.

Voice search seo چیست؟ همراه با 6 راه درست پیاده سازی آن

تولید شده توسط سبحان بهرامی

من سبحانم و 4 سال از 25 سالی که زندگی کردمو با سئو یاد گرفتم و کار کردم. رشتم تو دانشگاه روانشناسی بود و با وجود اینکه هیچ ربطی به کارم نداشت، اما یه پیوند جالبی سعی کردم بین این دو تا برقرار کنم. عاشق نوشتنم، عاشق کارای فنی، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن و البته که همزمان یکم خارج از بحث بریم، عاشق موسیقیم هستم. نوشتن درباره سئو سایت و طراحی سایت باعث میشه خودمم به این بهونه چیزای بیشتری یاد بگیرم و این یاد گیریست که از هرچیزی برام مهمتره.

فیلم Star Trek: The Next Generation سال 1987 به بازار عرضه شد. در آن زمان واقعا کسی فکرش را نمی کرد که مانند آن فیلم، بشود با کامپیوتر ها حرف زد و ارتباط برقرار کرد. حال در دنیای امروز میبینیم که مردم با ساعت خودشان حرف می زنند، با الکسا حرف می زنند و با دستیار گوگلشان نیز حرف می زنند و پاسخ هم دریافت می کنند. اینطور که معلوم است، اینجا دیگر باید مفهوم اینکه Voice search seo چیست مطرح بشود. جست و جو با صدا، خیلی سریعتر از جست و جو با تایپ کردن است و اینطور که معلوم است، 32 درصد از جست و جو گران دارند از این امکان استفاده می کنند و روز به روز هم این عدد بیشتر می شود. البته شاید این موضوع در کشور ما خیلی وایرال نشده است. اما به زودی این اتفاق می افتد. همراه ما باشید.

خدمات سئو سایت تابان شهر + ضمانت صفحه اول

Voice search seo چیست ؟

Voice search seo چیست ؟

خیلی ساده بخواهیم پاسخ Voice search seo چیست را بدهیم، باید بگوییم که سئو سایت ای است که برای جست و جو با صدا انجام می شود. جست و جو با صدا را که احتمالا بدانید چیست. همین که شما دستیار گوگل خودتان، الکسا و دیگر دستیار های صوتی را فرامی خوانید و از آن ها می خواهید که چیزی را برای شما جست و جو کنند. کاری که ممکن است خودتان هم انجام داده باشید و یا اینکه تا به حال نمی دانستید که چنین امکانی هم وجود دارد. باید به شما بگوییم که نه تنها خیلی از مردم در همه جای جهان دارند از این نوع جست و جو استفاده می کنند، بلکه دستیاران صوتی الکتریکی نیز دارند هوشمند تر می شوند و حتی به زبان های مختلف هم می توانند جست و جو ها را انجام بدهند. اما برای سئو سایت آن باید چه کنیم؟

سوال اینجاست که تا الان که کراولر های موتور های جست و جو و خود گوگل، با متن همه چیز را تشخیص می داد. حالا چگونه می خواهد با صدای ما بفهمد که باید چه چیزی را از چه سایتی به ما نشان بدهد؟ در این مقاله قرار است به همین موضوع اشاره کنیم. در واقع اینکه Voice search seo چیست قرار است به همین موضوع اشاره کند. در ادامه قرار است درباره همین موضوع صحبت کنیم. چیزی که هدف ماست این است که به شما بگوییم که شما باید دقیقا چه کاری انجام بدهید که احتمال اینکه Voice Search به سایت شما ختم شود را بالاتر ببرید. پس در ادامه همراه ما باشید.

6 استراتژی سئو سایت Voice search seo چیست ؟

سئو سایت برای Voice Search فرق چندانی با سئو معمولی ندارد اما برای اینکه بخواهید بدانید استراتژی های Voice search seo چیست ، باید تمرکزتان را روی یک سری موارد بیشتر کنید. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

نوع مشتریان خودتان و رفتار دستگاه های آن ها را بشناسید

Voice search seo هم از داده ها، موقعیت مکانی و خیلی چیز های دیگر استفاده می کند که موضوع جست و جوی شما را متوجه شود. سئو کار ها باید کمی دقیق تر به این موضوع نگاه کنند و ببینند که مشتریانشان چگونه با Voice search رفتار می کنند. برای اینکه این موضوع را بفهمید باید به سراغ دیتا های ریل تایم از آمار و ارقام مشتریان خودتان بروید و ببینید که معمولا چگونه از Voice search استفاده می کنند و ببینید که معمولا از چه دستگاه جست و جوی صوتی ای استفاده می کنند.

روی کلمات کلیدی مکالمه ای تمرکز کنید

درست است که شما می خواهید بدانید که Voice search seo چیست و چه استراتژی هایی دارد. درست است که در حال حاضر باید بیشتر از کلمات کلیدی Long Tail استفاده کنند. اما نباید شما کلمات کلیدی Short Tail را فراموش کنید. همانطور که می دانید لانگ تیل ها بیش از 3 کلمه هستند و Short Tail ها کمتر از 3 کلمه می باشند. با این حال همچنان این موضوع را باید بدانید که دست کاربران در جست و جوی صوتی بازتر است و ممکن است که جمله طولانی تری بگویند. پس شما باید به دنبال کلمات کلیدی ای بگردید که مرتبط با آن سرچ ها باشند. پس در نتیجه باز هم این موضوع مشخص می شود که مارکتر ها باید بیش از همیشه کلمات کلیدی Long Tail را در سایت لحاظ کنند. بگذارید یک مثال برای شما بزنیم تا موضوع روشن تر شود.

مثلا کاربران ممکن است در سرچ تایپی، عبارتی که بنویسند محدود به “طراحی سایت” باشد. اما در Voice search به این صورت است که آن ها می گویند “طراحی سایت فروشگاهی در تهران” و معمولا از کلمات کلیدی طولانی تری استفاده می کنند. این موضوع فقط به این خاطر است که همه ما در تایپ کردن کمی بی حوصله هستیم و حوصله نداریم که سرچ دقیق انجام بدهیم. در حالی که در Voice search موضوع کاملا فرق می کند.

بر پایه پرسونای مخاطب تولید محتوا کنید

در مقاله قبلی درباره اینکه پرسونا چیست صحبت کردیم و حالا دیگر تمرکز روی این موضوع بالاتر هم می رود. حال که می خواهیم ببینیم Voice search seo چیست باید بیشتر به پرسونا دقت کنیم. شما دیگر برای سایت خودتان باید به صورت خاص روی این موضوع تمرکز کنید که ویژگی های شخصیتی مخاطب اصلی شما چیست. اینطوری شما بهتر می توانید تشخیص بدهید که فرد مورد نظر چگونه می خواهید Voice search را انجام بدهد. با چه لحنی قرار است این کار را انجام بدهد و چه سوال هایی را قرار است که بپرسد تا به سرچ شما برسد. در این مورد شما باید دو تا موضوع را بیشتر به آن ها دقت کنید:

  • برای سوال های متداول، پاسخ های جزئی تری تولید کنید.
  • سوالات ساده را ساده تر پاسخ بدهید.

شما باید سعی کنید که محتوا های بهتری تولید کنید و سعی کنید که بیشتر روی این موضوع تمرکز کنید که مخاطب اصلی سایت شما چه چیزی را از شما انتظار دارد و وقتی می خواهد صوتی سرچ کند، دوست دارد به چه جوابی برسد.

یک سری از سایت ها برای این موضوع این چاره های جالبی اندیشیده اند:

  • محتوا یا صفحه سایتی تولید می کنند که سر تیتر های آن شامل سوالات متداول می شود.
  • فورا بعد از سر تیتر، یا سوال را توصیف می کنند و یا یک جواب واضح به آن می دهند.
  • باقی محتواهای صفحه آن ها شامل اطلاعات جزئی در رابطه با موضوع می شوند.

موضوعات خود را با مارک آپ های اسکیما مشخص کنید

اگر با اسکیما آشنایی ندارید، می توانید در مقالات قبلی آن با هم آشنا شوید. شما می توانید از Schema استفاده کنید تا به موتور های جست و جو بگویید که سایت شما درباره چیست. این Add-on از HTML حال که می دانید Voice search seo چیست به موتور های جست و جو کمک می کند که موضوع صفحه را متوجه شوند که این موضوع می تواند باعث شود که شما رتبه بهتری در جست و جو های معمول دریافت کنید. گوگل با Schema حتی می تواند متوجه زبان های مختلف هم بشود. پس در نتیجه شما باید تا همین حالا هم متوجه شده باشید که Schema ها قرار است چه کمکی به Voice search seo کنند. اگر تا به حال از آن ها استفاده نمی کردید دیگر وقتش شده است.

صفحاتی بسازید که سوالات متداول را پاسخ می دهند

حال که می دانید Voice search seo چیست باید به شما بگوییم که بیشتر افراد سرچ صوتی را با کلماتی مانند چه کسی، چه چیزی، کجا، کی، چرا و چگونه شروع می کنند. آن ها معمولا دنبال جواب هستند و برای همین هم هستش که برای سرچ های خودشان سوال می پرسند. پس در نتیجه شما بهتر است یک صفحه در سایت خودتان درست کنید که سوالات متداول را در رابطه با موضوع سایت خود پاسخ می دهید. البته که برای اینکه موفق بشوید، باز هم باید از Schema ها استفاده کنید که مشخص کنید که موضوع صفحه شما درباره چیست. البته به علاوه آن، مطمئن شوید که این صفحه از سایت شما سرعت بالایی داشته باشد و نویگیشن خوبی هم داشته باشد که از این موارد سئو سایت نیز سر بلند بیرون بیاید.

روی موبایل تمرکز کنید، روی موقعیت مکانی هم همینطور!

دنیا دیگر دنیای طراحی سایت Mobile-first است و این مهم است که حال که می دانید Voice search seo چیست ، روی طراحی ریسپانسیو سایت خودتان و موقعیت مکانی سایت خودتان تمرکز کنید. مخصوصا وقتی که صحبت از Voice search می شود، این موضوعات مهمتر هم می شوند. موبایل ها لوکیشن دارند و تقریبا همه سرچ های صوتی در موبایل انجام می شوند. پس اگر تا به حال سایت شما نسخه موبایلی درست و درمانی نداشته است، باید دست به کار شوید و سئو موبایل خودتان را هم بهتر کنید. در همین سایت درباره سئو موبایل بسیار صحبت کرده ایم و نکات آن را به شما گفته ایم. پیشنهاد می کنیم که این مقالات را مطالعه کنید و سایت خودتان را بیش از پیش ریسپانسیو کنید.

سخن پایانی

درست است که شاید هنوز هم سرچ سنتی از Voice search محبوب تر است. اما این موضوع خیلی قرار نیست دوام بیاورد و مطمئن باشید به زودی، همه ما در خیابان در حال صحبت کردن با دستگاه های تلفن همراه خود و دیگر دستگاه ها هستیم. حال که شما از همین حالا می دانید که Voice search seo چیست ، دیگر باید اقدامات خودتان را از همین حالا انجام بدهید که آینده تکنولوژی نزدیک است. هرچند که شاید این سرعت پیشرفت تکنولوژی در کشور ما کمتر است، اما ما همیشه بالاخره به آن مرحله از پیشرفت رسیده ایم و شما می توانید از پیشتازان این پیشرفت باشید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

شاید دوست داشته باشید بدانید
نظرات شما عزیزان…

0 Comments

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *