.

5 تا از تکنیک های طراحی سایت مدرن در سال 2023

تولید شده توسط بهار رضاییان

کامپیوتر خوندم و همیشه به حوزه فناوری اطلاعات، تکنولوژِی و دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی داشتم، این فکت که کلی چیزای جذاب و مهم تو دنیا هست که هنوز نمیدونمشون بهم انگیزه میده تا بیشتر تو مسیرم تلاش کنم! الان کارشناس سئو توی تابان شهر هستم و راه یادگیری و توسعه مهارت های فردی و اجتماعی برام هموار تره و دوست دارم تا تجربیاتم رو با کسایی که مثل خودم هستن به اشتراک بذارم.

در طی سال های اخیر شاهد پیشرفت های زیادی در طراحی سایت بودیم. پیشرفت هایی که از دیرباز تا به امروز باعث شده است که در حال حاضر ما طراحی سایت های جالب و اعجاب انگیزی ببینیم که چشم هرکسی را به خود خیره می کند. حال می خواهیم باز یک پله بالاتر برویم و درباره تکنیک های طراحی سایت مدرن در سال 2022 صحبت کنیم. به یاد بیاورید که مثلا در سالی مثل سال 2010 (نمی خواهیم خیلی هم دور برویم) طراحی های سایت به چه شکل بود. مسلما با چیزی که در حال حاضر هست تفاوت های بسیار زیادی داشت. اما آیا از سال 2020 تا سال 2022 ما شاهد تغییر در طراحی سایت های مختلف نبودیم؟ دقیقا اینجا می خواهیم با تکنیک های مدرنی آشنا بشویم که سایت شم را جذاب تر می کنند. با ما همراه باشید.

به خدمات طراحی سایت نیاز داری ؟

تکنیک های طراحی سایت مدرن

تکنیک های طراحی سایت مدرن

طراحی سایت یکی از بهترین راه ها برای اعتبار بخشیدن به کسب و کار شما می باشد. در حال حاضر تقریبا بیشتر کسب و کار های سرتاسر دنیا طراحی سایت دارند و حتی اگر در سایت آن ها کاری هم انجام نشود، همچنان این طراحی سایت نماد مدرن شدن و امروزی شدن کسب و کار است که برند بتواند در بازار امروز حرفی برای گفتن داشته باشد. حال در حال حاضر ما با گفتن تکنیک های طراحی سایت مدرن می خواهیم به شما نشان بدهیم که در دنیای امروز صرفا داشتن یک سایت با المان های متفاوت برای کسب و کار کافی نیست. سایت شما باید یکسری ریزه کاری هایی را رعایت کند تا بتواند همیشه در این رقابت برند ها حرف اول را بزند. به این خاطر که طراحی سایت یک برند ، نماینده آن برند در دنیای مدرن است و نماینده برند شما باید بهترین باشد.

حال در اینجا می خواهیم به شما با “روش های طراحی سایت مدرن” کمک کنیم که طراحی سایت برندتان به علاوه خاص و منحصر به فرد بودن، آن جذابیت مدرن را هم داشته باشد. در نظر داشته باشید که نکاتی که می خواهیم به شما بگوییم صرفا محدود به رابط کاربری و موارد ظاهری سایت شما نخواهد بود. بلکه قرار است حتی در رابطه با موارد فنی سایتتان هم یکسری نکات را متذکر شویم که جزو تکنیک های طراحی سایت مدرن به حساب می آید که این تکنیک ها نه تنها روی جذابیت و کاربر پسند بودن سایت شما تاثیر می گذارند، بلکه حتی سایت شما را تبدیل به سایتی می کند که کار کردن با آن راحت تر می شود، تجربه کاربری بهتری حاصل می شود و در نتیجه حتی در رتبه شما در موتور های جست و جو نیز تاثیر می گذارد.

5 تا از تکنیک های مدرن طراحی سایت

طراحی سایت مخصوص برند شما

یک طراحی زیبا، زندگی را به برند و سایت شما می بخشد و یکی از بهترین تکنیک های طراحی سایت مدرن محسوب می شود. زمانی که صحبت از طراحی سایت در سال 2022 می شود طراحی های هنری سنتی هم صحبتشان به میان می آید. درست است که شاید ما از واژه “هنر های سنتی” استفاده می کنیم اما این را باید مد نظر داشته باشید که در ترند امروز طراحی سایت، سنت و مدرنیته با یکدیگر ادغام شده اند و آن خلوص طراحی سنتی در قالب مدرن نمایش داده می شود که تصاویر و طراحی های زیبایی را برای سایت شما به ارمغان می آورد. حال این ترکیب اگر برای برند شما شخصی سازی بشود و یک چهره منحصر به فرد برای برند شما بسازد، شما با یک تیر دو نشان زده اید و هم یک طراحی مخصوص برند خودتان را دارید، هم ترند سال 2022 را به طور کامل رعایت کرده اید.

مواردی که شما می توانید در طراحی سایت خود به این منظور استفاده کنید به شرح زیر می باشد:

-تغییر آرام آرام یک رنگ به رنگ دیگر با استفاده از Gradient Shading

-استفاده از استایل های کات اوت در طراحی سایت

-عملکرد های سه بعدی در سایت که به بالا رفتن انگیجمنت کاربر در سایت شما کمک می کند.

