.

نکات ساخت سایت فروشگاهی

برای ساخت سایت فروشگاهی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

تهیه شده توسط امیر رضا غفاری

کارشناس سئو و دیجیتال مارکتینگ در شرکت تابان شهر

نکات ساخت سایت فروشگاهی

 

با وجود امکان خرید اینترنتی و تمایل روزافزون کاربران به این سبک از خرید و سفارش، ساخت سایت فروشگاهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با داشتن یک وب سایت فروشگاهی، در هر ساعتی از شبانه روز می توانید محصول خود را معرفی و در نهایت بفروشید. با طراحی سایت فروشگاهی خود، در واقع مسیر و نحوه معرفی محصول، نحوه پرداخت و جذب مشتری را معماری و ساختاردهی می کنید. سایت شما معرف کار و حرفه شماست. بدون داشتن یک سایت فروشگاهی محصول شما اقبال حضور در فضای مجازی را از دست خواهد داد، بنابراین امکان رقابت با رقبای خود در حرفه تان را در فضای مجازی نخواهید داشت. 

برای کسب اطلاعات در خصوص خدمات طراحی سایت فروشگاهی ما روی این دکمه کلیک کنید

در ساخت سایت فروشگاهی چه بخش هایی الزاما باید وجود داشته باشد؟

تقاوت سایت های دیگر با یک فروشگاه اینترنتی چیست؟ سایت های فروشگاهی معمولا بخش های بیشتری نسبت به یک سایت شرکتی دارند بنابراین در ساخت سایت فروشگاهی باید به نکات بیشتری توجه کرد. در یک وبسایت فروشگاهی ممکن است کاربر صفحات زیادی را ببیند که چیزی که ایده آل اوست را بیابد. بنابراین این نکات باید در همه قسمت های سایت رعایت شوند.

نکات ساخت فروشگاه اینترنتی

بخش معرفی محصولات

 در این بخش از ساخت سایت فروشگاهی باید جزئیات محصول به گونه ای ساختار یافته و استاندارد بیان شود.این بخش باید جذاب و خلاصه بیان شده باشد .هر دسته از محصولات از نظر جنس و رنگ و ابعاد و وزن و … با هم تفاوت دارند این که چگونه این تفاوت ها در صفحه جزییات بیان کنیم مهم است. و ارتباط مستقیم با هدایت مخاطبان یک محصول به سمت مشتری شدن دارد.

بخش پرداخت الکترونیکی

در این بخش کاربر باید بتواند مبلغ مورد نظر برای کالای خریداری شده را با این شرایط زیر بپردازد: با اطمینان خاطر با سرعتی مطلوب. درگاه پرداخت سایت فروشگاهی بهتر است بتواند به چند پایانه پرداخت بانکی متصل شود .و در زمانی معقول انتقال مبلغ واریزی انجام شود .و فیدبک پرداخت به کاربر به صورت فیش الکترونیکی ارایه شود.

بخش محصولات مشابه یا محصولات پیشنهادی

این بخش دارای اهمیت ویژه ای است و شانس بالایی برای خریداری شدن محصولات دارد .چرا که کاربر بدون جستجوی زیادی می تواند محصول مورد نظر خود را به راحتی پیدا کند. این محصولات تشابه زیادی به محصول جستجو شده کاربر دارند .بنابراین اقبال بالایی برای انتخاب شدن توسط کاربر دارند

بخش نحوه ارسال کالا

هرچه روش های ارسال کالا متنوع تر باشد کاربران بیشتری رضایت خواهند داشت. و راحت تر و سریع تر، تصمیم به خرید خواهند گرفت، چرا که محدودیت کمتری برای دریافت کالا خواهند داشت.

 بخش نظرات کاربران

در این بخش به کاربران امکان ارسال نظراتشان داده می شود و می توانند نظرات دیگر کاربران را ببینند و مورد تحلیل قرار دهند. فعال بودن این بخش و بروز رسانی این صفحه از دو دیدگاه حایز اهمیت است. کاربران با گذاشتن و خواندن نظرات مشتریان احساس قوی تری در ارتباط با فروشنده و محصول دارند.

 از طرفی آپدیت شدن صفحه سایت شما برای گوگل حائز اهمیت است و رتبه این صفحه بالا می رود. این نکته بسیار حیاتی است که کاربر چگونه بتواند در سایت فروشگاهی شما کالای مورد نظر خود را جستجو کند. اینکه قابلیت های جستجو و فیلتر شدن کالاها چقدر کارایی داشته باشند بسیار مهم است.

یک نمونه فیلتر شدن کالا را می توانید در اپلیکیشن دیوار ببینید. از ابتدای امر با انتخاب شهر خود مکان جستجوی کالا را فیلتر می کنید. سپس با انتخاب نوع کالا ، بازه جستجو را کوچکتر می کنید. حتی می توانید به صورت دستی در قسمت فیلتر قیمت، مرز بالا و پایین قیمت یک کالا را نیز مشخص کنید.

استفاده از تکنیک های متن کاوی در ساخت سایت فروشگاهی

با استفاده از تکنیک متن کاوی در طراحی و ساخت سایت فروشگاهی، به صورت موثرتری می توانید نیاز کاربر را کشف کنید و او را به سمت خریدی مطلوب تر هدایت کنید. حتی می توانید از هوش مصنوعی و تحلیل احساسات استفاده کنید.

کلمه یا عبارت وارد شده توسط کاربر در باکس جستجو را تحلیل کنید و یا با تحلیل متن وارد شده در قسمت نظرات کاربران براحتی می توانید به صورت اتوماتیک آماری از موارد زیر داشته باشید:

 • احساس کاربر در مورد محصول
 • میزان رضایت کاربر از خدمات رسانی و ارایه محصول توسط سایت
 • به طور کلی می توانید آمار دقیقی از این که این کاربر به مشتری تبدیل خواهد شد یا خیر داشته باشید
 • و اگر مشتری است چقدر به سایت فروشگاهی و محصول ارایه شده توسط شما وفادار خواهد ماند
 • به این ترتیب زودتر از اینکه مخاطب یا مشتری از مسیر شما عقب نشینی کند می توانید راه چاره ای بیایید
 • و با بررسی نقاط ضعف و قوت سایت و حرفه خود ، کاربر را متقاعد به ماندن در مسیر و خرید محصول کنید
 • البته ابزارهای دیگری وجود دارند که می توانید مشتریان و مخاطبین سایت خود را تحلیل کنید از قبیل tag manager google analytics

برای کسب اطلاعات در خصوص خدمات طراحی سایت فروشگاهی ما روی این دکمه کلیک کنید

شاید دوست داشته باشید بدانید

نظرات شما عزیزان…

2 Comments

 1. آرش

  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • anna yousefi

   خواهش میکنم ممنون از نظر خوبتون

   پاسخ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.