هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن چقدر است؟ اساسا مطرح کردن این سوال اشتباه است. زیرا طراحی سایت و ساختن اپلیکیشن یک محصول آماده نیستند. هر سایت و اپلیکیشنی مشخصات مخصوص به خود را دارد. و شما نمی توانید هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن را به سایت و اپلیکیشن دیگری نیز تعمیم دهید. با یک جست و جوی ساده در گوگل متوجه می شوید که هزینه های مختلف و گیج کننده ای برای طراحی سایت و اپلیکیشن به شما پیشنهاد می کنند. اما واقعیت این است که تا زمانی که نیازها و خواسته های خود را دقیقا مشخص نکنید و با مشاوران و متخصصان مربوطه صحبت نکنید، نمی توانید به یک هزینه مناسب برسید. در این مقاله با موضوع هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن با ما همراه باشید. می توانید به پادکست مطالب نیز گوش دهید.

هزینه ساخت اپلیکیشن

 

 

پادکست 1: هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

 

پادکست 2: تفاوت سیستم های تولید محتوا

 

پادکست 3: زبان های برنامه نویسی در طراحی سایت و  اپلیکیشن

 

همچنین هر کسب و کار نیز با توجه به نیازهایش، سایت و اپلیکیشن خود را طراحی می کند. به علاوه، زبان های برنامه نویسی مختلفی نیز برای طراحی سایت و ساختن اپلیکیشن وجود دارد که هر کدام پیچیدگی و قیمت های مختلفی دارند. گاهی اوقات مشتریان سایت ها و اپلیکیشن هایی مشابه سایت ها و اپلیکیشن های موجود در اینترنت را از ما می خواهند. برای مثال از ما سوال می شود که هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن دیجی کالا چقدر است؟ یا هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن چقدر است؟ توجه کنید که این سوال ها اشتباه هستند.

دیجی کالا پلت فرمی است که یک زبان برنامه نویسی خاص برای یک کار خاص دارد. این سایت دارای الگوریتم ها و سیستم انبارداری پیچیده ای است و سیستم های مخصوص به خود را دارد. همچنین دیجی کالا، به عنوان یک کمپانی بزرگ و برجسته در زمینه خرید دیجیتال، دارای Market Place تخصصی است.

بنابراین هیچ گاه نمی توانیم بپرسیم که هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن دیجی کالا چقدر است؟ وقتی این سوال مطرح می شود، شنونده یا طراح سایت به امکان پذیر نبودن این قضیه و ویژگی های خاص دیجی کالا فکر می کند. در حالی که شاید منظور شما فقط یک سایت فروشگاهی باشد.

سایت فروشگاهی امکانات خاص و ثابتی دارد. وقتی از وب سایت فروشگاهی صحبت می کنیم، یعنی سایت دارای یک درگاه پرداخت است و حداکثر و حداقل خرید مشخص می شود. سایت فروشگاهی مجهز به یک سیستم حسابداری ساده است. این سیستم حسابداری مشخص می کند که هر محصول چقدر فروش داشته است، چقدر از آن باقی مانده است و مشتری چقدر خرید کرده است.

امکانات سایت فروشگاهی چیست؟

هر سایت فروشگاهی امکانات مشترکی دارد و باید آنها را از قبل مشخص کند. بنابراین قبل از سفارش وب سایت فروشگاهی، باید تمام جزئیات را مشخص کنید. قبل از شروع پروژه برنامه نویسی باید تعیین شود که می خواهید از یک سیستم اختصاصی برای وب سایت فروشگاهی خود استفاده کنید و یا با CMS سایت را طراحی کنید.

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

CMS و یا سایت اختصاصی چیست؟ این دو چه تفاوتی هایی با هم دارند؟

وب سایت ها و پلت فرم هایی که با CMS طراحی می شوند، یک سیستم مدیریت محتوا هستند، که از یک هسته مدیریت مرکزی مانند وردپرس، پرستا شاپ و غیره تشکیل شده اند. این سیستم ها یک بار تمام مراحل و روندهای یک کار ثابت را برنامه نویسی می کنند، مانند سیستم فروشگاهی. پس سیستم فروشگاهی تعریف مشخصی دارد. در همه جای دنیا نیز تمام سیستم های فروشگاهی مشابه هم هستند.

در این سیستم ها تعدادی ویژگی ها و امکانات وجود دارند که قابلیت تغییر و سفارشی سازی هستند. بنابراین سیستمی که هدفش جمع آوری پسماندها و بازیافت هستند و دارای درگاه پرداخت هستند، یک سایت فروشگاهی نیست. اگر می خواهید کاری در سیستم فروشگاهی انجام دهید که با امکانات و ویژگی های فروشگاهی ما سازگار است، بهتر است از CMS استفاده کنبد. البته با استفاده از CMS دیگر نمی توان در آینده، تغییری در سایت ایجاد کرد. در صورتی که اگر می خواهید یک ویژگی اختصاصی در سایت خود ایجاد کنید، باید از طراحی وب سایت اختصاصی استفاده کنید.

البته انتخاب CMS نیز بحث مفصلی است. CMS های مختلفی وجود دارند که پر کاربرد ترین و محبوب ترین آنها وردپرس و پرستا شاپ است. این دو سیستم تفاوت های، نقاط قوت و ضعف زیادی دارند. پرستا شاپ، سیستم فروشگاهی پیشرفته ای دارد.  در مقابل، بخش اپلیکیشن ووکامرس وردپرس، قابلیت های ضعیف تری دارد. اگر می خواهید به سمت Market place بروید، بهتر از CCMS ای مانند مجنتو استفاده کنید. مجنتو، قدرت و تمرکز بیشتری روی بحث Market place دارد. در این قسمت،  تمرکز زیادی روی سیستم های CMS نداریم.

در حالت دوم، یک سایت و پلت فرم اختصاصی وجود دارد. وب سایت اختصاصی یعنی وب سایتی که متفاوت از سیستم های موجود است و به طور خاص طراحی می شود. اگر امروز تصمیم بگیرید که از یک وب سایت اختصاصی برای سایت خود استفاده کنید، در آینده به راحتی می توانید تغییرات مورد نظر را در سایت ایجاد کنید.

برای مثال، تصور کنید که در ابتدا، شما برای سایت فروشگاهی خود از CMS استفاده کرده اید و حالا تصمیم گرفتید که تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که این کار هزینه های زیادی برای شما ایجاد می کند. اما اگر از اول، یک سایت اختصاصی سفارش دهید، به راحتی می توانید تغییرات دلخواه را در سایت ایجاد کنید.

برای مثال، تصور کنید می خواهید یک خودرو تهیه کنید. حالا باید ببینید این خودرو دارای چه امکاناتی است: فرمان، موتور، صندلی، چرخ و غیره از اجزای تشکیل دهنده خودرو هستند. یک پیکان 57 و یک ماشین لوکس و گران قیمت، مانند بوگاتی نیز این ویژگی ها را دارد. اما تفاوت قیمتی این دو بسیار متفاوت است.

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

 

پس اجزای تشکیل دهنده، شاخص خوبی برای خرید خودرو نیست. بلکه ماشین را باید با توجه به امکانات و کیفیت ارزیابی کنید. باید تصمیم بگیرید که دقیقا به دنبال چه خودرویی، با چه امکاناتی هستید. از خودرو خود چه می خواهید. چه کار می خواهید با آن انجام دهید.  اگر می خواهید زمین کشاورزی را شخم بزنید، باید یک تراکتور بخرید. اگر می خواهید با ماشین خود مسافرکشی کنید، یک ماشین ارزان مناسب شماست. اما اگر می خواهید یک کار تشریفاتی انجام دهید، بوگاتی انتخاب بهتری است. حالا ممکن این سوال مطرح شود که کدام یک از ماشین ها بهتر هستند؟

هر کدام این خودروها کارایی مخصوص به خود را دارند. بنابراین نمی توانید با مقایسه قیمت، کیفیت ماشین ها را تشخیص دهید. بهترین کار این است که همین امروز که قصد خرید ماشین را داریم، هدف و کارایی آن را مشخص کنید. همین کار برای تعیین هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن نیز صدق می کند. هر چه زودتر باید تصمیم بگیرید که می خواهید در سایت خود چه کار کنید، به دنبال چه چیزی هستید، مخاطبان شما چه کسانی هستند، رقبای شما چه کسانی هستند، می خواهید چه ویژگی ها و امکاناتی در سایت شما باشد.

