراکه بدون آن هیچ وب سایتی وجود نخواهد داشت. در ابتدا ممکن است یادگیری این زبان به نظرتان کمی سخت و دلهره آور باشد. ولی باید بدانید که به راحتی پس از صرف یک هفته وقت بر آن می توانید به تسلط کافی دست پیدا کنید.

مرحله ی سوم :

یکی دیگر از مراحل برای شروع طراحی سایت استفاده از زبان css  می باشد.شما با استفاده از html  پیکر بندی سایت خود را طراحی می کنید. حال برای اینکه صفحه ی سایت خود را طراحی  و آراسته کنید باید از css  استفاده کنید. زبان css  به مراتب از html  پیچیده تر است.

اما نگران نباشید چون بعد از اینکه اولین کدهای خود را توانستید بنویسید و متوجه تاثیر آن بر روی ظاهر سایت خود شدید اشتیاقتان برای یادگیری بیشتر می شود. پس با سرعت بیشتری یاد خواهید گرفت.

مرحله ی چهارم آموزش طراحی وب سایت:

تا به این مرحله شما توانسته اید سایت نسبتا خوبی را طراحی کنید. اگر علاقه دارید که امکانات بیشتری در طراحی سایت خود داشته باشید مانند تاریخ ، ساعت،اسلایدر و … باید از زبانه برنامه نویسی ای به نام جاوا اسکریپت (javascript)  بهره ببرید. علی رقم دو زبان برنامه نویسی قبلی یعنی css  و html  برنامه نویسی با جاوا اسکریپت راحت تر است.

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم

مرحله ی پنجم:

در این مرحله از طراحی سایت باید به ایجاد بک اند بپردازیم. به همین منظور به سوی انتخاب یک زبان برنامه نویسی سمت سرور می رویم با این هدف که با استفاده از این زبان صفحه های سایتمان را داینامیک کنیم. زبان های بسیاری به این منظور برای طراحی سایت وجود دارد مانند:

Php

Python

Node js

Java

ASP

یکی از محبوب ترین زبان ها در این زمینه  php است. از معروفترین سایت ها که از این زبان برنامه نویسی در طراحی سایت خود استفاده کرده اند می توان به ویکی پدیا و فیس بوک اشاره کرد. در ایران هم برای بیشتر سایت ها از این زبان برنامه نویسی استفاده می شود.

مرحله ی ششم:

بعد از تمامیه این مراحل احتیاج داریم تا اطلاعاتی را که وارد کرده ایم ذخیره کنیم. بدین منظور به یک database  نیاز داریم که اطلاعات خود را در آن ذخیره کنیم. ازجمله دیتابیس های محبوب که در طراحی سایت با زبان برنامه نویسی php  سازگاری دارد MySQL است. حائز اهمیت است که این دیتابیس به صورت رایگان می باشد پس به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

مرحله ی هفتم آموزش طراحی وب سایت:

برای اینکه سایتی را که طراحی کرده اید به صورت تمام وقت و در تمامی نقاط دنیا در دسترس باشد،نیاز دارید که اطلاعات سایت خود را در محیطی در فضای اینترنت بارگذاری و نگهداری کنید.

به آن محیط  سرور گفته می شود سرورها همیشه روشن هستند. در واقع سرورها کامپیوتر هایی هستند که در تمام ساعات شبانه روز در دسترس می باشند. پس شما به یک هاست نیازمند هستین.هاست یک  فضای ذخیره در سرور می باشد. داده ها و اطلاعات شما در هاست بارگذاری و ذخیره می شود. شرکت های زیادی برای ارائه ی هاست موجود هستند که شما بسته به نیاز خود می توانید از آن ها هاست خریداری کنید.

علاوه بر هاست به یک دامین نیز احتیاج دارید.دامین یا دامنه همان نام سایت شماست مانند شرکت برنامه نویسی تابان شهر. اکثر شرکت های ارائه دهنده ی هاست ، دامین هم برای فروش دارند بسته به نوع سایتی که می خواهید طراحی کنید و هزینه ای که مورد نظرتان می توانید دامنه را نیز خریداری کنید.

توجه داشته باشید که طراحی سایت با طراحی پورتال متفاوت است و برای مطالعه طراحی پروتال میتوانید این مقاله طراحی پورتال رو مطالعه نمایید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاور شما: 09123845470