Header های تمام صفحه در طراحی سایت

با نگاه به صفحات خدمات تابان شهر احتمال زیاد متوجه شده اید که در بدو ورود بخشی وجود دارد که کال تو اکشن دارد و طراحی زیبایی هم دارد که کمی با دیگر بخش های صفحه فرق می کند. این یکی از تکنیک های طراحی سایت مدرن است که به آن هدر تمام صفحه می گویند. یک تصویر چشم نواز، رنگ بندی متناسب با برند، متن کوتاه و یک یا دو کال تو اکشن می تواند همین هدر تمام صفحه را برای شما بسازد. یکی دیگر از بهترین مثال ها هم صفحه اصلی سایت Discord است که هم نمایانگر برند این کمپانی می باشد و هم زیبایی چشم نوازی دارد.

Paralax Scrolling به عنوان یکی از تکنیک های طراحی سایت مدرن

پارالکس اسکرولینگ یکی از جالب ترین تکنیک های طراحی سایت مدرن می باشد که کامل نشان می دهد چقدر سایت شما زندست و روی آن کار شده است. استفاده از این تکنیک می تواند دل هر مخاطب سخت پسندی را هم حتی بدست بیاورد و اگر این موضوع به درستی اجرا شود، تحسین هر بیننده ای را به همراه دارد. در واقع پارالکس اسکرولینگ به این صورت است که هرچقدر کاربر در صفحه شما اسکرول می کند، تصاویر تغییر می کنند و انگار صفحه سایت شما دارد یک داستان جذاب را تعریف می کند. ویدیو های بک گراند هم می توانند به این موضوع بیش از پیش کمک کنند و جذابیت خیره کننده ای را برای سایت شما به ارمغان بیاورند.

یادتان باشد که در این مسیر حتما از انیمیشن های فعال شونده نیز استفاده کنید که تصاویر شما به طور جادویی ظاهر شوند و به سایت شما حالت زنده و فعالی بدهند.

فضا های سفید و خالی در طراحی سایت

طراحی وب سایت مدرن در حال بازگشت به مینیمالیزم است و مثل مجلات از فضاهای سفید استفاده می کند. این فضا های سفید به مخاطب کمک می کنند که کنجکاوانه در سایت شما بچرخند و از یک المان به المان دیگر بروند و بتوانند با حوصله تمامی المان ها را بررسی کنند. اینطوری باعث می شود که هیچ المانی حواس مخاطب را پرت نکند و مخاطب تمامی المان ها را یک به یک درک بکند. همچنین این موضوع رابطه بین المان های سایت را نیز تعریف می کند و یک تجربه کاربری منحصر به فرد را برای مخاطب سایت شما به ارمغان می آورد. پس حتما از فضا های خالی استفاده کنید و اصرار نکنید که صفحه هایتان را شلوغ کنید.

تمرکز بیشتر روی UX/UI در طراحی سایت مدرن

در سال 2020 تمرکز بر روی UI/UX یا همان رابط و تجربه کاربری خیلی بیشتر از قبل شد و در حال حاضر هم این موضوع در سال 2022 اهمیت بیشتری نیز پیدا کرده است. تجربه کاربری سایت شما باید ملموس، زیرکانه، بدون مزاحمت و درگیر کننده باشد. پس شما حتما باید در این راه این موارد را رعایت کنید:

  • سایت شما باید به سرعت بارگذاری شود.
  • کلاتر کوچک (همان استفاده از صفحات سفید که روی آن ها تاکید کردیم)
  • برای بات های موتور های جست و جو قابل اسکن و مرتبط باشد تا سئو سایت شما بهتر شود
  • چند رسانه ای باشد و یکنواخت نباشد.

طراحان سایت در دنیای امروز با ساختن تجربه کاربری عالی دارند تلاش می کنند که به علاوه حفط خلاقیت، کارکرد سایت را نیز بهتر کنند تا شما به علاوه یک سایت منحصر به فرد، یک سایت کاربردی داشته باشید.

حال نکاتی که در رابطه با UI یا رابط کاربری باید در سال 2022 به عنوان تکنیک های طراحی سایت مدرن باید رعایت شوند این موارد هستند:

  • کارکرد های صدا دار در سایت
  • کپشن های تصاویر
  • توضیحات ویدیو
  • نبود المان های حواس پرت کننده
  • دیزاین بصری متعادل

تمام این موارد اگر رعایت شوند و به علاوه آن محتوای شما به سادگی خوانده شود و مخاطب دردسری در خواندن متون شما نداشته باشد، در آن صورت شما یک طراحی سایت مدرن عالی برای سال 2022 و حتی 2023 دارید. یادتان هم باشد که تمام این مواردی که به شما گفتیم همان اندازه که برای نسخه دسکتاپ سایت شما صدق می کنند برای نسخه موبایلی هم صدق می کند و چه بسا باید با دقت بیشتری نیز انجام بشود. به این دلیل که بیش از 50 درصد مخاطبان با گوشی های موبایل خود سایت را چک می کنند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش کردیم که بهترین تکنیک های طراحی سایت مدرن را برای شما بازگو کنیم تا به علاوه اینکه طراحی سایت شما مشمول خلاقیت و زیبایی شود، کارکرد بسیار عالی هم داشته باشد. این مواردی که گفتیم گلچینی از بهترین موارد برای تکنیک های طراحی سایت مدرن سال 2022 محسوب می شوند و استفاده از آن ها درست است که واجب و ضروری نیست و گاهی ممکن است هزینه و زمان بالایی را بطلبد، اما استفاده از حداقل یکی از آن ها می تواند سرح سایت شما را تا حد زیادی بالا ببرد و به پر مخاطب تر شدن سایت شما کمک شایانی کند. ممنون که در این مقاله هم همراه ما بودید و امیدواریم که نکاتی که گفتیم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

شاید دوست داشته باشید بدانید

نظرات شما عزیزان…

0 Comments

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *