برنامه نویسی اندروید | 15 نکته برای شروع

شروع برنامه نویسی اندروید - تابان شهر

برنامه نویسی اندروید | 15 نکته برای شروع

وقتی شغل برنامه نویسی اندروید را انتخاب می کنید ، برای موفقیت بیشتر چند نکته مهم را  باید همیشه در ذهن داشته باشید. مهم نیست که بر روی پروژه خودتان فعالیت می کنید یا برنامه نویس یک شرکت هستید ، باید به یک سری از جنبه های کار توجه داشته باشید .

به شما پیشنهاد می کنم که مقاله ی ما درباره ی ساخت اپلیکیشن را مطالعه نمایید

ما با مصاحبه از آقای سلیمانی و خانم اسماعیل زاده که در برنامه نویسی اندروید در کانون تابان شهر بسیار با تجربه می باشند ، موفق به  جمعبندی  15 نکته و ترفند برای شروع برنامه نویسی اندروید شدیم.

1.همیشه بروز باشیدبه روز باشید - تابان شهر

این مطلب به این علت خیلی مهم است که شما با این کار می توانید انتظارات کاربران را برای ویژگی های اپلیکیشن بهتر درک کنید. همان طور که تکنولوژی پیشرفت می کند ، شما نیز نیاز به تفکر بیشتر دارید و باید از ایده های برتر در توسعه اپلیکیشن خود استفاده کنید .

 

2.هیچوقت طراحی را دست کم نگیرید

ux-ui-design تابان شهرطبق گفته آقای سلیمانی ” اپلیکیشن شما باید همان لحظه اول که مخاطب آن را در کافه بازار میبیند او را جذب کند ” . بیش از 2 میلیارد اپلیکیشن در گوگل پلی موجود است برای اینکه اپلیکیشن شما برجسته باشد ، باید تمام سعی خود را بکنید تا از نظر ظاهری برنامه شما بدرخشد.

گوگل راهنمایی های بسیار خوبی برای یک طراحی خوب دارد .

 

3.اجتماعی باشیداجتماعی بودن - تابان شهر

برای هر سوالی که در مورد برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید دارید ، می توانید مطمئن باشید حتما یک نفر جواب سوال شما را می داند . طبق گفته خانم اسماعیل زاده ” انجمن ها بهترین محل برای یادگیری و آموزش مسائل می باشد. همچنین در انجمن ها شما می توانید موقعیتهای شغلی پیدا کنید و یا یک همکار برای شروع پروژه خودتان پیدا کنید”.

 

4.به درخواست های کاربران خود گوش دهید

توجه به درخواستها - تابان شهراین بهترین راه برای بدست آوردن کاربر وفادار است ، این کار حتی سبب رشد کاربران شما می شود . هر زمان که شما به درخواست های کاربران خود در مورد اپلیکیشن توجه می کنید ، شانس این را دارید تا تنظیمها ی بهتری انجام دهید و  محصول کاملتری برای ارائه داشته باشد . به خاطر داشته باشید کاربران برای توجه به نظرات شان از شما تقدیر می کنند.

 

5.به ایده های خود اعتقاد داشته باشیداعتماد به نفس - تابان شهر

اگر شما یک برنامه نویس اندروید مستقل هستید! ، این اولین قدم شما برای موفقیت است . ایده اپلیکیشن شما می تواند کاملا انقلابی باشد و یا خیلی ساده با یک ارزش افزوده باشد . بعد از اینکه تحقیقات خود را انجام دادید ، چیزهای خوبی که اپلیکیشن شما ارائه میدهد را مشخص کنید ، و در مورد مسائلی که می خواهید سرمایه گذاری کنید فکر کنید . برای موفقیت همه توانایی خود را به کار بگیرید.

