ساخت وبسایت رایگان

امکانات جالب وبسایت رایگان

ساخت وبسایت رایگان

ساخت وبسایت رایگان چیزی نیست که امکان پذیر نباشد. ساختن یک وبسایت رایگان همانطور که می دانیم امکان پذیر است. اما مطمئن باشید با اینکه خود این عبارت به تنهایی وسوسه برانگیز است، به همان اندازه هم کمی مشکوک به نظر می رسد. کاملا می شود حق داد. وقتی علم بزرگی به نام طراحی سایت وجود دارد که علاقه مندان به این زمینه، کلی مطالعه و تحقیق می کنند تا به درجات بالا در این حوزه برسند. بعد از مدت ها تحصیل در دانشگاه ها و کارگاه های آموزشی در جایی استخدام می شوند یا به صورت فریلنس کار خودشان را شروع می کنند مسلما باید هم مزد زحمات خودشان را دریافت کنند. پس در نتیجه امکانات یک طراحی سایت اختصاصی و حرفه ای، خیلی بیشتر از ساخت سایت رایگان است. اما خب این همان برنامه نویس ها هستند که باز هم این امکانات را به ارمغان می آورند، منتها نه به صورت اختصاصی بلکه این امکانات برای همه می باشد. با تابان شهر همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به ساخت وبسایت رایگان و از چم و خم آن سردربیاوریم.

امکانات وب سایت های رایگان

اول از همه بذارید این نکته را متذکر شویم که سایت های رایگان همیشه هم به طور کلی رایگان نیستند. شاید بهتر باشد به آن ها گفت سایت های ارزان که معنی درست را بدهد اما بیشتر مد نظر این است که شما یک خرج بسیار بزرگ را برای طراحی سایت متحمل نمی شوید. به هر حال بیایید نگاهی داشته باشیم به امکانات سایت های رایگان تا ببینیم تا چه حد می توانیم بر روی این سایت ها حساب باز کنیم.

ساخت وبسایت رایگان

بهینه برای موتور های جست و جو

یکی از مهمترین و بهترین امکاناتی که سایت های رایگان دارند این است که آنقدر ساده و کم حجم هستند که کراولر های گوگل (Googlebot) راحت و بدون دردسر آن ها را کراول می کنند و سایت شما در گوگل قرار می گیرد یا به اصطلاح ایندکس می شود. چون این سایت ها تک تک برنامه نویسی نمی شوند که هم باگ های سئویی برای آن ها پیش بیاید و همیشه مورد علاقه گوگل هستند.

دامین اختصاصی

شاید یکی از مشکلات بزرگی که وبلاگ ها داشتند که مطمئن هستیم اگر قصد کار کردن با آن ها را داشتید شما هم این موضوع را به خوبی حس کرده اید، این بود که سایت شما زیر مجموعه سایت خدمات رسان وبلاگ می شد. یعنی در واقع سایت شما یک ساب دامین از دامین اصلی آن ها محسوب می شد. اما این مشکل در ساخت سایت رایگان وجود ندارد. شما خیلی راحت می توانید دامنه دلخواه خودتان را ثبت کنید. این موضوع به برندینگ و جذب مخاطب شما کمک بیشتری می کند و به این حرف ما اعتماد کنید: مخاطبان به دامنه های اصلی خیلی بیشتر از ساب دامین ها اعتماد دارند.

ساخت وبسایت رایگان

پنل های مدیریتی

از دیگر امکاناتی که  که ساخت سایت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. می‌توان به پنل‌ های مدیریتی اشاره نمود این پنل‌ها کامله بهینه سازی شده است که شما نه تنها می‌توانید تولید محتوا در سایت خود انجام دهید، بلکه می‌توانید تمامی بخش‌های سایت خودتان را نیز کنترل کنید و هر تغییری که می‌خواهید در آن‌ها اعمال کنید. کار کردن با این پنل های مدیریتی هم بسیار سریع و آسان است و خیلی راحت و بدون مشکل شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

سرعت بالا

در چشم برهم زدن این سایت ها لود می‌شوند! ساخت سایت رایگان اگر حتی امکانات خیلی زیادی ام نداشته باشد حداقل شما کاملا مطمئن هستید که کاربر به خاطر پایین بودن سایت شما صفحه را نمی بندد. دلیل این سرعت بالا باز هم به خاطر عدم پیچیدگی در ساخت وبسایت رایگان می‌باشد. این سایت ها آنقدر کم حجم می‌باشند که هم شما می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید و هم کاربران شما احساس راحتی دارند و به آن چیزی که از شما می‌خواهند خیلی زود می‌رسند.

قالب های متنوع

درست است که شاید بهترین قالب ها برای سایت شما همان قالب هایی است که شما به صورت اختصاصی سفارش می دهید. اما این به این معنا نیست که قالب های سایت های رایگان مناسب شما نیستند. شما می توانید  با توجه به رنگ های اصلی کسب و کارتان، قالب های مورد نظر را برای سایت خودتان انتخاب کنید. ساخت وبسایت رایگان شاید انبوهی از قالب‌های رایگان را در اختیار شما قرار ندهد، اما به آن اندازه قالب‌های طراحی شده و زیبا را دارد که شما از آن ها استفاده کنید و هر زمان که خواستید نیز قالبتان را تعویض کنید.

ساخت وبسایت رایگان

آمار های دقیق

درست است که در حال حاضر اپلیکیشن‌های وب زیادی هستند که آمار های جالب توجهی از سایت شما ارائه کنند اما هم کار کردن با آن ها تخصصی می‌باشد هم اینکه به زبان انگلیسی هستند و گاهی اصطلاحات بسیار سختی در آن ها به کار برده شده است. اما وبسایت‌های رایگان این امکان را هم دارند که به شما آمار دقیقی از فعالیت ورودی های سایت به شما بدهند. اینطوری شما می توانید دریابید که کدام یک از مطالبتان محبوبیت بیشتری دارند که بر روی آن‌ها مانور دهید یا اینکه کدام یک از مطالبتان ضعیف تر هستند تا بتوانید آن ها را به روز رسانی کنید.

سخن پایانی

ساخت وبسایت رایگان امکانات معمولی و عادی سایت ها را با قیمت بسیار پایین به شما ارائه می دهد. بله درست است که شاید امکانات پیچیده و تخصصی طراحی سایت معمول را نداشته باشد اما به هر حال برای کسب و کار ها و اشخاصی که قصد سرمایه گذاری زیاد بر روی طراحی سایت را ندارند بسیار مناسب است. ممنون که در این مقاله هم با تابان شهر همراه بودید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاور شما: 09123845470