آیا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر برای راه اندازی و ساخت وب سایت خود نیاز به مشاوره دارید می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید و برای شروع کار خود اطلاعات خوبی به دست آورید.


مزایای ساخت وب سایت

بهبود اطلاع رسانی

با ساخت وب سایت ،فارغ از دردسرهای نصب بیلبورد، تابلوها و... به راحتی هر زمان که بخواهید اطلاعات، زمان رویدادها و هرآنچه مربوط به کار خود را در اختیار مشتریان خود قرار خواهید داد.

کاهش هزینه ها

هزینه ساخت وب سایت از مرتبه چند میلیون است. با ساخت وب سایت مناسب و بهینه سازی عملکرد آن، بازدید کننده های خود را به مشتری تبدیل و بازگشت سرمایه سودآوری را خواهید داشت.

دسترسی آسان

در زندگی امروزی، ایجاد راهی آسان تر برای وصول نیازها خدمتی بزرگ به شمار می آید. به عنوان مثال، امروزه با افزایش اعتماد مردم، خرید و فروش اینترنتی راحت ترین راه تهیه اقلام مورد نیاز است.

نکاتی در خصوص ساخت وب سایت

انتخاب دامنه

برای ورود به دنیای وب باید قبل از ساخت وب سایت دامنه مناسبی انتخاب کنید.

بهتر است نام دامنه ایی که انتخاب می کنید، متناسب با حوزه و اهداف کاری شما باشد.

با این کار معرفی بهتری از خود ارائه داده اید.

ساخت وب سایت
ساخت وب سایت

ساخت وب سایت ریسپانسیو

ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن به معنای نمایش درست وب سایت در سایز صفحه نمایش های مختلف است.

افزایش کاربرانی که از طریق گوشی های همراه برای ورود به اینترنت استفاده می کنند،

اهمیت این موضوع را بالا می برد.

ساختار منوها و دسترسی مناسب

ساخت وب سایت شما باید به گونه ای باشد که،

استفاده از منوها و مسیریابی برای کاربر به راحتی صورت گیرد.

همینطور با دسته بندی درست مطالب شرایط دسترسی مناسبی را برای کاربر فراهم آورید.

ساخت وب سایت
ساخت وب سایت

تایپوگرافی

تایپوگرافی به معنای استفاده از فونت ساده و زیبا است.

که علاوه بر زیبایی، خوانایی بهتری را برای سایت شما رقم می زند.

اما همواره از یک فونت استفاده کنید. استفاده از چند فونت زمان بارگذاری سایت را افزایش خواهد داد.

طراحی CTA

(CTA (Call to Action دکمه فراخوانی و اقدام به عمل است.

برای طراحی مناسب CTA باید به اهداف بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ بیندیشید.

و با طراحی مناسب آن کاربر را به سمت هدف از پیش تعیین شده خود هدایت کنید.

ساخت وب سایت
ساخت وب سایت

کدنویسی در ساخت وب سایت

زبان های مختلف برنامه نویسی، امکان پیاده سازی قابلیت های مختلف را برای ما فراهم می کند.

کدنویسی منظم بسیار از نظر گوگل دارای اهمیت است.

همچنین در بهبود عملکرد سایت موثر است.

ساخت وب سایت شامل ثبت هاست و دامنه، انتخاب قالب و ظاهر گرافیکی سایت و ورود اطلاعات اولیه وب سایت است.

هر فرد، شرکت و یا سازمان فعال در هر حوزه کاری می تواند با ساخت وب سایت ،کالا و هرگونه خدمات خود را در دنیای وب به مخاطبان عرضه کند.

هزینه های مربوط به ساخت وب سایت بسته به خواسته و نیاز شما متفاوت خواهد بود.

زبان های برنامه نویسی ساخت وب سایت

 

انتخاب زبان برنامه نویسی متناسب با هدف و خواسته ی ما از سایت مورد نظرمان صورت می گیرد.

زبان های برنامه نویسی در دو بخش کلی قابل دسته بندی است: فرانت اِند و بک اِند.


فرانت اِند (Front End) یا طراحی سمت کاربر

هر آنچه توسط کاربر و در مانیتور خود قابل رویت و دیدن باشد، در این دسته بندی جای می گیرد. طراحی گرافیکی و دیداری در ساخت وب سایت بر عهده برنامه نویس فرانت اِند ( Fronnt End Developer ) خواهد بود.

فرانت اِند شامل دو بخش است.

