ساخت سایت کاملا رایگان

ساخت سایت کاملا رایگان واقعیت دارد؟

ساخت سایت کاملا رایگان

با فراگیر شدن کسب و کار دیجیتال و روی آوردن اکثر افراد به دنیای اینترنت صاحبین مشاغل به این فکر افتادند که محیط کار خود را با ورود به فضای دیجیتال گسترش دهند. یکی از رایج ترین کارها طراحی سایت برای شغل خود بود. هر کس که به سایتی احتیاج داشت پس از جستجو های متوالی شرکت طراح مورد نظر خود را پیدا میکرد و سفارش خود را ثبت می کرد.

پس از مدتی سایت سازها روی کار آمدند. با استفاده از سایت ساز، سایت شما در کمترین زمان و با پایین ترین هزینه ساخته و تحویل داده می‌شد. زمانی نگذشت که ساخت سایت کاملا رایگان رواج پیدا کرد. سایتی که بدون گرفتن هزینه و در کمترین زمان ساخته می شد.

بله وجود سایت سازهای رایگان واقعیت دارد ولی همه چیز آن طور که شما فکر می کنید نیست.

ساخت سایت رایگان چه منفعتی برای ارائه دهندگان دارد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که شرکتی که سایت رایگان تحویل می‌دهد چه سودی میبرد و چگونه پول در می آورد؟ از راه های زیاد. بله پاسخ این است. سایتی که به صورت رایگان تحویل داده می شود پول زیادی را برای شرکت ارائه دهنده فراهم می کند. اکثر سایت‌های تحویل داده شده دارای تبلیغات هستند که از دسترس خارج و امکان حذف آنها وجود ندارد. همچنین در مواقعی که لازم به ارتقا خدمات سایت باشد این شرکت ها پول دریافت می‌کنند مثلا در هنگام نیاز به افزایش تعداد صفحات سایت، فعال کردن ssl، موارد امنیتی، فعال کردن افزونه‌های مورد نیاز و یا پشتیبانی از سایت برای حل مشکل پیش آمده.

شما ممکن است علاقه‌ای به ارتقای سیستم خود نداشته باشید پس پولی را هم پرداخت نکنید، در این صورت چگونه این شرکت‌ها پول در می‌آورند؟ در این گونه مواقع، معمولا سایت سازهای رایگان اطلاعات شما را می‌فروشند. آنها اطلاعات دیتا بیس، آدرس ایمیل، اطلاعات پروفایل و آدرس سایت شما را به خواهانش می‌فروشند و پول دریافت می کنند.

همچنین نام دامنه‌ی شما شامل نام آن سایت ساز نیز هست و عموما نام برند آن نیز در سایت وجود دارد که همگی باعث منفعت شرکت ارائه دهنده می‌شود.

ساخت سایت کاملا رایگان

ساخت سایت کاملا رایگان

ساخت سایت کاملا رایگان چه مزایایی دارد؟

خب مشخصا اولین و بالاترین مزیت آن رایگان بودنش است. همچنین سایت شما در چند دقیقه و بدون معطلی ساخته و تحویل داده می شود. برای ساخت سایت کاملا رایگان لازم نیست دانش کدنویسی داشته باشید و بدون هیچ اطلاعی از برنامه نویسی می‌توانید سایت خود را بسازید. سایت ساخته شده کاملا ریسپانسیو و موبایل فرندلی است پس کاربران موبایل هم به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.


سایت رایگان برای چه کسب و کارهایی مفید است؟

اگر می خواهید کسب و کاری را راه بیندازید و قدم های اول را در حال طی کردن هستید و تازه کار هستید ساخت سایت کاملا رایگان پیشنهاد می شود ولی باز هم برای اینکه در آینده با مشکل های مختلف برخورد نکنید و دردسر انتقال سایت نداشته باشید بهتر است از همان اول با استفاده از سایت سازهای خوب و معتبر سایت خود را بسازید و یا سفارش طراحی سایت دهید تا متخصصین برنامه نویسی سایت شما را با بهترین اصول طراحی کنند و تحویل دهند.

اگر صرفا به خاطر تمرین می خواهید سایت داشته باشید و چند ماه بعد اصلا یادتان می رود چنین سایتی وجود دارد، شاید ساخت سایت کاملا رایگان گزینه‌ی خوبی باشد هر چند گزینه‌های بهتری نیز وجود دارد.

اگر کسب و کار شما متوسط و یا خیلی بزرگ است که اصلا ساخت سایت کاملا رایگان پیشنهاد نمی شود و باید از همان اول سایتی درست و حسابی و کامل داشته باشید تا محافظ برند و شغلتان باشد.

ساخت سایت کاملا رایگان

ساخت سایت کاملا رایگان

معایب ساخت سایت کاملا رایگان چیست؟

داشتن سایتی رایگان در کنار مزایا، معایب فراوانی دارد. اگر بخواهید فروش اینترنتی و یا دیتابیسی پیشرفته برای ذخیره اطلاعات داشته باشید، این امکان وجود ندارد. کدنویسی اختصاصی و تغییر امکانات خارج از قالب را باید فراموش کنید. از لحاظ امنیتی سایت شما مشکلات زیادی دارد و هر لحظه امکان دارد حملاتی روی آنها رخ دهد. همان طور هم که در بالا گفته شد وجود تبلیغات مختلف در صفحه و یا نام برند باعث بدگمانی مشتری نسبت به سایت شما می شود.

همچنین اگر بخواهید امکاناتی به سایت خود اضافه کنید و یا از ویژگی های شخصی سازی استفاده کنید باید خدمات خود را ارتقا دهید که به معنای پرداخت پول است. ولی اگر پول هم پرداخت کنید باز سایت دریافتی سایت جالبی نمی شود.

علاوه بر این برای سئو کردن سایت هم مشکلات زیادی پیش خواهد آمد. شما زمانی که بخواهید سایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه کنید نمی توانید به کد ها دسترسی داشته باشید و یا افزونه ای نصب کنید پس نه می توانید سرعت بارگذاری را کاهش دهید و نه کد های مورد نیاز html را اضافه کنید. همچنین به علت کم بودن تعداد صفحات سایت امکان تولید محتوا و یا کامنت گذاری هم نیست.

شرکت هایی که سایت رایگان تحویل می دهند، در هر زمانی که بخواهند می توانند شرکت خود را جمع کنند و بروند. در این صورت سایت شما هم از بین می رود و چون دامنه یک subdomain است، امکان انتقال دامنه نیز وجود ندارد. قوانین و مقررات آنها به راحتی این اجازه را به آنها می دهد تا شرکت خود را تعطیل کنند.

همچنین به یاد داشته باشید در خیلی از مواقع شما امکان نصب وردپرس بر روی سایت خود نیستید، پس در این صورت خیلی از امکانات را از دست می دهید. یکی از این امکانات ریدایرکت کردن است. چون وردپرس ندارید و دسترسی مستقیم به هاست را هم ندارید، نمی توانید ریدایرکت را انجام دهید.

در نهایت باید بدانید که این شرکت ها هزینه ی خود را دریافت خواهند کرد به طور مثال کمپانی wix ، در حالت پایه رایگان خدمات خود را ارائه می کند اما برای ارائه ی بیشتر خدمت هایش نیاز به پرداخت هزینه است یا هزینه ی سالیانه از شما دریافت میکنند مانند portal، و یا از فروش شما سود دریافت می‌کنند مانند سازیتو.


ساخت سایت کاملا رایگان، توسط Wix

سایت ساز کاملا رایگان و خارجی wix، یکی از اولین پلتفرم هایی بود که در زمینه‌ی ساخت سایت کاملا رایگان فعالیت خود را آغاز کرد و همچنان در کار خود در حال فعالیت است و یکی از قدیمی ترین ها است.

کمپانی wix نیز مانند سایر کمپانی‌ها و یا شرکت‌های ساخت سایت کاملا رایگان، بعد از ارائه‌ی سایت رایگان به شخص در خواست کننده، اگر شخص نیاز به دریافت خدمات بیشتر داشته باشد، باید هزینه‌ای را که توسط کمپانی تعیین شده است را پرداخت کند. سیاست کاری جدید این کمپانی اخیرا برای راضی نگه داشتن کاربرانش، 500 مگابایت فضای host، یک sub domain، به همراه تبلیغات در نظر گرفته است.

لازم به ذکر است که این کمپانی برای کاربران ایرانی کاربردی ندارد و دلیل آن هم عدم راست چین شدن برای کاربران ایرانی است .

ساخت سایت کاملا رایگان

سخن آخر

همان طور که گفته شد ساختن سایت رایگان واقعیت دارد و سایت ساز هایی هستند که به صورت رایگان سایت تحویل می‌دهند. اما همیشه به یاد داشته باشید که هرچه رایگان دهند یا مشکلی دارد و یا در پشتش سودی برای ارائه دهنده وجود دارد. پس بهتر است به دنبال شرکت هایی برویم که ساخت سایت را با اصول و استراتراتژی انجام می دهند و هزینه‌ی معقولی را دریافت می کنند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاور شما: 09123845470