طراحی سایت صنایع دستی | نمونه کار کوفا گالری

طراحی سایت صنایع دستی

طراحی سایت صنایع دستی | نمونه کار کوفا گالری

طراحی سایت صنایع دستی گالری اینترنتی کوفا یکی دیگر از نمونه کارهای کانون تابان شهر می باشد که توسط دپارتمان فناوری و اطلاعات تابان شهر برنامه نویسی وب شده است. در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را بیشتر با فعالیت های طراحی سایت صنایع دستی آشنا کنیم.

معرفی کسب و کار گالری اینترنتی کوفا

معرفی و فروش آنلاین صنایع دستی سنتی و دست ساخته های ایرانی در داخل و خارج از ایران

 

معرفی طراحی سایت صنایع دستی :

            نام کسب و کار: گالری اینترنتی کوفا

شرح کسب و کار:

نیاز به بازاریابی، بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی سنتی ایران و دست ساخته های هنری که در کارگاه های کوچک خود اشتغالی و یا در منزل تولید شده و اغلب یا بازار مناسب فروش خود را  پیدا نکرده .

و یا بصورت محدود و منطقه ای به فروش می رسند.

جای خالی یک طراحی سایت صنایع دستی جامع بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی سنتی ایران و دست ساخته های هنری به چشم آمده است .

که علاوه بر تنوع نامحدود محصولات بتواند بصورت گسترده این محصولات را عرضه و به فروش برساند.

طراحی سایت صنایع دستی کوفا یک فروشگاه اینترنتی تخصصی برای فروش و معرفی دست ساخته های هنری و صنایع دستی است؛ که با سرویسهای خلاقانه و منحصر بفرد خود می خواهد بخش بزرگی از بازار فروش دست ساخته های هنری و صنایع دستی ایران را در داخل و خارج کشور، بدست آورد.

و همچنین مرجعی برای قیمت گذاری فروش و معرفی این هنرها باشد.

خدمات طراحی سایت صنایع دستی :

 • انتخاب، گردآوری و قیمت گذاری دست ساخته های هنری و صنایع دستی،
 • عکاسی تولید محتوا، بازاریابی، معرفی در وب فراهم کردن امکان خرید آنلاین مشتریان در داخل و خارج از ایران
 • بسته بندی ویژه هدیه، ارسال، تحویل و تضمین اصالت و کیفیت آثار برای مشتریان،
 • ارائه سرویسهای خلاقانه و نوین به مشتریان ، ارائه خدمتی شایسته هنر، فاخر اما برای تمام علاقمندان به هنر با هر سطح درامد
 • و همچنین ارائه Fine Arts (هنرهای زیبا) گرانبها، محصولات آنتیک ویژه علاقمندان به هنر که از توان مالی بالا برخوردار هستند.

طراحی سایت صنایع دستیمشخصات طراحی سایت صنایع دستی :

گالری کوفا در بهمن ماه سال 1394 خورشیدی با تکمیل طراحی سایت صنایع دستی تخصصی فروش دست ساخته های هنری koofa.ir فعالیت خود را آغاز کرد. افتتاحیه گالری کوفا در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به شکل یک promotion  برگذار گردید.

امتیاز دامنه اصلی کوفا koofa.ir  و دامنه های فرعی koufa.ir  و kufa.ir  و koofa.org  به نام آقای شادیار خدایاری ثبت گردیده است. و مجوز پلیس فتا را نیز اخذ کرده است.

و به واسته آن طراحی سایت صنایع دستی دارای مجوز از وزارت صنعت معدن تجارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

اکنون گالری کوفا 4 کارمند تمام وقت دارد و 2 گرافیست و یک UI Designer  بخشی از وقت خود را صرف گالری کوفا می کنند.

همچنین 4 کارمند دیگر دفتر نیز در هنگام ضرورت به عنوان نیروی کمکی به امور پیشبینی نشده، کمک می کنند.

پیشنهاد میکنم مقاله ما در مورد محتوای ویدیویی را نیز مطالعه نمایید.

رسالت طراحی سایت صنایع دستی

گالری کوفا می خواهد بزرگترین مجموعه دست ساخته ها و صنایع دستی را گرداوری و به مشتریان داخلی و خارجی هنرهای دستی ایران ارائه کند.

همچنین مرجعی برای مطالب مرتبط با این هنرها باشد.

گالری کوفا برندی متخصص در زمینه هنر و قابل اعتماد است .

که می خواهد هنرهای ایرانی را صادقانه و و با سرویس در خور هنر و هنر دوستان به آنها ارائه کند.

کوفا می خواهد، برندی فاخر با شخصیتی خاص که یاد آور درک زیبایی ارج نهادن به هنر و ارزشهای انسانی، باشد.

پیشنهاد میکنم مقاله ما درخصوص طراحی سایت فروشگاهی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را مطالعه بفرمائید.

 

خلاصه مدیریتی طراحی سایت صنایع دستی :

گالری کوفا ، طراحی سایت صنایع دستی است .

که می خواهد یک طراحی سایت صنایع دستی جامع فروش اینترنتی و آن لاین محصولات صنایع دستی سنتی ایران و دست ساخته های هنری باشد.

که بتواند پاسخگوی تنوع نامحدود محصولات بوده و بصورت گسترده این محصولات را عرضه و به فروش برساند.

با گسترش روز افزون تجارت الکترونیک (خرید و فروش اینترنتی) در ایران و تبدیل شدن این کسب و کار به جزء لاینفک زندگی و فرهنگ عمومی بخشی از مردم؛ فرصت مناسبی ایجاد شده تا محصولات متفاوتی را از طریق بستر اینترنت بفروش رساند.

از دیگر سو خرید الکترونیکی به دلیل ماهیت چند رسانه ای خود بستر مناسبی را برای بازدید خریداران ایجاد می کند.

تا تصاویر و فیلمهایی از محصولات را تماشا کرده، محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند.

و یا از میان صدها محصول به دنبال سلیقه خود باشند.

در فروشگاه های سطح شهر، تنوع گسترده محصولات و تولیدکنندگان (پراکندگی و ناشناس بودن تولیدکنندگان) و نداشتن فضای کافی برای نگهداری و عرضه این نوع از محصولات باعث شده که فروشگاه های صنایع دستی از فروشگاه های دست ساخته ها تفکیک شده،  تنوع مناسب محصولات را نداشته .

و صرفا به صورت محله و منطقه ای بفروشند.

طراحی سایت صنایع دستی وب سایت جامع فروش اینترنتی و آن لاین محصولات صنایع دستی سنتی ایران و دست ساخته های هنری می تواند با عرضه این محصولات با قیمت مناسب، بسته بندی شکیل، بیان اطلاعات کافی و مطابق واقع از محصولات، نمایش تصاویر و فیلمهای محصولات و ایجاد امکان مقایسه و همچنین بهره مندی از روشهای ارسال به سر تا سر ایران و ارسال فوری توسط پیک سرویس مناسبی را برای مخاطبین خود ایجاد نماید.

با توجه به این که محصولات صنایع دستی، طبیعتا دست ساز هستند خریداران همیشه نگران کیفیت این محصولات هستند بویژه این که اغلب باید آنها را هفته ها قبل به تولید کننده شخصی، که معمولا هویت معینی ندارند، سفارش دهند. ارائه تضمین سلامت فیزیکی محصول توسط یک شرکت معتبر با شخصیت حقوقی و امکان بازگرداندن محصول در صورت عدم رضایت مشتری اعتماد مشتریان را جلب می نماید. و برند شرکت کوفا می خواهد معرف این استانداردها در ارائه محصولات هنری و دست ساز باشد. یک برند روشن فکر، هنری و فاخر در دنیای هنر و هنر دوستان بزرگترین سرمایه است.

این فرصت ارزشمندی است، ما اولین هستیم.