  • طراحی وب : شامل تمام طراحی هایی است که با نرم افزار فتوشاپ برای ساخت وب سایت صورت می گیرد.
  • توسعه رابط کاربری : برنامه نویسی و کد گذاری طرح های گرافیکی در ساخت وب سایت انجام می شود.

یک توسعه دهنده رابط کاربری و طراح وب بر سه زبان برنامه نویسی HTMLCSS و JavaScript تسلط دارد.

ساخت وب سایت

بک اِند (Back End)  یا طراحی سمت مرورگر

بک اِند نیز هر آن چیزی است که سمت سرور قرار می گیرد. سرور مسئول پردازش منطق و هسته هر سایت است. برنامه نویسی هسته اصلی در ساخت وب سایت که کدهای آن به طور مستقیم برای کاربر قابل مشاهده نیست، نیز بر عهده برنامه نویس بک اِند می باشد.

بک اِند شامل سه بخش است.

  • سرور
  • دیتابیس (پایگاه داده)
  • برنامه

در زبان های برنامه نویسی سمت مرورگر، عملکرد مرورگرهای وب کنترل می شود. به عنوان مثال، سیستم رخداد، event driven، در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت، که یک زبان برنامه نویسی سمت مرورگر است، زمانی شروع به کار می کند که مشکلی برای کاربر به وجود آید.

بدین ترتیب که صحفه ای جهت هدایت، رفع مشکل کاربر و یا انتخاب عملیات مورد نظر نمایش داده می شود. در زبان برنامه نویسی سمت مرورگر، مرورگر مفسر است.

در حالیکه در زبان برنامه نویسی سمت سرور، یک دستگاه مجازی داخل سرور مفسر است، که کد ها را به کد HTML قابل خواندن برای مرورگر، تبدیل می کند. همچنان که برای متن روی صفحه کاربر نیز همین اتفاق می افتد.

ساخت وب سایت

ساخت وب سایت

(HTML  (Hyper Text Markup Language

در حقیقت HTML ( اچ تی ام ال ) یک زبان برنامه نویسی محسوب نمی شود. بلکه زبان نشانه گذاری (Markup) برای نشانه گذاری عناصر مورد نیاز در برنامه نویسی است.

HTML یک زبان استاندارد در طراحی و ساخت وب سایت به شمار می آید. و تمام کدها شامل سمت سرور و نیز سمت کاربر، در ابتدا تبدیل به کد HTML شده تا توسط مرورگر قابل نمایش باشد.

زبان HTML ، زبان توصیف ساختار و قالب صفحات و برای نشانه گذاری ابرمتن یا فرامتن به کار می رود.  محتوای یک صفحه با برچسب (tag) نشانه گذاری شده و از این طریق، نحوه نمایش صفحه برای مرورگرها تعریف می شود.

هنگام سرچ کردن بعد از اینکه ما موضوع مورد نظرمان را تایپ کردیم، نوشته های ما به شکل کدهایی از مرورگرمان به سرور ارسال می شود.

چرا که مرورگرها کد های سمت سرور نظیر asp  یا php را نمی شناسند و HTML تنها کد قابل فهم برای مرورگرهاست.

این عناصر و هرگونه اطلاعاتی که می خواهیم برای کاربر نمایش داده شود، باید بین تگ های HTML قرار گیرد. به این صورت که عنوان مربوط به تگ یا نشانه، داخل < > قرار می گیرد.


(CSS (Casecade Style Sheet

CSS نیز زبان برنامه نویسی نیست و مانند HTML زبان نشانه گذاری است. زبان های نشانه گذاری برای طراحی ظاهری، استایل و گرافیک صفحات در ساخت وب سایت به کار می روند. در واقع، CSS جهت برطرف کردن مشکلات موجود در HTML بوجود آمده است.

معنای لغوی عبارت سه کلمه ای CSS به معنی برگه های آبشاری و  دلیل این نامگذاری آنست که با تعیین استایل، فونت، کلاس و …. در یک برگه CSS، این تغییرات به تمام برگه CSS اعمال می شود. به همین علت، در زبان نشانه گذاری CSS، امکان سهل تر اعمال تغییرات دلخواه به  تمام صفحات سایت وجود دارد.

برگه های CSS در ایجاد ظاهر سایت، رنگ، محل قرارگیری متن و به طور کلی سازماندهی تگ های HTML نقش دارند.

در واقع در ساخت وب سایت با استفاده از HTML ساختار کلی و اسکلت اصلی صفحات و آیتم های مورد نیاز در آن ها را  مشخص کرده، سپس با استفاده از CSS، گرافیک و ظاهر سایت را طراحی می کنیم.

ساخت وب سایت

ساخت وب سایت

جاوااسکریپت ( JavaScript )

جاوااسکریپت یا JS یک زبان برنامه نویسی داینامیک است که توانست گرافیک و جلوه های ظاهری را در ساخت وب سایت افزایش دهد. از جمله این موارد اسلایدر، افکت ها، تصاویر و جلوه های متحرک است. در جاوااسکریپت از هیچ نظر جز نام شباهتی به جاوا ندارد.

بعد از یادگیری HTML و CSS زمان مناسبی برای شروع یادگیری جاوا اسکریپت خواهد بود. که میشه گفت برای برنامه نویس ماهر شدن حتما می بایست به آموختن آن اقدام کنین. کار اصلی جاوااسکریپت، پیاده سازی منطق و اجرا در برنامه ها است.

مثلا زمانی که می خواهید با یک کلیک، صفحه ایی با مطالب و محتویات جدیدی نمایش دهید، یعنی برای اعمال واکنش به کلیک دکمه ها، باید به سراغ جاوااسکریپت بروید. همچنین بازی ها، انیمیشن های دو و سه بعدی، پر شدن فرم ها، تغییر قالب بندی، طرح های پویا و پویانمایی و …

به طور کلی با زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت، امکان ایجاد تعاملات پویا در ساخت وب سایت خود را فراهم می سازید. که علی رغم جذابیت، بدلیل بالا بودن حجم کتابخانه های جاوااسکریپت که بر سرعت بارگذاری سایت تاثیر گذار است، امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

جاوااسکریپت، جزء زبان های برنامه نویسی فرانت اِند یا سمت کاربر است. که بعد از به وجود آمدن زبان NodeJS، برنامه نویسی سرویس های سمت وب با جاوااسکریپت نیز فراهم شد.


(PHP (PHP Hypertext Preprocessor

این زبان برنامه نویسی اسکریپت نویسی متن باز یا (Open Source) است. بدین معنا که استفاده از آن رایگان و بدون هزینه خواهد بود. PHP شبیه به زبان برنامه نویسی C و پرل  Perl و نیز مورد استفاده در طراحی سایت داینامیک و پویا است.

کدهای PHP باید روی یک سرور واقعی و یا سرور یک کامپیوتر (توسط نرم افزارهایی مانند wamp یا xampp )، اجرا شوند.

همچنین PHP، اطلاعات را وارد پایگاه داده کرده و یا از پایگاه داده خوانده و به کاربر منتقل می کند. و در ظاهر و گرافیک سایت بی تاثیر است. در نتیجه یک زبان برنامه نویسی مورد استفاده در طراحی بک اِندمحسوب می شود.

زبان برنامه نویسی PHP در ساخت وب سایت و همچنین وب اپلیکیشن ها قابل استفاده و اجرا است. با استفاده از PHP طراحی صفحات وب داینامیک امکان پذیر است.

همینطور با فرم های HTML ارتباط برقرار کرده و اطلاعات ثبت شده کاربران در فرم ها را مورد پردازش قرار می دهد. نیز امکان رمزگذاری اطلاعات حساس را فراهم می آورد.

قابلیت فوق العاده دیگری که PHP در اختیار ما می گذارد، تولید و ویرایش فایل های jpg, pdf, txt و … است.

ساخت وب سایت

ساخت وب سایت

زبان برنامه نویسی ASP.Net

زبان برنامه نویی ASP.Net که کوتاه شده Active Sever Page به معنی صفحات فعال تحت سرور است که توسط شرکت مایکوسافت با هدف تولید صفحات Dynamic یا پویا ابداع شد. از پرقدرت ترین زبان های جهت تولید نرم افزار های تحت وب میباشد. نرم افزار هایی که با زبان ASP.Net نوشته شده قابلییت اجرا در سیستم عامل ویندوز را دارد و بانک اطلاعاتی مورد استفاده آن معمولا My Sql Server است.

برای آموزش زبان ASP.Net نیاز به آموزش زبان های ویژوال بیسیک (VB.NET) و سی شارپ (C#) میباشد. همچنین ASP.Net از ابزار توسعه مثل WebMatrix برای صفحات وب و Visual Web Developer برای MVC و فرم های وب و Visual Studio پشتیبانی میکند.