معرفی و شرح ساختار – CodeIgniter

معرفی و شرح ساختار - CodeIgniter

معرفی و شرح ساختار – CodeIgniter

CodeIgniter – معرفی و شرح ساختار

CodeIgniter یک فریم ‌ورک برای نوشتن و توسعه اپلیکیشن‌های تحت وب به زبان PHP است که به صورت متن باز ارائه شده و این یعنی می‌توانید کدهای فریم‌ ورک را به دلخواه خود تغییر دهید. به علاوه، اگر می خواهید طراحی سایت زیبا طراحی کنید، بهتر است از این فریم ورک استفاده کنید.

به شما پیشنهاد می کنم که مقاله ی ما درباره ساخت اپلیکیشن را مطالعه نمایید

پیشنهاد میکنم مقاله ما درخصوص طراحی سایت فروشگاهی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را مطالعه بفرمائید.

به تصویر زیر نگاه کنید:

  • همانطور که می بینید هر درخواستی که به CodeIgniter فرستاده شود ابتدا به صفحه‌ی PHP می رود.
  • مرحله بعد روتینگ (Routing) تصمیم می‌گیرد که درخواست را به مرحله‌ی ۳ برای cache کردن، ارسال کند یا آن را برای بررسی‌های امنیتی به مرحله‌ی ۴ ارسال کند.
  • اگر صفحه‌ی درخواستی از قبل در سیستم cache ‌ وجود داشته باشه، آن وقت (Routing) درخواست را به مرحله‌ی ۳ ارسال می کند و پاسخ تولید شده را به سمت کاربر ارسال می کند.
  • اگر صفحه‌ی درخواست شده در سیستم cache وجود نداشته باشد، آنگاه (Routing) درخواست آن صفحه رو برای بررسی‌های امنیتی به مرحله‌ی ۴ ارسال می‌کند.
  • قبل از ارسال درخواست به Controller Application، امنیت داده‌های ثبت شده بررسی می‌شود. پس از بررسی‌های امنیتی، کنترلر اپلیکیشن، مدل‌ها، کتابخانه‌ها، هلپرها، پلاگین‌ها و اسکریپت‌های مورد نیاز را اجرا کرده،  و آن‌ها را به سمت مدل ارسال می‌کند.
  • View، صفحه را با داده‌های موجود بالا میاورد و آن‌ها را برای Cache کردن ارسال می‌کند.  اگر صفحه‌ی درخواست شده از قبل در سیستم chache موجود نباشد، سیستم کشینگ آن را chache می کند، تا در فراخوانی‌های بعدی این صفحه با سرعت بیشتری بارگزاری شود.

پوشه‌های فریم‌ورک:

پوشه‌های اصلی فریم‌ورک Codeigniter به این صورت است :

  • Application: این پوشه دارای فایل‌های هر اپلیکیشنی است، که میخواهیم با فریم‌ ورک آن را ارتقا بدهیم.فایل‌های پروژه ما باید در این پوشه ایجاد شوند.
  • System : این پوشه حاوی فایل‌های هسته‌ی فریم‌ورک است.

خسته نباشید

باز هم مطالب آموزشی امروز به پایان رسید اما همچنان آموزش کدایگنایتر ادامه دارد، پس مارو در وب سایت تابان شهر همراهی کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاور شما: 09123845470