درست کردن سایت شخصی

درست کردن سایت شخصی

تا به حال به بهترین جایگزین برای کارت های ویزیت فکر کرده اید ؟  درست کردن سایت شخصی که بتواند بسیار کارآمد تر از کارت ویزیت و یا کارت ها و شیوه های دیگری که افراد در تبادل اطلاعات با یک دیگر از آن ها استفاده می کنند به کاربر شما خدمات را ارائه کند . درست کردن سایت شخصی مزایای بسیاری دارد که داشتن آن را حائز اهمیت می سازد.در این مقاله تابان شهر علاوه بر مراحل ساخت یک سایت اختصاصی به نکات مهم و مزایای سایت های شخصی می پردازد.

 طراحی سایت های شخصی پیچیدگی خاصی را نسبت به سایر سایت ها ندارند ، بسیاری از سایت های شخصی فقط یک صفحه دارند که به آنها سایت تک صفحه ای میگویند. از سایت های شخصی برای معرفی افراد و اشخاص استفاده می شوند این سایت ها دارای اطلاعاتی همچون : صفحات اصلی سایت , تماس با ما , گالری تصاویر , پروفایل و در صورت نیاز صفحات دیگری را نیز می توان برای آن در نظر گرفت . برای درست کردن سایت شخصی میتوانید از قالب های آماده یا از سایت ساز های آنلاین استفاده کنید که هم هزینه کمتری دارند و هم زمان کمتری میبرند تا آماده شوند . درست کردن سایت شخصی توسط سایت ساز های آنلاین و قالب های آماده اصلا پیچیده نیست و شما با کمی آموزش میتوانید این کار را انجام دهید.

شما می دانید که تاثیر شما از حضور در فضای وب تا چه میزان بالا است و چه گونه می تواند در گسترش کسب و کار شما تاثیر داشته باشد. اما خب این تنها کار شما در پهنای وب نیست اگر شما هم برای دریافت سایت های رایگان وسوسه شده اید و فکر می کنید باید این کار را انجام دهید پس تا انتهای این مقاله با تابان شهر همراه باشید. اگر تجربه خوبی در زمینه سایت های رایگان و ساخت وب سایت رایگان داشته اید می توانید با ما در میان بگذارید.

پارسا امین زاده

10 خرداد 99

مراحل درست کردن سایت شخصی

1.ترسیم نمای کلی ابتدایی ترین مرحله :

ابتدایی ترین مرحله برای درست کردن سایت شخصی می توان به ترسیم یک نمای کلی از سایت شخصی تان است. از جمله توجه به عواملی مانند این که سایت شما دقیقا چه اطلاعاتی را می خواهد در اختیار کاربران قرار بدهد ؟ محیط سایت شما به چه شکلی خواهد بود ؟ برای درک هر چه بهتر از فضای سایت ابتدا باید مخاطبین و جامعه هدف خود را بشناسید کاربرانی که وارد سایت شما می شوند چه اطلاعاتی را می خواهند دریافت کنند؟ ارائه این اطلاعات از موارد مهمی است که در آن باید با در نظر گرفتن  تجربه کاربری تبیین شود.

 

درست کردن سایت شخصی

2. انتخاب نام دامنه برای سایت شخصی :

مرحله دوم از درست کردن سایت شخصی شما نیاز به داشتن یک دامنه هستید که بتوانید فعالیت سایت خود را آغاز کنید.  انتخاب نام دامنه ,علاوه بر آدرس سایت شما که کاربران را به سمت سایت شما هدایت می کند می تواند در شناساندن سایت شما توسط گوگل و موتور های جست و جو تاثیر گذار باشد. اما نام دامنه شما چه ویژگی ای باید داشته باشد ؟

 

 

درست کردن سایت شخصی

ویژگی های نام دامنه مناسب در درست کردن سایت شخصی

 1. com. انتخاب دامنه می تواند بسیار در سئو سایت شما موثر باشد علاوه بر دسترسی کاربران به شما بسیار آسان تر خواهد بود.
 2. نامی را به عنوان دامنه خود انتخاب کنید که نوشتن آن آسان و به دور از ابهام باشد.
 3. کوتاه و مفید , نام دامنه خود کوتاه اما مفید انتخاب کنید.
 4. نام دامنه شما بتواند تا حدودی فعالیت سایت شما را به مخاطبان یادآوری کند , این یادآوری باعث تا هنگامی به اطلاعاتی در زمینه کاری شما نیاز داشته باشند به سرعت نام دامنه شما برای آنها تداعی شود.
 5. برند خودتان را داشته باشید. می توانید در نام برند خود پرسونال برندینگ را در نظر بگیرید.
 6. از استفاده کردن شماره و علامت ها در نام دامنه پرهیز کنید.
 7. طوری آن را انتخاب کنید که در خاطر باقی بماند.
 8. منطقه هدف خود را در نظر بگیرید .

نکات مهم در انتخاب شرکت هاست و سرور

برای درست کردن سایت شخصی خوب که کمتر دچار خطا شود باید هاست مناسبی را برای میزبانی انتخاب کنید .وب هاست به دلیل حائز اهمیت هستند که به شما فضا جهت فعالیت می دهند و به شما این امکان را می دهند تا اطلاعات را در فضای وب به اشتراک بگذارید. مهم ترین نکته ای که در انتخاب یک هاست باید به آن توجه داشته باشید آپتایم هاست است . علاوه بر موضوعات فنی شما باید به پشتیبانی و پاسخ دهی سرویسی که انتخاب میکنید حساس باشید این موضوع بسیار حائز اهمیت است که سرویس هاستینگ در هنگام بروز مشکل سریع مشکل شما را حل کند.درست کردن سایت شخصی

 

 

3. انتخاب هاست مناسب :

 1. اولین نکته که باید به آن در درست کردن سایت شخصی توجه داشته باشید و مهم ترین نکته است آپ تام هاست است. به شرکتی اعتماد کنید که این تایم را نزدیک به صفر برساند. نا شما بتوانید به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته در دسترس کاربران خود از هر مکانی باشید.
 2. اعتبار سایت ارائه دهنده هاست را بسنجید آیا کاربرانی که تا کنون با این شرکت همکاری داشته اند از پشتیبانی آن ها راضی هستند و یا خیر.نیروی انسانی آن و خدماتشان آیا به خوبی می توانند از سایت شما پشتیبانی داشته باشد.
 3. امنیت سرور و هاست است. حفظ امنیت هاست به معنی حفظ امنیت سایت شما است هر چه امنیت فیزیکی و امنیت نرم افزاری هاست و سرور بالا تر باشد امنیت سایت و اطلاعات شما بیشتر خواهد بود.
 4. ارائه پلن های گوناگون توسط شرکت هاستینگ, این شرکت ها باید شرایطی را فراهم بیاورند که همه افراد بتوانند نیاز های خود بر طرف سازند. شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی وب باید پلن های متفاوتی برای مشتریان خود داشته باشد به این دلیل که شاید شما بخواهید طرح خود را عوض کنید و هاستینگ باید تنوع بسته هایش زیاد باشد تا بتوانید نیاز های شما را بر آورده کند
 5. خدمات پشتیبانی از جمله عوامل مهمی است که در ارائه خدمات به مشتریان بسیار تاثیر گذار است و می تواند زمینه ساز رضایت و نارضایتی آن ها فراهم سازد در صورت داشتن یک سیستم پشتیبانی قوی از سوی شرکت این اطمینان را به شما می دهد که شما بعد از درست کردن سایت شخصی خود در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شوید با ارتباط مناسبی که با پشتیبان دارید به سرعت این مشکل بر طرف می شود و کاربران شما به راحتی می توانند از سایت شما استفاده کنند.

مزایای داشتن یک سایت شخصی

چرا باید سایت شخصی داشت ؟ از مزایای این سایت های شخصی می توان به :

قالب های متنوع

در ساخت سایت های شخصی از مزایای آن نسبت به داشتن شبکه های اجتماعی امکان استفاده از قالب های متنوع را به شما می دهد این تنوع می تواند در تصویر ذهنی مخاطب از شما تاثیر مطلوبی را به جای بگذارد. شما با توجه به زمینه کاری خود مخاطبانی که با آن ها در ارتباط هستید قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید. در حالی شبکه های اجتماعی این امکان را به شما نمی دهند.

اعتبار سازی با داشتن سایت شخصی

با داشتن یک سایت شخصی معتبر شما می توانید یک نماینده موجه را در فضای وب از خود به جای بگذارید و نظرات و افکار خود را در زمینه های گوناگون, اطلاعات مفیدی را در زمینه ای که در آن متخصص هستید با کاربران خود به اشتراک بگذارید و از این راه بستری را برای توسعه شخصی و علاوه بر آن اعتبار سازی در ذهن مخاطبات ایجاد سازید.

سایت شخصی شما همیشه در دسترس است

با این حال که این امکان وجود دارد که شبکه های اجتماعی که حسابی بر روی آن ها سرمایه گذاری کرده اید و مخاطبان زیادی را به دست آورده اید , را عواملی مانند فیلتر از دست دهید این امکان نیز وجود دارد که سرمایه گذاری مطمئنی را در سایت خود داشته باشید و اطمینان داشته باشید که این سایت در هر ساعت از شبانه روز در دسترس است علاوه بر آن می تواند در هر کجا در دسترس کاربر قرار گیرد و به هیچ وجه محلی نیست بلکه سراسری و جهانی است.

حرف آخر

شاید تا به حال شنیده باشید برای درست کردن سایت شخصی ، سایت های آماده میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد اما همیشه باید به این موضوع توجه کنید حتی اگه سایت شخصی را هم میخواهید از حدی بیشتر توسعه دهید باید سراغ طراحی سایت سایت اختصاصی بروید اما نکته مثبتی که در سایت ها آماده وجود دارد سهولت استفاده و سرعت سرپا شدن آنها و شاید مهم تر از این دو هزینه کمتر آنها نسبت به سایت هایی است که اختصاصی طراحی شده اند. در هر صورت هر کدام از خدمات مورد نیازتان را می توانید با تابان شهر در میان بگذارید و با بالاترین کیفیت آن را تحویل بگیرید.

زمان مطالعه 11 دقیقه

همین حالا برای طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن اقدام کنید!

برای مشاوره و سفارش انواع سایت و اپلیکیشن می توانید با متخصصین تابان شهر در تماس باشید

اشتراک گذاری

Comments (4)

 • بهادر Reply

  سلام
  سایت شخصی میشه که سئو بشه و ترافیک ارگانیک بگیره یا فقط ورودی مستقیم داره؟

  ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ at ۱۰:۵۶ قبل از ظهر
  • Amirreza Ghaffari Reply

   سلام بهادر جان ، بله این سایت ها هم سئو میشوند و مشکلی از این بابت ندارند. مثلا شما میتونید سایت شخصی خودتان را به راحتی با اسم خود سئو کنید.

   ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ at ۱۱:۵۳ قبل از ظهر
 • romina Reply

  سلام درست کردن سایت شخصی برای مشاغلی که آنلاین نیستند مثل معمار مناسب هست و فایده ای داره؟

  ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ at ۱۲:۴۴ بعد از ظهر
  • Amirreza Ghaffari Reply

   سلام خدمت شما
   چرا که نه! سایت شخصی مانند کارت ویزیت شماست و میتوانید در موقعیت های مختلف از آن برای معرفی خودتان استفاده کنید همچینن اگر زومه میخواهید به شرکتی ارسال کنید میتوانید یک مزیت محسوب شود.

   ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ at ۱:۰۲ بعد از ظهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاور شما: 09123628295