محصولات طراحی سایت حرفه ای صنایع دستی با زندگی روزمره مردم عجین شده اند. بخشی از محیط کار و زندگی آن ها هستند. محصولاتی هستند که به آن ها احساس متفاوت بودن را منتقل می کنند. زینت بخش خود و خانه شان هستند. به آن ها آرامش می دهند.

محصولات ما علاوه بر جنبه کاربردیشان، زیبا هستند و یک اثر هنری به شمار می روند، به دلیل دست ساز بودن محصولات خریداران ما محصولی را دارند که فرد دیگری، همان محصول را با همان جزییات نخواهد داشت.

بازار هدف در طراحی پورتال صنایع دستی عموم مردم علاقمند به صنایع دستی سنتی ایران و هنر دوستان علاقمند به خرید دست ساخته های هنری می باشد.

قیمت رقابتی، ارسال رایگان، بسته بندی مناسب، شناخت بازار (تجربه چند ساله در امر بازاریابی و مشاوره به شرکت های دولتی و خصوصی در این حوزه)، تنوع گسترده محصولات و … همه و همه مزایای رقابتی ما در این کسب و کار است.

فروش اینترنتی این محصولات با حذف و یا کاهش بسیاری از هزینه های کسب و کارهای فیزیکی (اجاره فروشگاه در جای مناسب، هزینه های ساخت دکور و …) و همچنین فروش بیشتر محصولات با داشتن بازارهای گسترده تر می تواند سود قابل قبولی را تضمین نماید. با توجه به اینکه محصولات دست ساخته محصولاتی منحصر به فرد هستند که شبیه هیچ محصول دیگری نیستند، این بازارها می توانند بازارهای برون مرزی باشند؛ این محصولات یگانه برای مشتریان خارجی جذابیت فوق العاده ای دارد.

خدمات طراحی سایت صنایع دستی شیوه مبتکرانه ای در فروش صنایع دستی و دست ساخته های هنری است. هر چند برخی تولید کنندگان، محصولات خود را به شکل محدود در فضای وب می فروشند اما آنها محصولاتی محدود تولید می کنند و صفحات یا سایتهای آنها تنوع چندانی ندارد مثلا تنها چرم می فروشند آن هم تنها در سبکی خاص. چند طراحی سایت صنایع دستی نیز که در حال حاضر در حال فروش محصولات دست ساخته با تنوع بیشتر هستند چند ضعف اساسی دارند.

شیوه فروش ما بر اساس فروش آن لاین و اینترنتی (بی واسطه) می باشد.

روش های پرداخت به صورت غیر حضوری(آنلاین)، پرداخت در محل که به دو شیوه پستی و ارسال رایگان انجام می پذیرد.

همین حالا نیز گالری طراحی سایت صنایع دستی فعال بوده و در حال فروش محصول است؛ و بخش “صدای مشتری” گالری کوفا در ساعات اداری همه روزه پاسخگوی شکایات، نقطه نظر ها و پیشنهادات خریداران محترم می باشد.

بسته بندی محصولات طراحی سایت صنایع دستی برای هدیه دادن و متناسب با محصولات صنایع دستی و هنر دست طراحی شده و سازگار با محیط زیست می باشند.

طراحی سایت صنایع دستی شامل دو دسته مجزا است:

 1. محصولات دست ساخته هنری کاربردی که محصولاتی هستند که با دست ساخته می شوند و برای استفاده در زندگی روزمره طراحی شده اند. حتی یک جلد موبایل چرمی دست دوز یا نقاشی شده نیز از این دست محصولات محسوب می شود. تمرکز ما بر انتخاب و گرداوری محصولاتی است که از آنها یکی یا در تعداد بسیار اندک و محدودی تولید می شود. تا ارزش معنوی چنین محصولاتی و به طبع ارزش مادی آنها بالاتر باشد. برای ما کیفیت چنین آثاری اهمیت زیادی دارد چرا که کیفیت این آثار کیفیت برند کوفا است. کنترل کیفیت و شیوه انبارداری این محصولات از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.
 2. صنایع دستی ایرانی، دسته دیگر محصولات طراحی سایت صنایع دستی است قصد داریم بزرگترین و متنوع ترین مجموعه صنایع دستی ایرانی را گرداوری کنیم اما نه تنها با ویژگیهای کمی بلکه این محصولات باید از نظر قیمت تمامی خریداران را مد نظر داشته باشد از آن خریداری که تنها قصد خرید هدیه ای کوچک دارد که رنگ و بوی وطن را دارد تا خریداری که اثری فاخر مطلوب اوست که، یاد آور عظمت و شکوه تمدن چند هزار ساله ایران باشد اثری گران قیمت که که حاصل ماه ها تلاش هنرمند ایرانی است. البته این نکته را متذکر شوم که منظور ما کالاهای عتیقه نیست چراکه صادرات این دسته صنایع دستی که قدمت تاریخی دارند بسیار مشکل است.

محصولات به چند شکل در طراحی سایت صنایع دستی کوفا بسته بندی می شوند.

 1. محصولاتی که در کیسه های خرید پارچه ای مرقوب که چند بار قابل استفاده هستند با لوگو و نام و آدرس طراحی سایت صنایع دستی کوفا تحویل می شوند. برخی محصولات مناسب قرار گرفتن در جعبه های طراحی سایت صنایع دستی کوفا نیستند. از آنجایی که کوفا یک برند طرفدار محیط زیست است، این محصولات در کیسه های پارچه ای تحویل می شوند. تا هم پلاستیک مصرف نشده باشد و هم کیسه ها قابلیت استفاده مجدد برای مشتری را داشته باشد. از نظر بازاریابی این که کیسه ها چند بار مصرف می شوند به نفع طراحی سایت صنایع دستی کوفا است.
 2. زیور آلات در جعبه های کوچک مخصوص زیور آلات تحویل می شوند.
 3. جعبه های هدیه استاندارد کوفا، تمامی محصولات در طراحی سایت صنایع دستی کوفا دارای بسته بندی اختصاصی کوفا هستند. این مورد هم از نظر بازاریابی اهمیت فوق العاده ای دارد، چون اولا محصولات در بسته بندی شکیل از نظر خریداران با ارزش تر بنظر می آیند و قیمت پرداختی برای آن نیز مناسب تر احساس می شود.ثانیا خریداران مایلند محصولات را در بسته بندی شکیل که قابلیت هدیه دادن را دارد تحویل بگیرند. از آنجایی که محصولات طراحی سایت صنایع دستی معمولا کالاهای آسیب پذیری هستند، از نظر حمل و نقل محصولات نیز به نفع کوفا است.
 4. جعبه های هدیه طراحی سایت صنایع دستی کوفا، اصول این نوع بسته بندی شبیه به جعبه های استاندارد کوفا است، اما به شکلی تزیین شده تر و با المانهای تجملاتی.

قیمت محصولاتی که در طراحی سایت صنایع دستی کوفا ارائه خواهند شد با سود متغیر است بستگی به میزان مبلغی است که تولید کننده پایینتر از قیمت خورده فروشی در سطح شهر با گالری کوفا توافق کرده است. اما حدود آن عددی میان 35% تا 50% پایین تر است و معمولا 45% است. محصولات صنایع دستی در بازار با قیمت بالایی فروخته می شوند و در نتیجه حتی زمانی که ما قیمتهای رقابتی خود را داریم باز هم سود بیشتری دارند نسبت به دست ساخته های هنری دارند میزانی حداقل 50%  .

نحوه ارسال سفارشات توسط پیک طراحی سایت صنایع دستی کوفا برای سفارشات فوری تهران و سرویسهای پستی برای شهرهای دیگر است. که البته باید سرویس پیک به شهرهای بزرگ ایران گسترش یابد. در آینده نیز باید سفارشات خارجی از طریق سرویسهای پستی عادی و پست هوایی انجام گردد.

فروش اینترنتی و آن لاین محصولات طراحی سایت صنایع دستی سنتی ایران و دست ساخته های هنری با توجه به پتانسیل های بالای فروش هنوز بکر و دست نخورده بوده و اقدام جدی به عرضه و فروش این تولیدات نشده است.

ما متعهد می شویم با ارائه محصولاتی زیبا، با کیفیت، با قیمت های مقایسه ای و مناسب، با سرویس تحویل سریع، مطمئن و تضمین سلامت کالا؛ اعتماد مشتریان را بدست آورده و محصولی منحصر به فرد را به آن ها تحویل نماییم.

طراحی سایت صنایع دستی توسط افرادی اداره می شود که در زمینه های مذکور متخصص هستند.

طراحی سایت صنایع دستی کوفا کسب و کار نوینی است که با توجه به تکنولوژیهای روز دنیا ایجاد شده و به همراه آنها در حال توسعه است و می توان با معرفی آثار زیبا، با کیفیت و با قیمت مناسب بازار سود آوری را ایجاد نمود.

هدف ما این است که بتوانیم با بازاریابی در شبکه های اجتماعی همزمان (بازاریابی اینترنتی، بازاریابی و معرفی مستقیم خدمات کوفا در مراکز تجمع مشتریان بالقوه بویژه هنر دوستان و توریستها (رویدادهای هنری، نمایشگاه های هنرهای تجسمی و نمایشگاه های صنایع دستی، کنسرتها تئاترها…(، بازاریابی محیطی، بازاریابی دهان به دهان و …) و روشهای بازاریابی اینترنتی مانند آگهی در وب سایتهای مرتبط، مخصوصا وب سایتهایی که خانم های جوان به آنها علاقه مند هستند و مردان و زنان هنر دوست آنها را دوست می دارند. همراه با پایبندی به اصول حرفه ای که دنبال خواهیم کرد، بخش قابل توجه ای از بازار دست ساخته را بدست آوریم.

ما با شعار زندگی پاکتر، صرفه جویی در زمان و در نهایت اینکه ما مناسب با هر سلیقه ای پیشنهادی شگفت انگیزی داریم و با یاری خداوند متعال گامی بزرگ به جلو برداریم.

هدف در طراحی سایت صنایع دستی عموم مردم می باشند. مردمی که به دنبال زیبا تر کردن محیط زندگی و کار خود، مردمی که می خواهند متفاوت تر باشند. کسانی که دست ساخته تولید می کنند؛ مردمی که علاقمند به صنایع دستی سنتی ایران و هنر دوستان علاقمند به خرید دست ساخته های هنری می باشن.

مشتریان خارجی ما می توانند تمام افراد علاقمند به فرهنگ و هنر ایرانی باشن خواه ایرانی تبار باشند یا نباشند. همچنین افرادی که به دست ساخته و هنر علاقمند هستند و به دلیل قیمتهای مناسب تولیدات ایرانی در این زمینه می توانند از ما خرید کنند بجای وب سایتهای خارجی دیگر. خوشبختانه چون ساخت دست ساخته نیاز به تکنولوژی خاصی ندارد و تنها ذوق و سلیقه  نیاز دارد هنرمندان ایران قادر به رقابت با تولیدات دیگر کشورها در این زمینه هستند تنها چالش کنترل کیفیت مواد اولیه است که طراحی سایت صنایع دستی کوفا باید در این مورد بسیار دقیق و مسئولیت پذیر عمل کند. باید کیفیت تمامی محصولاتی که در کوفا عرضه می شوند به شدت کنترل شود.

علاوه بر این مشتریان خارجی، نوع دیگری از مشتریان وجود دارند که از خارج از ایران خرید می کنند ولی سفارششان در داخل کشور تحویل می شود. ایرانیان خارج نشینی که برای عزیزان خود در ایران هدیه می خرند. این سفارشات می تواند سود بل قوه ای داشته باشد چون قیمت آنها به ارز هایی مانند دلار یا یورو پرداخت می شوند اما هزینه های جانبی این سفارشات مانند هزینه ارسال و بسته بندی آنها بسیار پایین است.

ممکن است سلیقه مشتریان خارجی ما با سلایق مشتریان داخلی تطابق نداشته باشد ممکن است مشتریان خارجی ما طرح های سنتی تر یا شاید هم طرح های مدرن تر و ترکیبی با هنرهای به روز را ترجیح دهند. با گذشت زمان و مطالعه بازار و فروش­های انجام گرفته ما به اطلاعاتی دست خواهیم یافت که به ما نشان خواهد داد که این گونه مشتریان چه محصولاتی را و با چه ویژگیهایی بیشتر می پسندند.

مخاطب علاقمند به دست ساخته های هنری و صنایع دستی قشر خاصی از مردم جامعه هستند، کسانی که برای آنها مهم است که این محصول را یک ماشین و با تیراژ صدها هزار تولید کرده است یا هنرمندی با ذوق و خلاقیت فردی با دست آن را نقاشی کرده، تراشیده یا ساخته است. تمام مردم جامعه چنین نگاهی ندارند و این امر برای آنها حائز اهمیت نیست، که از این محصول تنها یک نمونه وجود دارد. پس باید جامعه هدفمان را در بازاریابی به درستی انتخاب کنیم در غیر این صورت بازدهی بازاریابی بشدت پایین خواهد آمد‌‌‌‌‌.

اما مخاطب هدف ما چه کسانی هستند؟ آمارهای گوگل آنالاتیکس طراحی سایت صنایع دستی کوفا نشان می دهد در این مدت بیشتر خریداران از بازه سنی 25-44 سال بوده اند که  افراد 25-34 74% از خریداران و 35-44 26% خریداران ما را تشکیل داده اند.

معدل نسبت جنسیت خریداران بر اساس فاکتورهای فروش در شش ماه گذشته، خانمها 58% و مردان 42% است. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که بر اساس پیامهایی که مشتریان بر روی کارت پیام بسته بندیها نوشته اند؛ در حدود تعداد 30%از سفارشهایی که مردان خریده اند برای زنان بوده است.

بر اساس این مستندات مخاطب ما کسانی هستند که هنر و خلاقیت برای آنها اهمیت دارد. زنان جوان و مردانی است که می خواهند برای زنان آشنای خود هدیه بخرند.

سوال کلیدی این است که چگونه می توان کسانی را که هنر را دوست می دارند یافت؟

خوشبختانه در مورد این افراد سه حقیقت مفید وجود دارد:

 1. کسانی که دست ساخته دوست می دارند هنر دوست هستند و از طریق هنرهای دیگر می توان آنها را شناسایی کرد.
 2. این افراد به مراکز هنری شناخته شده ای رفت و آمد دارند.
 3. این افراد بخشی از طبقه ای را تشکیل می دهند که می خواهند روشنفکر و پیشرو بنظر بیایند و اقشار دیگر جامعه به رفتار آنها توجه دارند و از آنها الگو می گیرند.

این موارد شالوده بازاریابی هدفمند ما را تشکیل میدهد. البته نباید تصور شود که تنها دوستداران دست ساخته هنر دوستان هستند

ما قصد داریم با بازاریابی در شبکه های اجتماعی همزمان (بازاریابی اینترنتی، بازاریابی و معرفی مستقیم خدمات کوفا در مراکز تجمع مشتریان بالقوه بویژه هنر دوستان و توریستها ) مستقیما به سراغ جامع هدف خود برویم.

همان گونه که قبلا به آن اشاره شد، بازاریابی برون مرزی بر روی سه گروه از افراد متمرکز است تا بیشترین بازده را داشته باشد. این افراد عبارتند از:

 • توریستهایی که در ایران حضور دارند یا قصد دارند به ایران بیایند چه آنهایی که ایرانی تبار هستند و چه توریستهای خارجی.
 • ایرانیان خارج از ایران، که می خواهند برای عزیزان خود در داخل ایران هدیه ای ارسال کنند.
 • خارجیان علاقمند به فرهنگ و هنر ایرانی.

تکنولوژي های مورد نياز (سخت افزار و نرم افزار) برای راه اندازی و پشتیبانی وب سایت فروش شامل:

اینترنت پر سرعت، سرور های میزبانی وب، سرور ایمیل، طراحی سایت صنایع دستی، نرم افزار حسابداری، نرم افزار انبارداری، نرم افزار مدیریت محتوای وب و می باشد.

کوفا شامل یک دفتر اداری و یک فضای انبار برای نگهداری کالا خواهد بود. و اموری مانند بسته بندی و عکاسی نیز در اتاق انبار انجام خواهد گردید.

طرحی سایت صنایع دستیبازتاب طراحی سایت صنایع دستی در رسانه ها

تهیه گزارش از کوفا در هفته نامه شنبه استارت آپ های ایران Jul 3, 2016

چاپ گزارش از گالریطراحی سایت صنایع دستی کوفا در روزنامه ایران مورخ

چاپ گزارش از گالری طراحی سایت صنایع دستی کوفا در مجله خانواده مثبت

چاپ گزارش از گالری طراحی سایت صنایع دستی کوفا در روزنامه ایران سپید به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی دسترس پذیر برای معلولین در ایران

گزارش در ویکی وی Jun 15, 2016

tvnab.ir/ – مصاحبه با تیم استارتاپ گالری طراحی سایت صنایع دستی کوفا Jul 16, 2016

مجله اینترنتی کهلیک – کلیپ مصاحبه با تیم استارتاپ گالری طراحی سایت صنایع دستی کوفا Jul 18, 2016

سرزه – گفتگو با تیم استارتاپ گالری طراحی سایت صنایع دستی کوفا Jul 16, 2016

فارس کلیپ – معرفی گالری طراحی سایت صنایع دستی کوفا در دانشگاه تهران

شرکت در نمایشگاه بین المللی فین استارز Jul 16, 2016  و یکی از چهل استارت‌آپ برگزیده شده به عنوان طرح کارآفرینی برتر

دریافت لوح تقدیر و تندیس از شهردار تهران جناب دکتر قالی باف به عنوان طرح کار‌آفرینی برگزیده.

ضرورت کسب و کار کوفا

خدمات طراحی سایت صنایع دستی کوفا شیوه مبتکرانه ای در فروش صنایع دستی و دست ساخته های هنری است. هر چند برخی تولید کنندگان، محصولات خود را به شکل محدود در فضای وب می فروشند اما آنها محصولاتی محدود تولید می کنند و صفحات یا سایتهای آنها تنوع چندانی ندارد مثلا تنها چرم می فروشند آن هم تنها در سبکی خاص. چند سایت نیز که در حال حاضر در حال فروش محصولات دست ساخته با تنوع بیشتر هستند چند ضعف اساسی دارند.

 • برخی از آنها تنها صفحاتی را در اختیار هنرمندان می گذارند (به اصطلاح فروشگاه ساز هستند) و تولید کنندگان خود عکس از محصولات گرفته و در آن صفحه آپلود می کنند؛ قیمت تعیین کرده و سفارشها را خود آماده و ارسال می کنند در این روش هیچ نظارت و استانداردی بر روی محصولات و ارسال آنها نیست. و بسیاری از تولید کنندگان چندان متعهد نیستند. و نارضایتی از این شیوه فروش بالا است.
 • دسته ای دیگر از وب سایتها فقط سفارش می گیرند (محصولات را انبار نمی کنند) ، پس امکان خرید و ارسال فوری محصولات را ندارند.این ضعف یک مشکل بازاریابی نیز به همراه دارد؛ این محصولات نیاز ضروری مردم نیست. خرید این محصولات یا به دلیل تهیه یک هدیه است یا یک خرید لحظه ای است به خاطر زیبایی و جذابیت اثر. اگر در لحظه ای که مشتری تحت تاثیر اثر است نتوان یک خرید ثبت کرد ممکن است خریدار با درگیر شدن با اولویتهای دیگر زندگی روزمره خرید این محصول را فراموش کرده یا بکلی منصرف شود.
 • ممکن است هنرمندانی که باید محصولات را تولید کنند، به دلایل متعدد نتوانند در زمان مقرر محصول سفارش داده شده را آماده کنند یا محصول ساخته شده دقیقا آن چیزی نباشد که مشتری انتظارش را داشته است. به این شکل در مدت کوتاهی اعتبار شرکت در میان مشتریان از دست می رود.
 • به دلایل متعدد فرهنگی و پیشینه فروش آنلاین در ایران بسیاری از مشتریان تمایلی به واریز پیش پرداخت برای محصولی که چند هفته بعد آماده می شود ندارند.
 • وب سایتهای بزرگ فروش آنلاین که اقدام به ارزه صنایع دستی کرده اند از تنوع زیادی برخوردار نیستند و اغلب به چند هنر محدود هستند. از این گذشته کادر فروش آنها تخصصی در فروش هنر ندارند و وب سایت آنها نیز برای عرضه هنر طراحی نشده است. آنها به هنر همانگونه نگاه می کنند که به محصولات صنعتی که در تیراژ بالا تولید شده اند. از همه این موارد مهمتر، برند آنها به عنوان برندی متخصص عرضه هنر و روشن فکر و فاخر شناخته نشده اند. برند آنها در میان مردم به عنوان سایتی همه چیز فروش و ارزان شهرت یافته اند. اما نمی خواهند و نمی توانند ماهیت برند خود را تغییر دهند

ماهیت طراحی سایت صنایع دستی گالری کوفا

خدماتی که هم اکنون توسط طراحی سایت صنایع دستی ارائه می گردد:

 1. انتخاب و تماس با هنرمندان سرتاسر ایران توسط کارمندان طراحی سایت صنایع دستی گالری کوفا. ( در حال حاضر بیش از صد هنرمند تحت قرارداد )
 2. دریافت، قیمت گذاری ، حسابداری و انبار داری محصولات برگزیده شده از هنرمندان تحت قرارداد.
 3. عکاسی صنعتی از آثار در آتلیه اختصاصی کوفا در محل شرکت توسط عکاس حرفه ای در استخدام.
 4. فروشگاه اختصاصی اینترنتی طراحی سایت صنایع دستی کوفا برای فروش صنایع دستی و دست ساخته های هنری، با بیش از هزار آیتم محصول آپلود شده در حال کار.
 5. دریافت و آماده کردن سفارشها.
 6. بسته بندی هدیه و اختصاصی سفارشها. (رایگان و سازگار با محیط زیست)
 7. تحویل رایگان در تهران توسط کارمند گالری کوفا. و ارسال به سراسر ایران.
 8. فراهم بودن امکان پرداخت در هنگام تحویل پس از بازبینی اثر توسط مشتری.
 9. ارائه ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی آثار.
 10. ارائه ضمانت هفت روز فرصت بازگرداندن آثار. (به شرط سلامت یا عدم استفاده)
 11. فراهم بودن امکان ارسال هدیه توسط مشتریان برای عزیزان خود، در سایت کوفا، (سفارش در بسته بندیهای مخصوص هدیه با پیام مشتری در روز و ساعت مشخص شده به فرد تعیین شده، تحویل می گردد.(
 12. فراهم بودن امکان انتخاب نوع و رنگ بسته بندی هدیه، انتخاب طرح کارت پیام، و نوشتن پیام مورد نظر در سایت کوفا.

چشم انداز گسترش کوفا در دو بخش برنامه ریزی شده است.

تامین محصولات و ایجاد تنوع در صنایع دستی و دست ساخته های ارائه شده در کوفا

گسترش بازاریابی و فروش چند مرحله ای به شکل محلی، منطقه ای و بین المللی. پس از موفقیت در هر مرحله گسترش به مرحله بعد انجام خواهد شد

شيوه فروش طراحی سایت صنایع دستی

شیوه فروش ما بر اساس فروش آن لاین و اینترنتی (بی واسطه) می باشد.

روش های پرداخت به صورت غیر حضوری(آنلاین)، پرداخت در محل که به دو شیوه پستی و ارسال رایگان انجام می پذیرد.

قسمت “صدای مشتری” این فروشگاه  در ساعات اداری همه روزه پاسخگوی شکایات، نقطه نظر ها و پیشنهادات خریداران محترم می باشد.

بسته بندی محصولات ما برای هدیه دادن و متناسب با محصولات صنایع دستی و هنر دست طراحی شده و سازگار با محیط زیست می باشند.

به دلیل عدم وجود هزینه های بالای اجاره های مکان های تجاری، دکوراسیون، فروش بیشتر به دلیل امکان در اختیار گرفتن طیف گسترده محصولات و خریداران؛ هزینه های سر شکن شده بر محصولات پایین تر می باشد.

محصولات گالری کوفا

محصولات طراحی سایت صنایع دستی شامل دو دسته مجزا است

 1. محصولات دست ساخته هنری کاربردی که محصولاتی هستند که با دست ساخته می شوند و برای استفاده در زندگی روزمره طراحی شده اند. حتی یک جلد موبایل چرمی دست دوز یا نقاشی شده نیز از این دست محصولات محسوب می شود. تمرکز ما بر انتخاب و گرداوری محصولاتی است که از آنها یکی یا در تعداد بسیار اندک و محدودی تولید می شود. تا ارزش معنوی چنین محصولاتی و به طبع ارزش مادی آنها بالاتر باشد. برای ما کیفیت چنین آثاری اهمیت زیادی دارد چرا که کیفیت این آثار کیفیت برند کوفا است. کنترل کیفیت و شیوه انبارداری این محصولات از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.
 2. صنایع دستی ایرانی، دسته دیگر محصولات کوفا است قصد داریم بزرگترین و متنوع ترین مجموعه صنایع دستی ایرانی را گرداوری کنیم اما نه تنها با ویژگیهای کمی بلکه این محصولات باید از نظر قیمت تمامی خریداران را مد نظر داشته باشد از آن خریداری که تنها قصد خرید هدیه ای کوچک دارد که رنگ و بوی وطن را دارد تا خریداری که اثری فاخر مطلوب اوست که، یاد آور عظمت و شکوه تمدن چند هزار ساله ایران باشد اثری گران قیمت که که حاصل ماه ها تلاش هنرمند ایرانی است. البته این نکته را متذکر شوم که منظور ما کالاهای اتیقه نیست.

رویه های طراحی سایت صنایع دستی

مراحل پذیرش کالا در کوفا

 • انتخاب هنرمند توسط کارمندان کوفا یا دریافت درخواست از او
 • بررسی آثار تولیدی توسط هنرمند در مرحله اول عکس و سپس نمونه اثر توسط تیم کارشناسی هنری

توضیح: محصولات باید از نظر کیفیت هنری از سطح قابل قبولی از زیبایی و خلاقیت برخوردار باشند. بطور قطع ما مایل نیستیم به عنوان برندی که محصولات را با بد سلیقگی انتخاب می کند، شناخته شویم. هرچند که این امر نباید باعث شود که تنوع و توجه به سلایق متنوع خریداران نادیده گرفته شود. بهترین راه حل ممکن این است که تصمیم در مورد محصولات تنها به عهده یک فرد نباشد بلکه یک تیم در مورد آنها تصمیم گیری کنند تا تنوع دیدگاه بیشتری را پوشش دهد. مورد دیگر که باید به آن توجه شود این است که، به دلیل این که کوفا محصولات را ضمانت می کند، کیفیت متریال محصولات اهمیت زیادی دارند؛ کارمدان کوفا در هنگام بازبینی محصولات به این مورد باید توجه خاصی داشته باشند؛ برای مثال محصولی که پس از مدتی رنگ خود را از دست می دهد، مشکلات زیادی را برای اعتبار شرکت ایجاد خواهد کرد.

 • در صورت برخورداری از استانداردهای کوفا، عقد قرارداد با هنرمند و تحویل گرفتن محصول از هنرمند و دادن رسید.

توضیح: به دلیل متریالی که هنرمندان مدعی به کار بردن آن هستند، با آنها قراردادی بسته می شود تا مسئولیت متریال تشکیل دهنده محصولاتی که در سایت ذکر می شود بر عهده خود هنرمند باشد و هنرمندان تعهداتی را در مورد کپی رایت و اصالت محصول خود بر عهده داشته باشند . همچنین منافع شرکت نیز به ویژه در مورد زمان پرداختها، مالکیت انهصاری عکسها و… حفظ شود.

 • تشکیل پرونده برای هنرمند در سیستم حسابداری و اداری
 • ثبت در انبار و سیستم حسابداری و اختصاص بارکد (برای محصول و هنرمند)
 • ثبت مشخصات فیزیکی محصول (طول، عرض، ارتفاع، جنس، وزن و …)
 • قیمت گذاری توسط کارشناس
 • عکاسی از محصول
 • تهیه محتوای توصیفی برای هر محصول
 • وارد کردن اطلاعات در سرور وب سایت

مراحل خرید از طراحی سایت صنایع دستی

 1. مشتری در سایت محصول مورد نظر خود را انتخاب می کند.
 2. محصولاتی که قصد خرید آنها را دارد با فشردن دکمه “افزودن به سبد” به سبد خرید خود می افزاید.
 3. با انتخاب گزینه “نمایش سبد خرید و تصفیه” سفارش به سبد خود می رود.
 4. در صفحه سبد خرید به ازای هر محصول یک دکمه “انتخاب کادو پیچ” وجود دارد که مشتری می تواند به کمک آن برای هر محصول کادو پیچ کارت و متن پیام انتخاب کند.
 5. با فشردن گزینه “انتخاب کادو پیچ” پنجره ای باز می شود که به مشتری چندین کادو پیچ با رنگها و طرحهای مختلف نشان می دهد و او یکی را انتخاب می کند در گام بعد چندین کارت پیام به نمایش گذاشته می شود و مشتری می تواند یکی را انتخاب کرده و در آخر نیز کادری باز می شود که مشتری می تواند پیام مورد نظر خود را برای کسی که هدیه به او ارسال می شود بنویسد.
 6. در صورتی که کد تخفیف یا کارت هدیه دارد کد آن را در صفحه سبد خرید وارد می کند در این صفحه مشتری می تواند جمع کل تعداد محصولات و خلاصه ای از محصولاتی که قصد خرید آنها را دارد ببیند ؛ همچنین می تواند تعداد آنها را تغییر داده یا برخی را حذف کند.
 7. با فشردن گزینه “خرید خود را نهایی کنید” وارد مراحل ثبت سفارش گردد.
 8. در این مرحله پنجره ای باز می شود که چندین بخش دارد؛ هر بخش نمایان گر یک گام از ثبت سفارش است. در گام اول مشتری انتخاب می کند که مایل است به شکل مهمان خرید کند یا می خواهد ثبت نام کند. در صورتی که مشتری ثبت نام کند از مزایای زیادی بهره مند می شود که یکی از مهم ترین آنها این است که در اولین سفارش خود 10% تخفیف خواهد گرفت. بلافاصله پس از ثبت نام، مشتری یک کد تخفیف 10% در پنل کاربری خود خواهد داشت و می تواند از آن استفاده نماید.
 9. در این مرحله مشتری مشخصات فردی و آدرس گیرنده را وارد می کند. و مشخص می کند آیا مایل است به همراه بسته فاکتور دریافت کند یا خیر.
 10. در این مرحله مشتری شیوه ارسال را انتخاب می کند که می تواند یکی از روشهای تیپاکس، پست سفارشی یا پیشتاز، پست Cod به همراه پرداخت در محل یا ارسال فوری با پیک که در حال حاضر تنها شهر تهران را پوشش می دهد و هزینه آن 6000 تومان است. انتخاب کند. لازم به ذکر است که در حال حاضر خریدهای بالای 100 هزار تومان با پیک رایگان در شهر تهران ارسال می شوند. و خریدهای بالای 200 هزار تومان با خدمات پست یا تیپاکس رایگان به شهرهای دیگر ارسال می شوند. در صورتی که مشتری ارسال با پیک را انتخاب کند، می تواند روز و ساعت ارسال را نیز از گزینه های ممکن انتخاب کند.
 11. در این مرحله مشتری روش پرداخت را انتخاب می کند که در حال حاضر شامل دو روش پرداخت در محل و پرداخت به شکل آنلاین توسط اتصال به درگاه بانک پاسارگاد انجام می شود.
 12. در این مرحله مشتری اطلاعاتی که در مراحل مختلف وارد کرده است مشاهده یا در صورت لزوم می تواند ویرایش کند. و سپس دکمه “تکمیل خرید” را می فشارد.
 13. در این مرحله خرید مشتری ثبت شده است و کوفا از خرید مشتری تشکر کرده و اطلاعاتی در مورد خرید در کوفا و شیوه پیگیری سفارش را در اختیار مشتری می گذارد.

مراحل ارسال محصول در کوفا

 1. دریافت سفارش از مشتری بر روی سایت و تایید صحت اولیه اطلاعات سفارش توسط کارمند فروش

توضیح: مشتریان می توانند توسط تلفن نیز محصولی را سفارش دهند کارمند فروش برای چنین سفارشهایی آموزش دیده است و می تواند بجای مشتری سفارش تلفنی را در سایت ثبت کند.

 1. تماس با مشتری برای تایید صحت اطلاعات و گرفتن تایید سفارش و زمان ارسال

توضیح: برخی سفارشات ثبت شده ممکن است غیر واقعی باشند. یا توسط فردی به نام شخص حقیقی دیگری، بدون اطلاع او، ثبت شوند. تماس تلفنی برای گرفتن تایید سفارش لازم است. همچنین ممکن است شخص گیرنده در ساعت تعیین شده به هر دلیل در منزل نباشد، هماهنگی برای زمان تحویل با پیک حتما لازم است.

 1. صادر کردن فاکتور، چاپ آن در سه نسخه. ارسال یک نسخه به سیستم حسابداری و یک نسخه برای واحد تحویل و یک نسخه برای خود مشتری

توضیح: سیستم حسابداری و انبارداری بر اساس بارکد محصولات را می شناسند که در فاکتور درج شده است؛ نسخه ای از فاکتور را که شرکت آن را استفاده و نهایتا در سیستم بایگانی ثبت می شود فاکتور داخلی نامیده می شود. و واحد تحویل نیز نیاز به مشخصات تماس و آدرس گیرنده بسته دارد. مشتری نیز یک نسخه از فاکتور را در پاکت در هنگام تحویل دریافت می کند. البته ارسال فاکتور بر اساس درخواست مشتری انجام می گیرد. برخی از مشتریان که هدیه ای برای عزیزانشان ارسال می کنند، تمایلی به وجود فاکتور به همراه بسته ندارند.

 1. صادر کردن سند کادو پیچی و چاپ و ضمیمه کردن آن به فاکتور داخلی

توضیح: زمانی که مشتریان نوع جعبه کادویی مورد نظر و کارت پیام خود را انتخاب می کنند، و پیام مورد نظر خود را در کادر می نویسند. لازم است که این اطلاعات در اختیار واحد بسته بندی قرار گیرد تا کادو پیچی بر اساس خواست مشتری انجام گردد. پس واحد فروش از این سند یک نسخه چاپ کرده و ضمیمه فاکتور داخلی می کند.

 1. بسته بندی محصول بر اساس خواسته مشتری درج شده در سند کادوپیچی همراه فاکتور

توضیح: مشتریان می توانند رنگ و پیام و نوع بسته بندی هدیه خود را تعیین نمایند و کارمند بسته بندی موظف است بر اساس سفارش بسته بندیها را انجام دهد. و پیام مشتری را بر روی کارت پیام بنویسد.

 1. ارسال به واحد تحویل برای ارسال

توضیح: واحد تحویل بسته ها را بر اساس نسخه فاکتوری که به همراه بسته وجود دارد به مشتریان تحویل می دهد. )این نسخه فاکتور با نسخه مشتری یکی نیست و صرفا برای واحد تحویل صادر شده است( مشتریان در هنگام تحویل محصول را بازبینی کرده و در صورتی که مشتری در هنگام سفارش نوع پرداخت را “پرداخت در هنگام تحویل” انتخاب کرده باشد، مبلغ سفارش را بشکل نقد یا با کارتهای بانکی پرداخت می کند. (کارمندان تحویل به همراه خود دستگاه پوز سیار دارند) سپس فرمی را امضا می کند که نشان می دهد خریدار محصول را در سلامت تحویل گرفته است.

 1. تحویل به مشتری، دریافت رسید و وجه محصول

توضیح: خریدار در هنگام تحویل بسته توسط پیک بسته را بررسی و در صورت سلامت محصول آن را تحویل می گیرد. و فرمی را امضا می کند. که نشان می دهد محصول در هنگام تحویل در سلامت فیزیکی و مطابق سفارش مشتری تحویل شده است. البته مشتری امکان بازگرداندن محصول را تا هفت روز در صورت مطابقت با شرایط و زوابط کوفا خواهد داشت.

انواع بسته بندی در کوفا

محصولات به چند شکل در کوفا بسته بندی می شوند.

 1. محصولاتی که در کیسه های خرید پارچه ای مرقوب که چند بار قابل استفاده هستند با لوگو و نام و آدرس سایت کوفا تحویل می شوند. برخی محصولات مناسب قرار گرفتن در جعبه های کوفا نیستند. از آنجایی که کوفا یک برند طرفدار محیط زیست است، این محصولات در کیسه های پارچه ای تحویل می شوند. تا هم پلاستیک مصرف نشده باشد و هم کیسه ها قابلیت استفاده مجدد برای مشتری را داشته باشد. از نظر بازاریابی این که کیسه ها چند بار مصرف می شوند به نفع کوفا است.
 2. زیور آلات در جعبه های کوچک مخصوص زیور آلات تحویل می شوند.
 3. جعبه های هدیه استاندارد کوفا، تمامی محصولات در کوفا دارای بسته بندی اختصاصی کوفا هستند. این مورد هم از نظر بازاریابی اهمیت فوق العاده ای دارد، چون اولا محصولات در بسته بندی شکیل از نظر خریداران با ارزش تر بنظر می آیند و قیمت پرداختی برای آن نیز مناسب تر احساس می شود.ثانیا خریداران مایلند محصولات را در بسته بندی شکیل که قابلیت هدیه دادن را دارد تحویل بگیرند. از آنجایی که محصولات صنایع دستی معمولا کالاهای آسیب پذیری هستند، از نظر حمل و نقل محصولات نیز به نفع کوفا است.
 4. جعبه های هدیه کوفا، اصول این نوع بسته بندی شبیه به جعبه های استاندارد کوفا است، اما به شکلی تضیین شده تر و با المانهای تجملاتی.

محتوای همراه هر بسته کوفا

هر بسته کوفا شامل موارد زیر می باشد

 • ضمانت نامه سلامت فیزیکی و اصالت کالا
 • کاتولوگ شرایط و ضوابط بازگرداندن کالا
 • کارت پیام کوفا در صورت انتخاب جعبه کادویی کوفا
 • کاتولوگهای زمین دوستانه و حمایت از کمپینهای محیط زیستی
 • کاتولوگهای حمایت از کمپینهای خیریه یا هنری

امکانات بل قوه طراحی سایت صنایع دستی

در فاز طراحی و توسعه کوفا سعی شده نگاه به آینده باشد

سر پرست تیم برنامه نویسی کوفا شادیار خدایاری بوده است. که خود دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار است. و در این پروژه سعی کرده است اصول توسعه وب و نیازهای آتی این کسب و کار را بر اساس چشم انداز مدیریت آن در آینده مد نظر داشته باشد. این وب سایت قابلیتهای توسعه و انعتاف زیادی دارد.

سیستم مدیریت محتوای آن بر اساس نسخه سفارشی شده یکی از معروف ترین  CMSهای بین المللی فروش است به نام Magento ،

استفاده از این  CMS باعث می شود ریسک نقص در طراحی و اصلاحات مداوم آن و تحمیل هزینه های اضافی و خطر هک شدن توسط حمله های متداول سایبری کاهش یابد. همچنین بین المللی بودن آن هزینه های گسترش وب سایت را برای ورود به بازارهای کشورهای مختلف کاهش می دهد.

از سوی دیگر می توان برخی از نیازهای این وب سایت را به شکل افزونه های آماده و آزمایش شده به همراه پشتیبانی 24/7، با قیمتهای رقابتی و بسیار پایین نسبت به باز طراحی محلی و با اطمینان بالا از شرکتهای معتبر در سراسر جهان تهیه کرد. تا هزینه های توسعه کاهش یابد.

برخی از امکانات فعلی کوفا عبارت است از:

بهره مندی از ساختار وب سایت چند زبانه و محلی سازی آن

برخورداری از ساختار واحد پولی ترکیبی و امکان تبدیل واحد پولی برای فروش در کشورهای مختلف.

پشتیبانی از سیستم های پرداخت بین المللی برای مناطق پولی متفاوت

پشتیبانی از سیستم های ارسال بین المللی برای ارسال کالا به کشورهای مختلف و ایجاد تنوع در روشهای ارسال

ضریب امنیت بالا و ردگیری فعالیتهای کارمندان و مشتریان

دسترسی لایه بندی شده و سفارشی کارمندان به اطلاعات شرکتی و اطلاعات شخصی مشتریان

Hosting کوفا توسط سرورهای Cloud یا پردازش ابری انجام می گردد استفاده از تکنولوژی cloud امکان دسترسی غیر مجاز به اطلاعات وب سایت را کاهش می دهد و همچنین امکان دسترسی میزان عظیمی از منابع را در صورت نیاز فراهم می کند بدون احتیاج به مهاجرت به سرور قدرتمندتر. همچنین سرورهای توضیع شده cloud در نقاط مختلف، باعث می شوند کاربران از نقاط مختلف دنیا با سرعت تقریبا یک سانی به وب سایت دست یابند. و فاصله کاربر از سرور دیگر چندان تاثیری بر سرعت دسترسی نداشته باشد.

البته از نظر فنی کاربران داخلی به دلیل محدودیتهای دولتی بر روی ورودی های اینترنت با کمی افت سرعت نسبت به سرورهای داخل ایران مواجه خواهند بود که پایداری سرورهای خارجی و در صورت لزوم استفاده از تکنولوژی CDN شبکه تحویل محتوا بر روی یک سرور داخلی می تواند این مشکل را مرتفع کند.

تکنولوژی cloud مزایای زیادی برای ما داشته که به بیان این سه مورد اکتفا می کنیم.

قالب گرافیکی کوفا توسط کانون تابان شهر که در ضمینه طراحی گرافیک از سالها تجربه برخوردار است انجام گردیده، و حاصل این طراحی، ظاهری چشم نواز و منحصر به فرد برای این وب سایت است. پیشنهاد می کنیم، در این زمینه، مقاله اصول طراحی سایت زیبا را مطالعه کنید.

طراحی سایت صنایع دستیماموریت طراحی سایت صنایع دستی

ما خاص خواهیم بود و در ذهن خواهیم ماند. فروش اینترنتی و آن لاین محصولات صنایع دستی سنتی ایران و دست ساخته های هنری با توجه به پتانسیل های بالای فروش هنوز بکر و دست نخورده بوده و اقدام جدی به عرضه و فروش این تولیدات نشده است.

ما متعهد می شویم با ارائه محصولاتی زیبا، با کیفیت، با قیمت های مقایسه ای و مناسب، با سرویس تحویل سریع، مطمئن و تضمین سلامت کالا؛ اعتماد مشتریان را بدست آورده و محصولی منحصر به فرد را به آن ها تحویل نماییم.

این کسب و کار توسط افرادی اداره می شود که در زمینه های مذکور متخصص هستند.

کسب و کار نوینی است که با توجه به تکنولوژیهای روز دنیا ایجاد شده و به همراه آنها در حال توسعه است و می توان با معرفی آثار زیبا، با کیفیت و با قیمت مناسب بازار سود آوری را ایجاد نمود.

وزارت محترم صنایع، معادن و بازرگانی با هدف طرح های کار در منزل

سازمان میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردش گری با معرفی و فروش هر چه بیشتر تولیدات صنایع دستی

شرکتهای حمل و نقل داخل کشور

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران

واحد دروازه پرداخت اینترنتی بانکهای کشور

هنرمندان تولید کننده صنایع دستی و هنرهای دستی

می توانند ذینفعان حقیقی و حقوقی ما باشند.

تحلیل مشتریانی که از طراحی سایت صنایع دستی خرید کرده اند

هر چند که در مدت فعالیت کوفا تمرکز فروش ما بر مشتریان ساکن تهران و اغلب بازاریابیهای آنلاین و شبکه های اجتماعی موبایلی بوده است اما تحلیل مشتریان محدود در این مدت نیز نکات زیادی را روشن می کند.

بر اساس بررسی ویژگیهای مشتریان کوفا در این مدت، دریافته ایم این دسته از افراد به دلیل نگرش خاصشان و هم چنین به علت این که باید خریدار اینترنتی باشند. افرادی در حدود سن 18 تا 45 سا هستند افرادی کمتر از این سن استقلال مالی لازم را برای پرداخت قیمتهای محصولات کوفا را ندارند و افرادی مسنتر از این بازه نیز با خرید از اینترنت چندان آشنایی ندارند.

از جهت دیگر بر اساس بررسی محتوای پیغام کارت هدیه مشتریان دریافته ایم هر چند که میزان خرید مردان و زنان به هم نزدیک است اما بیش از 30% از مردانی که محصولی را خریده اند برای یک زن هدیه خریده اند.

با توجه به این حقایق می توان نتیجه گرفت که نهایتا زنان سهم بیشتری از مصرف کنندگان محصولات ما را دارند. و بالاترین میزان خرید را مشتریان بین 25 تا 35 سال دارند. از نظر تحصیلات ارتباط خاصی دیده نمی شود اما بر اساس پرسش نامه ها و نظر سنجیهایی که ما از مشتریان خود داشته ایم. علاقه مندی به هنر ویژگی بارزی است که در بسیاری از مشتریان دیده می شود.

انواع محصولات دست ساخته در طراحی سایت صنایع دستی

محصولات وب سایت شامل دو دسته مجزا است

 1. محصولات دست ساخته هنری کاربردی که محصولاتی هستند که با دست ساخته می شوند و برای استفاده در زندگی روزمره طراحی شده اند. حتی یک جلد موبایل چرمی دست دوز یا نقاشی شده نیز از این دست محصولات محسوب می شود. تمرکز ما بر انتخاب و گرداوری محصولاتی است که از آنها یکی یا در تعداد بسیار اندک و محدودی تولید می شود. تا ارزش معنوی چنین محصولاتی و به طبع ارزش مادی آنها بالاتر باشد. برای ما کیفیت چنین آثاری اهمیت زیادی دارد چرا که کیفیت این آثار کیفیت برند کوفا است. کنترل کیفیت و شیوه انبارداری این محصولات از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

کارمندان کوفا می توانند هنرمندانی را که کیفیت آثار آنها با استانداردهای هنری کوفا مطابقت دارد یافته و با آنها مذاکره کنند تا آثارشان را در کوفا قرار دهند. شاید در ابتدا یافتن هنرمندانی که دست ساخته های کاربردی تولید می کنند با توجه به اینکه اغلب آنها فروشگاه یا محلی برای عرضه آثار خود ندارند، مشکل بنظر بیاید. اما برای تیم کوفا مشکل نیست ما بیش از شش ماه است که در حال انجام این کار هستیم. ده ها هنرمند در حال حاضر تحت قرارداد کوفا هستند و بیش از هزار آیتم محصول در گالری کوفا وجود دارد. یافتن هنرمندان از روشهای زیادی ممکن است مثلا بسیاری از آنها در شبکه های اجتماعی فعال هستند. ما صدها ساعت مشاهده صفحات این هنرمندان، بانکی از صفحات و مشخصات هنرمندانی را که کار آنها از نظر تیم کوفا قابل قبول بوده است گرداوری کرده ایم که تا کنون شاید با 20% از آنها تماس گرفته ایم. یکی دیگر از این روشها ملاقات هنرمندان در نمایشگاه های صنایع دستی است. و…

صنایع دستی ایرانی، دسته دیگر محصولات کوفا است قصد داریم بزرگترین و متنوع ترین مجموعه صنایع دستی ایرانی را گرداوری کنیم اما نه تنها با ویژگیهای کمی بلکه این محصولات باید از نظر قیمت تمامی خریداران را مد نظر داشته باشد از آن خریداری که تنها قصد خرید هدیه ای کوچک دارد که رنگ و بوی وطن را دارد تا خریداری که اثری فاخر مطلوب اوست که، یاد آور عظمت و شکوه تمدن چند هزار ساله ایران باشد اثری گران قیمت که که حاصل ماه ها تلاش هنرمند ایرانی است. البته این نکته را متذکر شوم که منظور ما کالاهای عتیقه نیست چراکه صادرات این دسته صنایع دستی که قدمت تاریخی دارند بسیار مشکل است.

اما می توان با تولید شناسنامه های معتبر و نفیس برای صنایع دستی سنتی ایرانی که امروزه نیز تولید می شوند ارزش معنوی آنها را تا حد یک اثر هنری بی همتا بالا برد. و ما قصد داریم برای صنایع دستی خود چنین شناسنامه هایی را تولید کنیم.

برنامه تامین کالا داخلی ما مبنی بر تنوع هر چه بیشتر دسته محصولات مرتبط و دایر نمودن نمایندگی در مراکز استان ها برای سرویس دهی هرچه بیشتر خواهد بود. محصولاتی از قبیل: محصولات فرهنگی هنری (کتاب، فیلم موسیقی)، ابزار و لوازم ساخت صنایع دستی و لوازم هنری(بوم، انواع رنگ، خمیر، انواع قلممو و …)، آکسسوار طراحی داخلی(مبل، کتابخانه، صندلی، آباژور و …)، باغچه ایرانی (بذر گیاهان آپارتمانی، خاک، گل، گلدان و …) و…

البته با نگاهی به آینده می توان این احتمال را متصور شد که بتوانیم صنایع دستی کشورهای همسایه که در حوزه فرهنگی ایران قرار دارند مانند افغانستان و تاجیکستان به طور کلی، کشورهای همجوار شمالی و کشورهای هاشیه خلیج فارس را به این مجموعه افزود.

خوشبختانه در مورد صنایع دستی سنتی چون شیوه های تولید این محصولات کمی صنعتی تر یا بهتر است بگویم حرفه ای تر شده است، کارگاه ها و تولید کنندگان محدودتری نسبت به تولید کنندگان دست ساخته های کاربردی وجود دارد که اغلب آنها ثبت شده هستند و با روشهای زیادی می توان با آنها تماس گرفت.

جامعه هدف در کسب و کار کوفا

مخاطب علاقمند به دست ساخته های هنری و صنایع دستی قشر خاصی از مردم جامع هستند، کسانی که برای آنها مهم است که این محصول را یک ماشین و با تیراژ صدها هزار تولید کرده است یا هنرمندی با ذوق و خلاقیت فردی با دست آن را نقاشی کرده، تراشیده یا ساخته است. تمام مردم جامعه چنین نگاهی ندارند و این امر برای آنها حائز اهمیت نیست، که از این محصول تنها یک نمونه وجود دارد. پس باید جامع هدفمان را در بازاریابی به درستی انتخاب کنیم در غیر این صورت بازدهی بازاریابی بشدت پایین خواهد آمد‌‌‌‌‌.

اما مخاطب هدف ما چه کسانی هستند؟ آمارهای گوگل آنالاتیکس وب سایت کوفا نشان می دهد در این مدت بیشتر خریداران از بازه سنی 25-44 سال بوده اند که  افراد 25-34 74% از خریداران و 35-44 26% خریداران ما را تشکیل داده اند.

معدل نسبت جنسیت خریداران بر اساس فاکتورهای فروش در ششماه گذشته، خانمها 58% و مردان 42% است. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که بر اساس پیامهایی که مشتریان بر روی کارت پیام بستهبندیها نوشته اند؛ در حدود تعداد 30%از سفارشهایی که مردان خریده اند برای زنان بوده است.

بر اساس این مستندات مخاطب ما کسانی هستند که هنر و خلاقیت برای آنها اهمیت دارد. زنان جوان و مردانی است که می خواهند برای زنان آشنای خود هدیه بخرند.

سوال کلیدی این است که چگونه می توان کسانی را که هنر را دوست می دارند یافت؟

خوشبختانه در مورد این افراد سه حقیقت مفید وجود دارد:

 1. کسانی که دست ساخته دوست می دارند هنر دوست هستند و از طریق هنرهای دیگر می توان آنها را شناسایی کرد.
 2. این افراد به مراکز هنری شناخته شده ای رفت و آمد دارند.
 3. این افراد بخشی از طبقه ای را تشکیل می دهند که می خواهند روشنفکر و پیشرو بنظر بیایند و اقشار دیگر جامعه به رفتار آنها توجه دارند و از آنها الگو می گیرند.

این موارد شالوده بازاریابی هدفمند ما را تشکیل میدهد. البته نباید تصور شود که تنها دوستداران دست ساخته هنر دوستان هستند

ما قصد داریم با بازاریابی در شبکه های اجتماعی همزمان (بازاریابی اینترنتی، بازاریابی و معرفی مستقیم خدمات کوفا در مراکز تجمع مشتریان بالقوه بویژه هنر دوستان و توریستها ) مستقیما به سراغ جامع هدف خود برویم.

برای مشاره رایگان در خصوص طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن با کارشناسان تابان شهر تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   طراحی سایت پویا چیست؟

اشتراک گذاری این مقاله

دیدگاه (7)

 • بردیا فرهادی پاسخ

  مقاله کامل و جامعی بود سپاس

  2019-02-20 در 3:17 ب.ظ
  • anna yousefi پاسخ

   خواهش میکنم دوست عزیز

   2019-11-13 در 9:29 ق.ظ
 • ثمین یاصری پاسخ

  نمونه های دیگر از طراحی سایت معرفی کنید ممنون

  2019-02-20 در 3:18 ب.ظ
  • anna yousefi پاسخ

   سلام شما می تونید نمونه کارهای ما را در زمینه ی طراحی سایت مشاهده کنید.

   2019-11-13 در 9:27 ق.ظ
 • عرفان بدری پاسخ

  اصول مربوط به طراحی سایت را لطفا شرح بدید ممنونم

  2019-02-20 در 3:19 ب.ظ
  • anna yousefi پاسخ

   سلام می تونید به صفحه ی طراحی وب سایت مراجعه کنید. اطلاعات کامل اونجا وجود داره.

   2019-11-13 در 9:28 ق.ظ
 • shiva پاسخ

  سلام ممنون از همراهیتون

  2019-10-12 در 10:54 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *