تفاوت های طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و cms

تفاوت های طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و cms

تفاوت های طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و cms

اگر برای خودتان کسب و کار دارید و قصد فروش اینترنتی دارید بهترین پیشنهاد برای شما طراحی سایت فروشگاهی است .در چند سال گذشته سایت های فروشگاهی به شدت مورد استقبال قرار گرفته اند و به طور مدوام در حال بهینه سازی هستند. کانون تابان شهر با تسلط کامل در زمینه طراحی سایت فروشگاهی می تواند به شما کمک کند.برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

تفاوت های طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و cms

در دنیای امروز با توجه به تحولات ایجاد شده در کسب و کار های نوین هر کار و تجارتی نیاز به یک سایت دارد. با وجود مشغله های کاری که این روزها درگیر آن هستیم بیشتر مردم به خرید های اینترنتی از سایت های فروشگاهی رو آورده اند چون با این کار هم در وقت و هم در هزینه های خود صرفه جویی می کنند. شما با طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و بهینه سازی آن می توانید در این میدان از رقیبان خود سبقت بگیرید.

به طور کلی طراحی سایت فروشگاهی  به دو صورت انجام می شود:

1.طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی (طراحی قالب سایت)

2.طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از cms (استفاده ازقالب های آماده)

در ابتدا به تعریف طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی می پردازیم.

طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی:

در طراحی سایت به صورت اختصاصی کد نویسی و طراحی قالب به به طور منحصر برای کارفرما انجام می شود. در ابتدا کار فرما باید نیاز های خود را به صورت RFP در اختیار شرکت طراحی سایت قرار دهد.

در واقع این نوع طراحی سایت به این شکل است کارفرما به هر شکلی که می خواهد می تواند سایت خود را طراحی کند.درست مانند زمانی که از یک خیاط می خواهیم برای ما لباسی بدوزد به راحتی می توانیم لباسی که دوست داریم را طراحی کنیم و این لباس را به هر نحوی که خواستیم تغییر دهیم.
در واقع کد های نوشته شده در این نوع طراحی سایتبه صورت اختصاصی بوده و هیچ شرکت دیگری این کد ها را نخواهد داشت. در نتیجه طراحی گرافیکی سایت (psd) هم کاملابر اساس سلیقیه ی کار فرما خواهد بود.

طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از cms

(Cms (content management system   که به معنای سیستم مدیریت محتوا می باشد نیاز را برای برنامه نویسی کم می کند و سرعت طراحی سایت را افزایش می دهد.از جمله cms های معروف می توان به وردپرس ، جوملا و دروپال و برای سایت های فروشگاهی می توان به ووکامرس ، پرستاشاپ و مجنتو اشاره کرد.

در این روش با توجه به نوع فعالیت کارفرما از قالب های ازپیش آماده شده می توان استفاده نمود. ولی نکته ی جالب توجه این است که یک  کاربرعادی  که وارد سایت شما می شود هیچ تفاوتی را بین این دو نوع طراحی متوجه نخواهد شد.

تفاوت های طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و cms

مقایسه ی طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی با طراحی سایت با سی ام اس:

1.اگر برای شروع کسب کار خود در سایت فروشگاهی عجله دارید باید بدانید ساخت سایت اختصاصی مورد مناسبی برای شما نیست چون مدت زمان طراحی سایت در این روش زیاد است.

2.هزینه های طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی به نسبت طراحی سایت با cms  بیشتر است.

3.اگر فکر می کنید که تمایل به تغییر بخش هایی از سایت خود دارید طراحی سایت فروشگاهی
اختصاصی برای شما ممناسب تر است .

4.در صورتی که مسائل بهینه سازی و سئوی سایت برای شما اهمیت دارد از سایت اختصاصی استفاده کنید.

حال اگر تصمیم به طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از قالب های آماده دارید باید بدانید یکی از معروف ترین پلت فرم ها برای طراحی سایت فروشگاهی پرستاشاپ است.

پرستاشاپ چیست؟

پرستاشاپ یک پلت فرم رایگان است و برای کارفرمایی مناسب است که بخواهد یک فروشگاه اینترنتی داشته باشد. این پلت فرم مزیت های فراوانی دارد به عنوان مثال برای 65 زبان دنیا قابل دسترس است.کاملا رایگان می باشد و هیچ حق کمیسیونی روی فروش شما ندارد.این پلت فرم به گونه ای طراحی شده که برای اکثر فروشگاه های آنلاین قابل پشتیبانی است.پرستا شاپ یک منبع باز می باشد. این بدین معناست که دسترسی به کد های آن برای عموم آزاد است.

در آخر شایان ذکر است که بسته های طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی شرکت برنامه نویسی تابان شهر خصوصیات منحصر به فردی دارد به عنوان مثال می توان به طراحی مورد پسند کاربر،سرعت بالا،خلاقیت و نوآوری در سایت تولید محتوای حرفه ای ،رعایت کامل قواعد سئو سایت اشاره کرد.

پیشنهاد میکنم مقاله ما درخصوص طراحی سایت فروشگاهی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را مطالعه بفرمائید.

اشتراک گذاری این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09123845470