چهار نکته طلایی پایه ای در خدمات طراحی سایت

نکات طلایی طراحی سایت

چهار نکته طلایی پایه ای در خدمات طراحی سایت

برای ارائه بهترین خدمات طراحی وب سایت ، عوامل بسیاری دخیل و موثرند. در عصری به سر می بریم که گویی با فضای مجازی بیش از پیش جور درآمده ایم. شاید تعداد کمتری از ما روزنامه می خوانند… و تعداد بیشتری، از فروش های اینترنتی استقبال می کنند. پس عجیب نیست که موفقیت خیلی از کسب و کارها به موفقیت سایت شان گره بخورد. در این مقاله، به نقش CTA، رنگ، تصاویر و انتخاب فونت در خدمات طراحی سایت می پردازیم. امیدوارم این مطالب برای شما راهگشا باشد.

نکات طلایی طراحی سایت

ظاهر زیبا برای طراحی طراحی پورتال

در میان تمام افکاری که در مورد ظاهر سایت خود در ذهن می پرورانید باید بدانید، برای موفقیت بجز احساس، افکار و سلیقه تان، نیاز به رعایت اصولی در این زمینه نیز، خواهید داشت. ممکن است این طور بپندارید که ترکیب رنگ نباید جزء عوامل و اولویت های اصلی تان باشد. شاید حق با شما باشد. اما وقتی عمیق شوید و خود را جای کاربر بگذارید، خواهید دید که این عامل با ایجاد حس خوب در کاربر، باعث ماندگاری و بازگشت دوباره او به طراحی پورتال شما خواهد شد.

همه ما، فارغ از حقیقی یا مجازی بودن فضاهایی که تجربه می کنیم، اگر حس مثبت و آرامش بخشی را در ما ایجاد کنند، به هیچ عنوان آن را فراموش نخواهیم کرد. و در فرصت دیگر به آن باز خواهیم گشت. اینطور نیست؟

اما برای تحقق موفقیت در این عامل، باید هدف سایت خود را در نظر بگیرید. اگر هدفتان بر تولید محتوا متمرکز است، باید از پس زمینه ایی با رنگ روشن و در مقابل آن، متنی تیره و مشکی انتخاب کنید. و در نتیجه مطالعه راحتی را برای کاربر خود فراهم آورید. در عوض، اگر در زمینه ارائه محصولات فعالیت دارین، باید محیط سایت تان را پرانرژی و شاد نگهدارید!. در گزینه ها و لینک های ارتباطی تان با مشتری از رنگ های تند و هاور استفاده کنید.

محتوای عالی

باز هم خودتان را تصور کنید که در جستجوی مطلب یا سوالی در اینترنت در حال سرچ کردن هستین. قطعا همیشه انتخاب خود را ناخودآگاه انجام داده اید. اما معمولا در ارزیابی اولیه خود برای انتخاب یک مطلب، صفحه باز شده را از بالا به پایین مرور میکنیم.

و اولین چیزی که زودتر از هر کلمه و جمله ایی توجهمان را جلب میکنه، تنها تصاویر آن نوشته هستند. هرچند این عامل هم خیلی با احساسات مان درگیر است، اما باز هم نکات اصولی آن را باید بدانیم و رعایت کنیم.

یک تصویر زیبا و جذاب، میتونه به اندازه هزار کلمه حرف برای گفتن داشته باشه. بشرطی که سرعت لود شدنش کاربر رو کلافه نکنه که تصمیم بگیرد سایت شما رو ترک کند. برای رعایت این نکته هم باید از تصاویر با کیفیت و با حجم مناسب استفاده کنین. همینطور استفاده از تصاویر با فرمت jpg مناسب تر از فرمت های دیگر خواهد بود.

نکات طلایی طراحی سایت

نقش CTA در خدمات طراحی وب سایت

CTA یا Call To Action به معنی فراخوانی است. و در حقیقت معنایی گسترده تر از تنها یک دکمه جهت کلیک در طراحی سایت است. هرگونه فراخوانی جهت جذب مخاطبانتان چه در فضای مجازی و چه حقیقی، نوعی CTA به شمار می آید. مواقعی که سوال یا موضوع مورد علاقه تان را در اینترنت سرچ کرده اید را بخاطر بیاورین.

چه زمانی سرچ و جستجوی خود را پایان داده اید؟

و شروع به مطالعه مطلبی که دنبالش بودین میکنین یا آهنگی که میخواستین را دانلود کردین؟

یا موارد دیگر این چنین که قطعا تجربه کرده اید.

ممکن است هر بار که به نتیجه رسیدین و سرچ خود را خاتمه بخشیدین، نتیجه یک CTA موثر بوده باشه. از مرحله ای که مخاطب با محصول و یا خدمات شما آشنا می شود تا زمانی که محصول و یا سرویس شما را خریداری می کند. و همچنین خدمات پس از فروش شما مراحل مختلفی از سفر مشتری را در بر می گیرد. با طراحی استراتژی مناسب برای CTA، می توانید بخوبی بازدید کننده های خود را در سفر مشتری هدایت کنید.

انتخاب فونت مناسب در خدمات طراحی سایت

استیو جابز اولین کسی بود که هنگامی که کامپیوتر Mac خود را ساخت، طرح فونت های مختلفی را ارائه داد. فونتی که انتخاب می کنید هم باید ضمن خوانا بودن برای کاربر، با در راستای اهداف سایت تان باشد.

انتخاب فونت در طراحی سایت ، به نوعی می تواند بیانگر لحن صحبت شما با مخاطب باشد. با توجه به گستره وسیع فونت هایی که هرروز اضافه می شوند، اینگونه نیست که تنها یک فونت برای سایت شما مناسب و راهگشا باشد. اما در نهایت باید دقت کنین که انتخاب تان، زیبایی و رضایت خاطر کاربر را فراهم کند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاور شما: 09123845470