 

6.در برنامه نویسی اندروید منتقد خود باشید

اعتماد به نفس داشته باشید اما اولین نفری هم باشید که از کار خود انتقاد می کنید. چرا باید کسی اپلیکیشن شما را نصب کنید ؟ این باید مهمترین سوالی باشد که شما به عنوان برنامه نویس اندروید از خود می پرسید.

حل یک مسئله و ساده تر کردن زندگی برای کاربران باید هدف اصلی شما باشد . شناسایی یک موقعیت مناسب همیشه قدم خوبی برای پیشروی به سمت هدف است.

7.یک نمونه کار درست کنید

نمونه کار درست کنید - تابان شهرفرقی نمی کند شما آزاد کار می کنید و یا به دنبال موقعیت شغلی بهتر هستید ، ضروری است که شما نمونه هایی از کارتان را بسازید ، خصوصا اگر برنامه نویسی اندروید را تازه شروع کرده اید. اهمیت ساخت یک نمونه کار قوی غیر قابل انکار است ، این کار هم تمرینی است برای شما و هم می تواند توانایی های شما را نشان دهد.

 

 

 

8.روشهای ساده را امتحان کنید

آقای سلیمانی به ما برنامه هایی مثل   Instagram و Flappy Bird  را یادآوری کرد که نمونه های خوبی از ایده های موفق هستند . درسی که میگیریم این است که از راه حل های ساده برای اپلیکیشن استفاده کنیم . به رفتار کاربران توجه کنید و ویژگی هایی که بازخورد خوب و مثبت داشتند را نگهدارید.

بازار اندروید - تابان شهر

9.به بازار اندروید توجه کنید

شما همچنین باید رفتار کاربران اندروید را مد نظر قرار دهید . درست است که تعداد کاربران اندروید در جهان خیلی بیشتر از هر سیستم عامل موبایلی است. اما باید در نظر داشته باشید که کمتر از کاربران IOS حاضر به پرداخت برای اپلیکیشن می باشند . کاربران اندروید بیشتر تمایل به استفاده از  اپلیکیشن های رایگان دارند . بیشترین درآمد نیز مربوط به اپلیکیشن های بازی می باشد .

توجه به این المان ها برای استراتژی محصول شما خیلی مهم است.

10.رقبای خود را تحلیل کنید

اگر شما قصد کسب درآمد از اپلیکیشن را دارید ، باید تمامی اپلیکیشن های مرتبط با محصول شما را بشناسید. مدل تجاری و ویژگی های منحصر بفرد آنها را تحلیل کنید. این کار به شما کمک می کند تا قیمت مناسبی برای اپلیکیشن خود در نظر بگیرید و متوجه کارهایی شوید که برای بهبود محصول خود باید انجام دهید .

11.در هر فرصتی برنامه را تست کنید

به عنوان یک قانون کلی هیچوقت نباید قبل از تست کردن برنامه آن را منتشر کرد. در هر فاز  اجرای پروژه از برنامه تست بگیرید و مشکلات احتمالی را برطرف کنید یا رابط کاربری برنامه را بهبود ببخشید.

12.در برنامه نویسی اندروید به سادگی تسلیم نشوید

هیچکدام از برنامه های موفق یک شبه مشهور نشدند . باید پشتکار داشته باشید ، از اشتباهات درس بگیرید ، راه حل های جدید را امتحان کنید تا بر مشکلات پیروز شوید .

13.علاقه خود را پیدا کنید

به خاطر داشته باشید خیلی ساده تر است اگر برای محصولی زحمت بکشید که به آن باور دارید. هر زمان که به مشکلی برخوردید و راه حل آن را پیدا کردید به خودتان بگویید “من میتوانم ” . اگر علاقه خود را پیدا کنید بهتر می توانید چیزی منحصر بفرد خلق کنید.

14.بزرگ فکر کنید

بزرگ فکر کن - تابان شهرطبق گفته خانم اسماعیل زاده ” شما باید نوع تفکرتان این گونه باشد که اپلیکیشن شما قرار است توسط میلیونها کاربر دانلود شود”  ، مقیاس پذیری برای مسائل تکنیکی خیلی مهم است اما همچنین برای دلایل ذهنی نیز مهم است. مگر اینکه هدف شما یک جامعه هدف کوچک باشد و شما برای این منظور برنامه ریزی داشته باشید . شما باید بزرگ فکر کنید تا به موفقیت برسید.

 

15.حرفه ای خلق کنید که در آن بهترین باشیدموفقیت در برنامه نویسی - تابان شهر

برای یک برنامه نویس تازه کار ، رسیدن به موفقیت اصلا ساده نیست ، اما غیر ممکن نیز نیست. با توجه به این همه داستان موفقیت که می شنوید ، چرا فکر می کنید شما نمیتوانید یکی از آنها شوید ؟؟

همه توصیه هایی که می شنوید برای موفقیت در برنامه نویسی اندروید می توانند مفید باشند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاه (۹)

 • بانه پاسخ

  با سلام
  برای شروع در دنیای برنامه نویسی آندروید ۱۵ موردی را که مطرح نمودید بسیار دقیق بودند که جوانب را حل وفصل نموده است در هرکاری باید بصورت حرفه ای عمل کنیم تا بتوانیم از بهترین ها باشیم. سایت توون بسیار عالی و بازدیدکننده های زیادی را به خود گرفته است.

  با سپاس

  ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ در ۸:۳۶ قبل از ظهر
  • پیام رحمانی پور پاسخ

   خیلی خوشحالم که این مقاله برای شما مفید بوده

   ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ در ۱۲:۱۹ بعد از ظهر
 • برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید | برنامه نویسی اندروید | برنامه نویسی اپلیکیشن | اپلیکیشن اندروید پاسخ

  […] اجرا می باشد. با اطلاع از این موضوع ممکن است تصور شود برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید بسیار ساده است . اما آیا واقعاً این طور […]

  ۱۳۹۶-۱۰-۱۷ در ۱۲:۲۱ بعد از ظهر
 • Bozorgi پاسخ

  سلام تشکر میکنم از سایت خوبتون
  برای کار برنامه نویسی اندروید شهری که ما فعالیت میکنیم در پیشرفت کار خودمان مهمه یا نه از شهرستان هستم.

  ۱۳۹۶-۱۱-۱۹ در ۸:۲۸ قبل از ظهر
  • پیام رحمانی پور پاسخ

   سلام جناب آقای بزرگی
   خیلی خوشجالیم که مطالب سایت برای شما مفید بوده است.
   برای مشاوره رایگان پیشنهاد میکنم با شماره تلفن ۰۹۱۲۳۸۴۵۴۷۰ تماس بگیرید.

   ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ در ۸:۵۴ قبل از ظهر
 • Ali پاسخ

  سلام و عرض خسته نباشید
  من از صفر میخوام شروع کنم
  لطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنم؟
  چیکار کنم؟
  ممنونم

  ۱۳۹۷-۰۲-۱۳ در ۹:۴۱ قبل از ظهر
  • پیام رحمانی پور پاسخ

   سلام علی عزیز
   پیشنهاد می کنم برای شروع به آموزشگاه های معتبر مراجعه کنی . برات آرزوی موفقیت دارم

   ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ در ۹:۱۹ قبل از ظهر
 • جواد پاسخ

  سلام و عرض و ادب …. بنده میخواستم یه سفارش بدمواسه طراحی برنامه … برنامه ایی که من میخوام شما تولید کنید درواقع باید به سرور متصل باشه … مثل برنامه جملک … کافه جمله … جملکس

  آیا شدنیه؟

  ۱۳۹۷-۰۳-۰۸ در ۱۰:۳۶ قبل از ظهر
  • پیام رحمانی پور پاسخ

   سلام جواد عزیز پیشنهاد می کنم برای مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۳۸۴۵۴۷۰ تماس بگیرید

   ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ در ۳:۰۶ بعد از ظهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *