درست کردن سایت

مراحل درست کردن سایت

حتما می دانید ساخت سایت تا چه میزان در توسعه کسب و کار شما تاثیر گذار است اما این تاثیر برای همه سایت ها است؟ درست کردن سایت ها بسیار مهم و در موفقیت آمیز آن می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.در این مقاله به شما خواهیم گفت که از چه راه هایی می توانید به ساخت و طراحی سایت بپردازید.

برای راه اندازی یک سایت 3 راه پیش رو دارید :

  • طراحی سایت توسط سایت سازها
  • طراحی و ساخت سایت با استفاده از دانش برنامه نویسی
  • طراحی و ساخت سایت توسط سیستم های مدیریت محتوا (cms)

طراحی سایت توسط سایت سازها :

یکی از آسان ترین راه هایی که می توانید با آن سایت خود را طراحی و مدیریت کنید استفاده از سایت ساز ها هستند که نیاز به دانستن زبان برنامه نویسی ندارد و شما به سادگی می توانید آن را مدیریت کنید مزایای طراحی سایت توسط سایت ساز :

  1. سریع
  2. ساده
  3. هزینه مناسب و معقول

اگر با زبان های برنامه نویسی و اصولی که در طراحی سایت نیاز هست آشنا نیستید و زمان کافی را نه برای یاد گیری این موارد دارید و نه می توانید آن قدر هزینه کنید تا توسط شرکت هایی که در این زمینه برای شما سایت را ساخته و برنامه ریزی کنند استفاده از این سایت ساز ها بهترین انتخاب است.

مراحل ساخت سایت با سایت ساز

در سایت ساز ثبت نام بکنید

قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید

سایت خود را فعال کنید اطلاعات سایت را وارد کنید و کار خود را به صورت حرفه ای آغاز کنید

درست کردن سایت

 3. ساخت سایت توسط سیستم مدیریت محتوا :

سیستم های مدیریت محتوا ای وجود دارند که به صورت رایگان با روشی ساده ای می توانید از آن ها برای ساخت سایت استفاده کنید از معروف ترین آن ها وردپرس است که در این روش به احتمال بالا خودتان به تنهایی از پس انجام کار های سایت بر خواهید آمد و نیاز به پیشینه های فناوری در درست کردن سایت نیاز دارید و یا نیاز در این زمینه دوره های آموزشی را طی کنید. اما این روش به روش سایت ساز ها سایت های حرفه ای تری را به شما تحویل می دهند. علاوه بر آن بخشی بیشتری از مدیریت سایت را شما بر عهده خواهید داشت.

درست کردن سایت

مراحل درست کردن سایت توسط سیستم های مدیریت محتوا :

  1. ابتدا باید هاست و دامنه شخصی خود را داشته باشید:

در ابتدا از یک شرکت معتبر هاست و دامنه را تهیه کنید,نام دامنه خود را به دقت انتخاب کنید .عملکرد هاست ها را می توان به هارد ها تشبیه کرد پس با توجه به نیاز سایت آن را انتخاب کنید.

2. نصب وردپرس :

در این مرحله شما باید وردپرس را بر روی هاست خود نصب کنید.

3. قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید:

با تجه به فعالیتی که در سایت خود قرار است داشته باشید یک قالب مناسب استفاده کنید و آن را بر روی پیشخوان وردپرس خود نصب کنید. قالب ها به سایت شما روح می بخشند و در صورت نیاز شما به امکانات بیشتر در سایت می توانید این امکانات را از طریق نصب پلاگین و افزونه ها برطرف سازید.

4. سایت خود را فعال کنید اطلاعات سایت را وارد کنید و کار خود را به صورت حرفه ای آغاز کنید:

پس از طی کردن این مراحل سایت شما آماده بار گذاری اطلاعات است. اطلاعاتی همچون محتوا های تصویری , متنی و …. که همگی برای میزبانی از مخاطبانی که به سمت سایت شما هدایت می شوند لازم است.

درست کردن سایت

ساخت سایت با استفاده از دانش برنامه نویسی :

در این روش بر خلاف سایر روش ها به دانش برنامه نویسی نیاز دارد و وقت بیشتری را می طلبد, در این نوع از ساخت سایت مراحب متفاوتی را با دو روش پیشین طی خواهیم کرد و تبع آن نتیجه این طراحی سایت با دیگر روش ها متفاوت است.اگر دانش برنامه نویسی را داشته باشید و یا علاقه مند به یاد گیری آن داشته باشید و مهم تر از همه زمان کافی را برای یادگیری و انجام آن دارید که می توانید درست همان نتیجه ای را که می خواهید به دست بیاورید و در ساخت سایت خود به طور کامل مدیریت سایت را به دست بگیری و پشتیبانی سایت را نیز شخصا انجام دهید. اما اگر این دانش را ندارید نیاز دارید تا یک شرکت برنامه نویسی که در این زمینه تجربه کافی را داشته باشند, و علاوه بر آن نمونه کار های موفق آن ها در زمینه کاری شما با خواسته های شما مطابقت داشته باشد.

شناسایی نیاز های سایت و کاربری هایی که می خواهیم سایت ارائه دهد برای تشخیص زبان مناسب برنامه نویسی .

در

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *