.

طراحی سایت پویا

طراحی سایت پویا چیست؟

تهیه شده توسط پارسا امین زاده

برای طراحی سایت پویا معیارها و فاکتورهای بسیاری از لحاظ تکنیکالی وجود دارد که بررسی و بیان آنها به صورت اجمالی در این مقاله مورد نظر بوده است. برای اینکه بتوان دید کلی در این زمینه را انعکاس دهیم. طراحی سایت پویا بسیار از لحاظ بهینه بودن از نظر موتورهای جستجو موثر است.

به طور کلی طراحی سایت پویا یا داینامیک، به نوعی طراحی سایت گفته می شود که امکانات زیادی به مدیر سایت می دهد. در این حالت، شما به عنوان صاحب وب سایت، می توانید به راحتی تمام بخش های سایت را مدیریت کنید. برای مثال می توانید صفحه ای را حذف کنید، محتوا را ویرایش کنید، مطالب را اضافه و کم کنید.

مزایای طراحی سایت پویا

طراحی وب سایت پویا اختیارات و امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد که در طراحی سایت استاتیک وجود ندارد. در این نوع طراحی سایت، به طور آنلاین می توانید سایت خود را به روز رسانی کنید. تمام خدمات وب به کاربران ارائه داده می شود. به علاوه در این طراحی سایت پویا، مقدار زیادی از اطلاعات وجود دارد.

طراحی سایت پویا

 

یکی از این مزایا به روزرسانی وب سایت را راحت تر می کند. بنابراین مخاطب از استفاده کردن از سایت شما حس سرزندگی و خوشحالی می کند. به دلیل تسهیلات فراهم شده در این نوع سایت ها، زمان به روز رسانی کاهش می یابد.

یک مزیت دیگر ، این است که بدون هیچ تخصص خاص می توان به وب سایت را مدیریت کرد. به همین دلیل، هزینه های نگهداری و پشتیبانی نیز کم می شود.  طراحی سایت پویا، انعطاف پذیری و امنیت بالایی دارد. اگر می خواهید وب سایت تان را به چندین زبان ارائه کنید، طراحی سایت پویا این امکان را به شما می دهد.

 

 یک مزیت دیگر ، این است که بدون هیچ تخصص خاص می توان به وب سایت را مدیریت کرد. به همین دلیل، هزینه های نگهداری و پشتیبانی نیز کم می شود.  طراحی سایت پویا، انعطاف پذیری و امنیت بالایی دارد. اگر می خواهید وب سایت تان را به چندین زبان ارائه کنید، طراحی سایت پویا این امکان را به شما می دهد.

 

برای اینکه خدمات و اقدامات دیجیتال مارکتینگ وب سایت تان بهتر انجام شود، به یک سایت دینامیک احتیاج دارید. در طراحی سایت پویا، محتوا به آسانی به روز رسانی می شود. محتوای جدید نیز باعث جذب مخاطب می شود. به طور کلی هر چقدر روی کیفیت و به روز رسانی محتوای خود کار کنید، مخاطبان بیشتری به سراغ شما می آیند.

در طراحی سایت پویا، شبکه های اجتماعی به راحتی با وب سایت ادغام می شوند. در این حالت کاربر می تواند مطالب وبلاگ یا وب سایت تان را به اشتراک بگذارد.

تمام این ویژگی ها در طراحی سایت پویا باعث می شود که ترافیک وب تان افزایش یابد. افزایش ترافیک نیز منجر به افزایش بازدیدها و فروش کسب و کار می شود. می توان گفت که امروزه اکثر وب سایت ها پویا هستند. سایت های فروشگاهی، خبری، آموزشی از طراحی سایت پویا استفاده کرده اند، زیرا تمام این سایت ها به محتوای جدید و به روز رسانی شده احتیاج دارند.

 به دو روش انجام می شود:

در روش اول، به سیستم های مدیریت محتوا یا CMS احتیاج دارید. در این حالت به دانش زبان برنامه نویسی احتیاجی نیست. به کمک این سیستم ها به راحتی می توانید صفحات نامحدود به وب سایت خود اضافه کنید.

معمولا اکثر طراحان سایت از سیستم های Drupal, Joomla, WordPress, Prestashop برای این کار استفاده می کنند. اگر روش طراحی سایت پویا با استفاده از این سیستم ها انجام شود، هزینه ساخت سایت بسیار کمتر خواهد بود.

 

طراحی سایت پویا

 

معایب طراحی سایت پویا

 علاوه بر مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز هست. برای مثال، خطرات امنیتی سرور در آن بیشتر است. از طرف دیگر، زمانی که وب سایت شما به طور پویا کد نویسی شده است، در صورتی که بخواهید، برنامه نویس جدیدی را به کار بگیرید، کار برنامه نویس جدید کمی سخت می شود. او باید تمام کدهای برنامه نویس قبلی را بخواند.

در روش دوم، نرم افزار مدیریت اطلاعات سایت، از ابتدا برنامه نویسی می شود. این روش، یک نقص بسیار  مهم دارد: در طراحی سایت پویا، احتمال وقوع اشتباه امنیتی بالا است. بنابراین هزینه ساخت این نوع سایت ها بیشتر است. با وجود اینکه، هزینه اولیه طراحی سایت پویا بیشتر از وب سایت های ایستا است، اما سایت های ایستا در طولانی مدت هزینه بیشتری دارند.

شاید دوست داشته باشید بدانید

نظرات شما عزیزان…

0 Comments

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.