هر چقدر دقیق تر باشید و تصمیم های جزئی تری بگیرید، به نفع شما است. شما به یک مدل کسب و کار و استراتژی های مشخصی احتیاج دارید. بسیاری از سازمان هایی که در کارشان موفق هستند، استراتژی های شان را به صورت بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تعیین می کنند. سپس، ظاهر آن مشخص می کنند.

اختلاف قیمت CMS و طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی و  طراحی با CMS هر کدام قیمت های مختلفی دارند. علت این است که در CMS ها برنامه نویسی از قبل انجام شده است. حدود 70 تا 80 % مسیر از قبل رفته شده است و شما از آن استفاده می کنید. بنابراین هزینه زیادی برای شما ندارد. در مقابل اگر به دنبال یک سیستم اختصاصی هستید، باید تمام فرایندها را از اول انجام دهید.

در بعضی مواقع، طراحی یک سیستم اختصاصی کار درستی است. و در مقابل گاهی اوقات، به ضرر شماست.درست مثل اینکه شما یک گوشی هوشمند را آماده و ساخته شده از بازار با قیمت 5 میلیون تومان خریداری می کنید. اما اگر بخواهید همان گوشی را خودتان تولید کنید، چندین میلیون دلار باید هزینه کنید. گوشی آماده مانند سیستم CMS و تولید گوشی و صرف هزینه های زیاد مانند طراحی یک سایت اختصاصی است، ولی استثناهایی هم در اینجا وجود دارد.

در بسیاری مواقع، کارفرمایان، می خواهند کسب و کار کوچکی را شروع کنند که در ابتدا یک فروشگاه اینترنتی است و در آینده نمی دانند چه اتفاقی قرار است برای آن بیافتد. دو راهکار وجود دارد. راهکار اول این است که از ابتدا هزینه سنگینی پرداخت شود و تمام فرایندهای فروشگاهی طراحی شود. در این حالت، صاحب کسب و کار می تواند در آینده در مورد فاز دوم کسب و کار خود با خیال راحت تصمیم گیری کند.

راهکار دوم استفاده از CMS آماده با هزینه و زمان کمتر است. در این حالت، فرد با هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن، کمتر شروع می کند، وارد بازار کار می شود و سپس در مورد فاز دوم تصمیم می گیرد. اینجا به یکی از علت های ورشکستگی استارتاپ ها اشاره می کنیم. یکی از این علت ها تمام شدن بودجه است. استارتاپ ها به دلیل اینکه از فرایندها به طور دقیق اطلاع ندارند، بودجه مالی ابتدایی خود را تمام می کنند.

با توجه به این موضوع، تصمیم درست در مورد انتخاب CMS یا سفارش سایت اختصاصی این است که در ابتدا از CMS استفاده کنید. با هزینه و زمان کم وارد بازار کار شوید، بازار کار را تحلیل کنید و از آن یک بازخورد بگیرید. سپس می توانید در مورد مهاجرت به یک پلت فرم اختصاصی تصمیم بگیرید. کسانی که محدودیت در بودجه، زمان و کارشان دارند، و فاز اول و دوم کارشان در قالب CMS می گنجد نیز باید این راهکار را اجرا کنند. بنابراین دیگر لازم نیست در ابتدای کار هزینه سنگینی برای طراحی یک پلتفرم اختصاصی بدهند. اما گاهی اوقات، تمام مراحل یک استارتاپ از ابتدا یک پروژه کاملا متفاوت است و در هیچ قالبی نمی گنجد. بنابراین لازم است که برای آن هزینه کرد و یک پلت فرم اختصاصی طراحی کرد.

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

حالا سوال اصلی این است که استارتاپ ها در ابتدای کار چگونه هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن را محاسبه کنند؟   

برای محاسبه بودجه مربوط به هزینه طراحی وب سایت و ساخت اپلیکیشن، باید در ابتدا مشخص کنید که دقیقا چه می خواهید.
شما باید هدف کسب و کارتان را بدانید، محصولی که ارائه می دهید را مشخص کنید. خدمات تان را دقیقا تعیین کنید.  پاسخ دادن به این سوالات، به شما در محاسبه هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن کمک می کند و دیگر این درخواست را مطرح نمی کنید که یک سایت شبیه به دیجی کالا می خواهید. باید خواسته های تان را از یک سایت و اپلیکیشن مشخص کنید. ویژگی های آن را تعیین کنید.

ما نمی توانیم به پرسنل خود بگوییم که یک اپلیکیشن شبیه به اسنپ و یا یک سایت شبیه به دیجی کالا بنویسید. هر سایت و اپلیکیشن یک بک اند (برنامه نویسی صفحه سرور) و یک فرانت اند دارد. از طرف دیگر، نوع اندروید و IOS اپلیکیشن نیز مهم است. اگر قصد سفارش اپلیکیشن iOS را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله ساخت اپلیکیشن iOS را مشاهده کنید. در مورد استارتاپ های بزرگ، 55 تا 70 درصد از زمان برنامه نویسی به برنامه نویسی پنل مدیریت یا بک اند کار اختصاص می یابد.

بک اند چیزی است که ما نمی توانیم ببینیم. ما هیچگاه متوجه کار اصلی ادمین دیجی کالا یا پنل مدیریت اسنپ نمی شویم. بنابراین نمی توانیم اپلیکیشن اسنپ را پیاده سازی کنیمچون از فرایندهای بک اند، گزارش گیری ها و دسترسی های آن مطلع این حالت، می توانید از مدل کسب و کار اسنپ استفاده کنید. به علاوه، کپی کردن یک کسب  و کار، عمل درستی نیست و هر کسب و کاری به خلاقیت و ایده پردازی نیاز دارد.

حالا به قسمت اصلی کار می پردازیم (فرانت ساید یا فرانت اپلیکیشن). در بخش طراحی فرانت، باید یک Sketch از تمام صفحات و بخش های اپلیکیشن و سایت خود داشته باشید.  در این راستا باید به این سوالات پاسخ دهید که اگر کاربر روی دکمه ثبت نام کلیک کند،
وارد چه صفحه ای می شود؟ چه اطلاعاتی را مشاهده می کند؟ بخش های فرم با چه اطلاعاتی پر می شود، و کدام یک از این اطلاعات ضروری هستند. در پنل مدیریت، کاربران را به چه صورت می توان دسته بندی و مشاهده کرد، چطور می توان از سایت خروجی گرفت.  اینها سوالاتی است که بزرگی و کوچکی یک اپلیکیشن را مشخص می کند. برای مثال، اگر بخواهید  فقط ظاهر اپلیکیشن اسنپ را پیاده سازی کنید، می توانید آن را با 10 میلیون تومان نیز انجام دهید. این کار با 500 میلیون تومان و بالاتر نیز انجام می شود.

آیا بخش اصلی هر اپلیکیشنی بک اند آن است؟    

وقتی کاربران با یک اپلیکیشن رو به رو می شوند، و با آن کار می کنند، بخش عظیمی از کار یعنی همان بخش مدیریت یا بک اند را مشاهده نمی کنند.

آیا می توان گفت که بخش اصلی هر اپلیکیشنی بک اند آن است؟

به تعبیری این حرف درست است. اما این مسئله دو اشکال ایجاد می کند. یکی اینکه شما به عنوان صاحب کسب و کار نمی توانید امکانات پنهان یا مشخصات بک اند اپلیکیشن های مشابه را ببینید و باید آن را تصور کنید. راهکار این است که امکانات اپلیکیشن تان را نیازسنجی کنید.

اشکال دوم، اختلاف نظرهایی است که در اینجا رخ می دهد. شما نمی توانید یک کسب و کار را با شانس پیش ببرید. گاهی اوقات کارفرما درخواست اپلیکیشن خود را مطرح می کند و از برنامه نویس می خواهد که اپلیکیشن اش دارای بخش ثبت نام باشد. در مرحله بعد به دنبال خروجی گرفتن از کاربرانی است که در تاریخ مشخصی، از طریق کمپین، از طریق اپلیکیشن اندروید و از طریق کد معرفی وارد سیستم شده اند.

کارفرما می خواهد برای این گروه از کاربران پاداشی در نظر بگیرد. همین مسئله یک الگوریتم پیچیده است. باید بررسی کنید که آیا این کار جزو نیازهای شما است یا خیر؟ و از طرفی هیچ برنامه نویسی نیز نمی تواند با واژه ثبت نام متوجه شود که این درخواست در اپلیکیشن وجود دارد یا خیر.

بنابراین باید قبل از سفارش اپلیکیشن تمام خواسته های خود را مشخص کنید. برای درک این مسئله کافی است به این مثال توجه کنید که می خواهید یک ساختمان بسازید. شما قبل از شروع ساخت، مشخصات ساختمان، روکاری، زیرکاری، معماری،
اتاق ها، ظریف کاری ها، تعداد اتاق ها، درها و پنجره ها، و متراژ کار را دقیقا با مهندسان و معماران مشخص می کنید. و سپس کار را به گروه ساختمان سازی می سپرید. بعد از شروع کار، ایجاد تغییر در ساختمان کار دشواری است و هزینه های سنگینی به بار می آورد.    

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

      

زبان های برنامه نویسی طراحی سایت و  اپلیکیشن چیست؟

نوع زبان برنامه نویسی سایت و اپلیکیشن بر زمان و هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن تاثیر دارد. گاهی اوقات، یک زبان برنامه نویسی پیچیده کار ما را محدود می کند. زبان های برنامه نویسی مختلفی برای ساختن اپلیکیشن وجود دارد که به دو نوع تقسیم می شوند: زبان های نیتیو و زبان های هیبریدی. زبان های برنامه نویسی هیبرید بسیار ضعیف هستند و به هیچ وجه برای برنامه نویسی استارتاپ ها توضیه نمی شود. در مقابل، اگر از زبان هیبریدی استفاده کنید، زمان و هزینه پروژه نیز کاهش می یابد.

برای مثال، هزینه هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن تا 50 درصد با این زبان کاهش می یابد. ولی زبان هیبریدی به هیچ وجه مناسب نیست و قابلیت توسعه بسیار پایینی دارند. در مقابل زبان برنامه نویسی نیتیو، روش بسیار خوبی برای طراحی اپلیکیشن است. این زبان دسترسی های خوب و قابلیت توسعه عالی ای دارد. زبان های نیتیو، زبان های مادری برای برنامه نویسی اپلیکیشن هستند.

برای اندروید، خود اندروید استودیو و برای ios، زبان سوئیفت جزو زبان های نیتیو محسوب می شوند و قابلیت و توانایی های بالایی دارند. اما در این حالت، تکمیل پروژه زمان و هزینه بیشتری صرف می شود. شما یک اپلیکیشن جداگانه باید برای اندروید و یک اپلیکیشن برای ios بنویسید، بنابراین هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن دو برابر می شود. یک راهکار برای حل این مشکل وجود دارد و آن ساختن اپلیکیشن با زبان برنامه نویسی ری اکت نیتیو است.

این زبان برنامه نویسی به تازگی به وجود آمده و بسیار توانمند است. زبان ری اکت نیتیو توسط خود گوگل توسعه یافته است.
پلت فرم هایی مانند فیس بوک و اینستاگرام از زبان ری اکت نیتیو استفاده کرده اند. این زبان هم چالش های خود را دارد.

زبان هایی هم که برای برنامه نویسی بک اند استفاده می شوند و کاربرد بیشتری  دارند،
زبان php، و مخصوصا فریم ورک لاراول هستند.
این زبان ها بسیار محبوب و توانمند برای استارتاپ ها هستند.
در این مرحله متوجه می شوید که هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن شما چقدر است.

بعضی از افراد اطلاعاتی در مورد زبان های برنامه نویسی، هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن ندارند و به دنبال اجرای ایده خود هستند. این افراد باید چه کار کنند؟

بزرگترین چالش همین است. برخی از مشتریان و جوانان یک ایده جدید در ذهن خود دارند.دلی نمی دانند چگونه ایده خود را اجرا کنند. ما یک راهکار برای این مشکل در نظر گرفتیم. اگر برآورد دقیقی از کار، بودجه و زمان انجام دهیم،ئمی توانیم پروژه را به خوبی پیش ببریم. در مقابل، نداشتن برآورد دقیق، باعث می شودکه پروژه ما در وسط کار دچار چالش شود.  در واقع، یکی از علت های اصلی شکست استارتاپ ها، عدم برنام ریزی است. این مسئله باعث می شود بین کارفرما و پیمان کار اختلاف ایجاد شده و کار هیچ گاه به انتها نمی رسد.

راهکاری که ما برای این مشکل درنظر گرفتیم، این است که اگر کارفرما یک پروپوزال دقیق، کامل و مشخص داشته باشد، ما براساس این پروپوزال، زمان و هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن را مشخص می کنیم. توصیه های فنی خود را ارائه می دهیم، طبق قرارداد پیش می رویم. و دقیقا در زمان مشخص، کار به کارفرما داده می شود. حالا اگر فردی پروپوزال دقیقی نداشته باشد، و یا اطلاعات لازم را نداشته باشد، ما در کانون تابان شهر، یک تیم مشاوره داریم. این تیم، به کارفرماها مشاوره می دهد.

 

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن

 

کارفرما خواسته خام و کلی خود را به تیم مشاوره ارائه می دهد و آنها بعد از تعیین قرارداد نفر ساعتی و زمان و هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن، در زمانی موظف است که پروپوزال را برای کارفرما تهیه کند. آنها تمام مراحل اپلیکیشن را طراحی می کنند و اگر کارفرما حساسیت بیشتری داشته باشد،  UI و UX سایت و اپلیکیشن نیز طراحی می شود. گاهی اوقات کارفرما به دنبال طراحی پورتال است، توجه کنید که پورتال با سایت متفاوت است. 

سپس، مرحله زمان اجرا، و هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن را مشخص می کنیم. در بخش اول، تیم مشاوره با کارفرما وارد صحبت می شوند، خواسته هایشان را می شنوند و این خواسته ها را به صورت فنی یادداشت می کنند. موارد ضروری و بی اهمیت را تذکر می دهند.

تمام این موارد در قالب یک پروپوزال فنی به کارفرما ارائه داده می شود. این مستند به برنامه نویس و دولوپر نیز داده می شود و آنها با توجه به پروپوزال می توانند زمان کار را مشخص کنند. پروپوزالی جامع و کامل است که از زمان تحویل آن به تیم برنامه نویسی تا زمان تحویل پروژه پایانی به کارفرما، هیچ سوالی برای برنامه نویس پیش نیاید. به بیان دیگر، هیچ جای پروپوزال ابهامی نداشته باشد.

Share this post

Comments (10)

 • صمدیان Reply

  مقاله بسیار عالی ای بود متشکرم استفاده کردم

  ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ at ۱:۳۴ بعد از ظهر
  • روژین رضاوندی Reply

   سپاس از اینکه ما رو از نظرات ارزنده خودتون بهره مند کردید

   ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ at ۱:۴۶ بعد از ظهر
 • اکبری Reply

  درباره ساخت اپلیکیشن هم مقاله بنویسید ممنون

  ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ at ۱:۳۵ بعد از ظهر
  • روژین رضاوندی Reply

   شما میتونید برای اطلاعات بیشتر مقاله ساخت اپلیکیشن رو مطالعه کنید

   ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ at ۱:۴۷ بعد از ظهر
 • بختیاری Reply

  برای گرفتن مشاوره در این خصوص به راهنمایی نیاز دارم چه کاری باید انجام بدم؟

  ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ at ۱:۳۶ بعد از ظهر
  • روژین رضاوندی Reply

   شما میتونید با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید پس لطفا با ما تماس بگیرید

   ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ at ۱:۴۸ بعد از ظهر
 • هادیان Reply

  من برای طراحی سایت باید چه زبانهایی رو یاد بگیرم؟

  ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ at ۱:۳۸ بعد از ظهر
  • روژین رضاوندی Reply

   شما برای اینکه اطلاعات دقیقتری بدست بیارید میتونید مقاله روشهای ساخت اپلیکیشن رو مطالعه کنید

   ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ at ۱:۵۰ بعد از ظهر
 • بیگی Reply

  سلام و ممنون از مطالب مفیدتون.من برای کارم به یه سایت نیاز دارم که داخلش فروش هم انجام بدم.میخاستم بدونم هزینه هاش چجوری محاسبه میشه؟

  ۱۳۹۸-۰۷-۰۷ at ۳:۱۱ بعد از ظهر
  • shiva Reply

   سلام دوست گرامی ،به صفحه طراحی سایت فروشگاهی سر بزنید.اگر سوالی داشتید با مشاوران ما میتونید در تماس باشید راهنماییتون میکنن

   ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ at ۱۰:۲۸ قبل از ظهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاور شما: 09123845470