طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

با نگاهی اجمالی به آمارهای منتشر شده متوجه میشوید. که بیش از 95 درصد ایرانی های دارای موبایل میباشند. که اکثر آنها تلفن های مجهز به سیستم عامل اندروید دارند . پس می توان با یک حساب و کتاب سرانگشتی فهمید که با طراحی اپلیکیشن تا در هر نوع کسب و کار و حرفه ای که در آن مشغول هستید. چه سازمانی باشد چه شخصی چه آموزشی باشد چه خدماتی. تنها با ساخت اپلیکیشن اندروید میتوانید تا چه حدی از رقبای خود جلو باشید.

طراحی اپلیکیشن

 

اعداد ارقامی برای راهنمایی طراحی اپلیکیشن:

طبق آمار موجود بیش از 80 درصد از افراد استفاده کننده از تلفن همراه در ایران دارای موبایل هایی با سیستم عامل اندروید میباشد. بنا بر این صورت اگر شخصی که دارای کسب کار است .با طراحی اپلیکیشن اندروید میتواند یک شعبه در موبایل بیش از 80 درصد از کاربران ایرانی ایجاد کند.

شرکت برنامه نویسی تابان شهر یکی از قوی ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات تخصصی ساخت و برنامه نویسی اندروید است .که با افتخار توانایی خود را در انجام صفر تا صد پروژه های ساده و پیشرفته اندروید اعلام آمادگی میدارد.

طراحی اپلیکیشن

تبلیغات کاغذی یا طراحی اپلیکیشن ؟ مساله این است…!

دوران چاپ کاتالوگ و بنر و تراکت به پایان رسیده است و به طور کلی هزینه بابت تبلیغات کاغذی معنایی دیگر ندارد. آخرین باری که شما به وسیله یک تبلیغ کاغذی با جایی ارتباط برقرار کردید. یا تماس گرفته اید کی بوده است؟ مطمئنا به تازگی نبوده است ، برعکس تبلیغات دیجیتال که امروزه ما را از همه طرف محاصره کرده اند. هر روز شکل جدیدی به خود میگیرند از تبلیغات اس ام اسی تا نوتیفیکیشن هایی که برای گوش های همراه ارسال می شود. یکی از جدید ترین روش هایی که امروزه از کمپانی های بزرگ تا شرکت های کوچیک و حتی اشخاص از آن استفاده میکنند. داشتن یک اپلیکیشن خوب است.

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن معقوله ای است که به شدت مورد توجه قرار گرفته است .و به خصوص کسانی که دارای کسب و کار هستند به سرعت خود را وارد معقوله ساخت اپلیکیشن اندروید میکنند.

چرا طراحی اپلیکیشن ؟

همانطور که در بالا گفته شد با توجه به آمارهای منتشر شده اخبار دیجیتال اکثر قریب به اتفاق مردم ایران از گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید استفاده میکنند. پس هوشمندانه است که در زمینه طراحی اپلیکیشن به سراغ ساخت اپلیکیشن اندروید برویم .که مخاطبان بیشتری بتوانیم جذب کنیم و کارمان را بهتری را معرفی کنیم.

دلالیل برتر بودن طراحی اپلیکیشن ؟

 1. پیشی گرفتن و سبقت از رقبا یکی مهمترین فاکتورهایی است. که با ساخت اپلیکیشن اندروید به سرعت  نسبت به دیگر همکاران خود که در حیطه کاری شما میباشند .
 2. هنوز در این زمینه وارد نشده اند میتواند مخصوص باشد.
 3. حذف هزینه ها برای تبلیغات کاغذی قدیمی با طراحی اپلیکیشن دیگر نیازی به هزینه های هنگفت ماهیانه و هفتگی ندارید. و به راحتی و با سریعترین راه ممکن میتوانید هر تغییری مانند اخبار جدید آخرین تخفیف ها ، انتقال و یا افتتاح شعبه جدید وهر تغییر یا موضوع جدیدی را انجام دهید.و در آن واحد و با فشردن یک دکمه به هزاران مخاطب خود انتقال دهید.
 4. به روز رسانی آنی و سریع ، در صورتی که هر تغییری در نوع و نحوه کار خود داشته به سرعت میتوانید به روز رسانی کنید .و مانند مثال بالا مشتریان خود را در جریان بگذارید.
 5. ایجاد وفاداری میان مشتریان ، تنها با طراحی اپلیکیشن میتواند حس تعلق و اطمینان خاطر در میان مشتریان و کسانی که از خدمات شما استفاده میکنند ایجاد کنید. که این کار باعث رشد درصد بازگشت مشتریان و خرید مجدد آن ها از شما میشود .که به اصطلاح در دیجیتال مارکتینگ مشتریان وفادار و خرید مجدد آنها تکرار خرید نامیده میشود.

ساخت اپلیکیشن

شرکت برنامه نویسی تابان شهر

شرکت برنامه نویسی تابان شهر یک شرکت طراحی اپلیکیشن می باشد که در زمینه سفارش طراحی اپلیکیشن، طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ به صورت حرفه ای فعالیت میکند و با سابقه ای طولانی و درخشان در این حوزه به فعالیت خود ادامه می دهد.

تعرفه طراحی اپلیکیشن ، برنامه نویسی اندروید و هزینه برنامه نویسی اندروید

تعرفه و هزینه برنامه نویسی اندروید و یا ساخت ( طراحی اپلیکیشن ) به عوامل و فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به طور مثال میتوان به موارد زیر اشاره داشت.

 1. طراحی اپلیکیشن
 2. نوع کار و خدماتی که میخواهید ارائه دهید (مانند اپلیکیشن فروش محصولات فیزیکی یا مجازی ، کاتالوگ و معرفی خدمات و محصولات ، فیلم آموشی یا پادکست و یا غیره)
 3. امکانات اپلیکیشن مانند گوگل مپ و GPS ، ایجاد درگاه پرداخت بانکی و غیره

وبسیاری از موارد دیگر

ساخت اپلیکیشن

در ادامه توضیحاتی کلی و اجمالی در باره نحوه طراحی اپلیکیشن را در بستر گوگل پلی توضیح میدهیم : (لازم به ذکر است تمامی موارد زیر پیشنهادات خود گوگل برای توسعه دهندگان است)

حتما بخوانید:   هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل

ایجاد واقعیت مجازی همه جانبه در طراحی اپلیکیشن:

ایجاد تجربه واقعی واقعیت مجازی برای تلفن های هوشمند فعال با حالت روزانه یا کارت گوگل با استفاده از  Google VR SDK

دانستن قوانین و تست های کیفیت گوگل پلی :

برای ایجاد یک برنامه که به اعتماد کاربران اندروید در Google Play و برنامه های آن کمک می کند، این سیاست ها را دنبال کنید.

تست دستورالعمل های کیفیت :

از معیارهای تست پیش از تعریف استفاده کنید تا تأیید کنید که برنامه هایتان ویژگیهای کلیدی و عملکردی را که کاربران انتظار دارند اجرا میکنند.

API  LEVEL  خود را هدفمند کنید: هدف قرار دادن یک سطح API اخیر، به برنامه شما این امکان را می دهد که از آخرین ویژگی های این پلتفرم بهره مند شوید. این در سال 2018 مورد نیاز خواهد بود.

تست بر روی دستگاه های محبوب: ریسک مسائل قابل توجهی که بعد از انتشار برنامه شما کشف شده است. همچنین خطرناک بودن آن را کم میکند را کاهش دهید.

از ابزار های مناسب برای طراحی اپلیکیشن استفاده کنید:

یک تجربه کاربری عالی ایجاد کنید: هر نوع دستگاه اندرویدی و نحوه ارتباط با آنها را درک کنید. سپس تجربه کاربر در برنامه خود را به هر مورد استفاده نمایید.

برنامه نویسی اندروید

ساخت برنامه با اندروید استودیو (Android studio): این ابزار باعث می شود که کیفیت، اجرای برنامه ها و بازی ها برای هر نوع دستگاه اندرویدی سریع و لذت بخش ایجاد شود.

طراحی اپلیکیشن بهتر با Firebase : یک برنامه با کیفیت بالا را سریع بسازید، یک پایگاه کاربری جذاب را بسازید و با استفاده از پلت فرم برنامه یکپارچه Google، درآمد بیشتری کسب کنید.

به دست آوردن بینش با Google Analytics برای Firebase: تخصیص کاربر و فعالیت در برنامه را اندازه گیری کنید. مانند نمایش ها، رویدادها، خرید برنامه های کاربردی، تبدیل ها و موارد دیگر – با گزارش رایگان و بدون محدودیت.

مقیاس با Google Cloud Platform: مقایسه با یک شبکه جهانی از خدمات مدیریت شده  و اختصاص داده شده و  ارائه سطح بالایی از آپ تایم و بهینه سازی عملکرد شبکه محلی.

با استفاده از Authentication Firebase کاربران را وارد کنید: کاربران را به سرعت و ایمن با استفاده از خدماتی که می شناسند و اعتماد می کنند. استفاده آن ها را آسان می سازد.

رمزهای عبور را با Smart Lock ذخیره کنید: در طراحی اپلیکیشن اطلاعات ورود به سیستم را برای برنامه خود ضبط کنید. تا کاربران بتوانند در هر دستگاه خود وارد سیستم شوند بدون اینکه دوباره رمز عبور خود را وارد کنید.

در طراحی اپلیکیشن با خدمات بازی های Google Play قدرتمند شوید: پیاده سازی ویژگی های بازی محبوب – از جمله ماموریت ها، مدیران، چند نفره در زمان واقعی، و بیشتر – در حالی که همچنین به دست آوردن تجزیه و تحلیل جامع بازیکن.

بهترین شیوه های پیشرفته: بهبود برنامه خود را در A / B تست کنید: قبل از اینکه ویژگی های مفید و یا تغییرات محتوا را انتشار دهید. با آزمایش این تغییرات در نمونه ای از ان در کاربران خود مشکلات را پیدا کنید.

 

برنامه نویسی اپلیکیشن

برای طراحی اپلیکیشن درخواست مجوز زمان اجرا را به درستی انجام دهید: درخواست های اجازه را تأیید کنید تا اطمینان حاصل شود که کاربران شما به خوبی مطلع هستند و درخواست های خود را در زمان مناسب انجام می دهند.

طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارهای بومی

شاید تصور کنید که کسب و کارهای بومی و محلی به اپلیکیشن احتیاجی ندارند. اما استفاده از اپلیکیشن برای این کسب و کارهای خرد، فروش آنها را افزایش می دهد. برای مثال می توان به اپلیکیشن بند اپ اشاره کرد. اپلیکیشن بنداپ با هدف معرفی جاذبه های گردشگری استان بندرعباس طراحی شده است. در صورتی که کاربر بخواهد به این شهر سفر کند، برای آشنایی با جاذبه های گردشگری و سایر مکان های دیدنی شهر، فقط کافیست این اپلیکیشن را نصب کند.

همچنین فروشندگان کالاهای بومی می توانند با طراحی اپلیکیشن فرصت های فروش بیشتری برای خود ایجاد کنند. برای مثال محصولاتی مانند عسل که در شهرستان و روستاها تولید می شود را در نظر بگیرید. اکثر فروشندگان عسل در شهرستان ها و روستاها کنار جاده ها یا در مغازه های محلی خود اقدام به فروش عسل می کنند. حال اگر همین فروشنده ها ایده فروش آنلاین عسل را داشته باشند، می توانند با طراحی اپلیکیشن، محصولات خود را به طور آنلاین بفروشند.

طراحی اپلیکیشن

ایده طراحی اپلیکیشن

شاید تصور کنید که برای طراحی اپلیکیشن به ایده خیلی نابی احتیاج دارید و این کار بسیار دشوار است. در حالی که با یک ایده ساده می توانید اپلیکیشن طراحی کنید. شما می توانید برای انجام کارهای شخصی خود یک اپلیکیشن طراحی کرده و کارهای شخصی خود را برنامه ریزی کنید. اما اگر می خواهید از طراحی اپلیکیشن درآمد کسب کنید، باید به دنبال ایده های دیگری باشید.

می توانید اپلیکیشنی برای رویدادهای بزرگ جهان طراحی کرده و به زبان فارسی در مورد آن رویداد محتوا بگذارید. برای مثال اتفاق بزرگی مانند جام جهانی را در نظر بگیرید، شما زیادی از ایرانیان برای دیدن مسابقات جام جهانی به کشور میزبان  سفر می کنند. می توانید با طراحی اپلیکیشن، رستوران ها، هتل ها، نقشه مسیرها، و تاریخ مسابقات را به فارسی بیان کنید.

از نمونه های اپلیکیشن های مشابه کمک بگیرید. برای مثال اپلیکیشن پیاده را در نظر بگیرید. اپلیکیشن پیاده، مکان های دیدنی، کافی شاپ ها، رستوران ها و موزه های تهران را معرفی می کند. به علاوه، به دلیل بازی ای که دارد، مخاطب را جذب خودش می کند. همچنین اپلیکیشنی برای شهرهای دیگر وجود ندارد، و یا شناخته شده نیستند. می توانید برای شهر خود، از ایده اپلیکیشن پیاده استفاده کنید. امروزه اپلیکیشن های زیادی در حوزه مد و لباس فعالیت می کنند. یک ایده برای طراحی اپلیکیشن در این زمینه، طراحی اپلیکیشن معاوضه و اجاره لباس است. نمونه اپلیکیشن خارجی این موضوع وجود دارد. در نمونه خارجی، شما می توانید ست لباس های شخص دیگری را  اجاره کنید.

برای پیدا کردن ایده طراحی اپلیکیشن، کافیست نمونه های خارجی را بررسی کنید. برای مثال یکی از نمونه های موفق طراحی اپلیکیشن، اپلیکیشن های برنامه ریز یا یادآوری برنامه هاست. می توانید نسخه فارسی این اپلیکیشن ها را طراحی کنید. امروزه هر شهری برای خود یک اپلیکیشن تور مجازی دارد. می توانید فرایند طراحی اپلیکیشن را برای شهرهای خود انجام دهید.

یک ایده دیگر، طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارهای مختلف است. برای مثال می توانید، برای معلم ها یک اپلیکیشن طراحی کنید. بخش های مختلفی آن را ایجاد کنید. تاریخ های مهم را یادآوری کنید و مطالب مربوط به فرهنگیان را منتشر کنید.

لزوم استفاده از طراحی اپلیکیشن برای شرکت ها

در مقالات پیشین ذکر کردیم که شرکت ها به طراحی سایت نیاز دارند. گاهی اوقات شرکت ها با توجه به نوع کسب و کارشان و نیازهایی که دارند، به طراحی اپلیکیشن نیز نیاز دارند. این اپلیکیشن می تواند درون سازمانی و یا همگانی باشد. بسیار از شرکت ها و سازمان ها برای سهولت در انجام کارها و پروژه ها، اپلیکیشن های درون سازمانی سفارش می دهند. این اپلیکیشن ها می تواند به صورت پیام رسان باشد و یا کاربرد دیگری داشته باشد.

طراحی اپلیکیشن

گاهی اوقات نیز شرکت ها برای معرفی کسب و کار و محصولات خود اقدام به طراحی اپلیکیشن می کنند. چنین مواردی نیز در زیر گروه اپلیکیشن سازمانی قرار می گیرد، اما برای معرفی استفاده می شود. برای مثال، تصور کنید شخصی دارای یک آموزشگاه زبان است. تیم مدیریت آموزشگاه می توانند برای طراحی اپلیکیشن اقدام کنند و آموزش های خود را در اپلیکیشن بگذارند.

یک مثال دیگر از طراحی اپلیکیشن سازمانی یا شرکتی، اپلیکیشن های سرویس های مخابراتی، اپلیکیشن همراه من و ایرانسل است. کاربر این دو اپراتور به راحتی می توانند کارهای مربوطه را با این اپلیکیشن ها انجام دهند و دیگر لازم نیست برای پرداخت قبض خود از اپلیکیشن دیگری استفاده کنند و یا شارژ تلفن همراه خود را از فروشگاه ها خریداری کنند. اپلیکیشن های همراه اول و ایرانسل نمونه ای از طراحی اپلیکیشن برای دو سازمان بزرگ هستند که مشتریان خود را از قبل دارند. یعنی طراحی اپلیکیشن را با تاکید بر سهولت و ارتباط بیشتر با مشتریان شان تولید کرده اند.

در مقابل، برخی از شرکت ها و کسب و کارها می توانند در ابتدای راه خود اقدام به طراحی اپلیکیشن کنند. به عنوان مثال می توان به  اپلیکیشن های شرکت های گردشگری اشاره کرد. اپلیکیشن های اقامت 24، هیپوتریپ و غیره در ابتدای ورود به بازار تنها روی اپلیکیشن خود تبلیغ کردند. این اپلیکیشن ها ممکن است متعلق به کسب و کارهای با سابقه ای باشند که به تازگی اقدام به طراحی اپلیکیشن کرده اند و یا با کسب بودجه و حمایت کافی، با ورود به بازار اپلیکیشن خود را تولید کرده اند.

می توانید برای دانش آموزان، نوجوانان، والدین و معلم ها یک شبکه اجتماعی مخصوص طراحی کنید. دانش آموزان و نوجوانان وقت زیادی را در گوشی های همراه خود می گذرانند. می توانید برای مدیریت زمان شان در اینترنت به طراحی اپلیکیشن روی آورید.

با سایت ideaswatch آشنایی دارید؟ در این سایت می توانید ایده های طراحی اپلیکیشن را با دیگران به اشتراک بگذارید، ایده های جدید خود را مطرح کنید. از متخصصین طراحی اپلیکیشن مشاوره گیرید

طراحی اپلیکیشن حرفه ای

اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن حرفه ای هستید، باید ویژگی های مشخصی را رعایت کنید. از جمله این ویژگی ها می توان به رابط کاربری حرفه ای، ارسال اعلامیه خودکار، پیاده سازی پروژه در کمترین زمان، ارتباط با شماره تماس های تلفن همراه، پنل کاربری حرفه ای، لوگوی مناسب، استفاده از منابع موبایل، امکانات اختصاصی و حجم مناسب اشاره کرد.

طراحی اپلیکیشن سازمانی

در بسیاری از شرکت ها و سازمان، مدیران  برای مدیریت و ایجاد نظم بیشتر در سازمان، اقدام به طراحی اپلیکیشن می کنند. در این اپلیکیشن ها، کارمندان، مدیران، و اعضا می توانند درخواست های خود را مطرح کنند. به علاوه، گاهی اوقات اعضا و کارمندان به سیستم شرکت دسترسی ندارند و ممکن است نتوانند کارهای مربوط به شرکت را انجام دهند. وجود یک اپلیکیشن سازمانی و شرکتی می تواند این مشکل را حل کند. برای مثال فرض کنید که شما مدیر یک مجموعه بزرگ هستید، و  ممکن است نتوانید بعضی از روزها و یا ساعت ها را در شرکت خود حضور پیدا کنید. به کمک می توانید، دستورات خود را کارمندان منتقل کنید، فایل های مربوطه را بارگذاری کنید و بر کارهایی که در شرکت انجام می شود، نظارت داشته باشید.

البته اپلیکیشن های سازمانی انواع مختلفی دارند. اپلیکیشن مدیریت وظایف، مدیریت مشتریان، و اپلیکیشن پیام رسان اختصاصی از جمله انواع اپلیکیشن های سازمانی و شرکتی هستند. اپلیکیشن مدیریت وظایف، همانطور که از نامش پیدا است، به مدیریت و دسته بندی وظایف و پروژه ها می پردازد. می توانید پروژه های شرکت را دسته بندی کنید، آنها در دو بخش انجام نشده و انجام شده بگذارید، افرادی که در هر پروژه کار می کنند را تعیین کنید، و به راحتی نظم بیشتری به روند اجرای پروژه ها بدهید.

دومین نوع اپلیکیشن سازمانی، اپلیکیشن مدیریت مشتریان است. این نوع اپلیکیشن سازمانی می تواند اهداف و کاربری های مختلفی داشته باشد. برای مثال، شما می توانید اپلیکیشنی طراحی کنید که اطلاعات و پروژه های مشتریان در آنها ثبت شود. به بیانی دیگر، نقش بایگانی پرونده های مشتریان را ایفا کند. در حالتی دیگر، مشتریان می توانند درخواست ها و پروژه های خود را در اپلیکیشن ثبت کنند و کد پیگیری خود را دریافت کنند. در واقع از طریق اپلیکیشن می توانند روند رسیدگی به پروژه را رصد کنند.

اپلیکیشن پیام رسان اختصاصی، طراحی یک پیام رسان مخصوص برای سازمان است. یعنی کارمندان، مدیران، اعضای هیئت مدیره، سرمایه گذاران و سهام داران به کمک این اپلیکیشن می توانند در یک محیط امن با هم ارتباط برقرار کنند. شاید در ابتدا، علت طراحی این اپلیکیشن کمی گنگ به نظر برسد. اما از آنجایی که اکثر پیام رسان ها عمومی هستند و ممکن است اطلاعات سازمان به سرقت رود، طراحی یک پیام رسان اختصاصی با امنیت بالا کمک شایانی به سازمان خواهد کرد.

مراحل طراحی اپلیکیشن سازمانی

در مرحله اول، ایده و درخواست کارفرما برای طراحی اپلیکیشن سازمانی بیان می شود. پس از جلسات متعدد و گرفتن تصمیم نهایی، صفحات مورد نیاز طراحی می شوند. بعد نوبت به برنامه نویسی اپلیکیشن است. این مرحله بسیار تخصصی و سخت انجام می شود. بنابراین باید قبل از اینکه به این مرحله برسیم، باید کارفرما، نیازها و درخواست های خود را دقیقا مشخص کند. در مرحله بعدی، اپلیکیشن مورد تست و بررسی قرار می گیرد و اشکالات برطرف می شوند. گام بعدی، تبلیغات و انتشار اپلیکیشن است. در صورتی که اپلیکیشن درون سازمانی باشد، شاید به هزینه تبلیغات نیازی نباشد. در واقع، کارمندان، اعضا و مدیران ملزم به داشتن اپلیکیشن سازمان در تلفن همراه خود می شوند. در صورتی که اپلیکیشن سازمانی باشد، اما به مشتریان مربوط شود، باید بودجه ای جداگانه برای تبلیغات آن در نظر گرفت.

اشتراک گذاری این مقاله

دیدگاه (3)

 • مریم پاسخ

  میشه هزینه حدودی ساخت اپلیکیشن رو بگید

  2019-03-06 در 11:28 ق.ظ
 • نسیم پاسخ

  همه اپلیکیشن ها به واقعیت مجازی احتیاج دارند؟

  2019-03-06 در 11:34 ق.ظ
 • مریم پاسخ

  شرکت شما در زمینه ایده طراحی اپلیکیشن هم کمک می کند؟

  2019-07-01 در 4:11 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *