.

تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو

توانایی گوگل برای تشخیص محتوای خوب از بد هر روز بهتر می شود.استراتژی های سئوسایت در عوض تاکتیک های قدیمی لینک سازی ، شروع به بهبود تجربه کاربری کرده اند .در خط مقدم این تغییرات محتوای ویدیویی قرار دارد.پیشنهاد میکنم مقاله ما درخصوص طراحی پورتال و طراحی سایت فروشگاهی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را مطالعه بفرمائید.

اگر چه یک محتوای ویدیویی به طور مشخص خوانده نمی شود ولی تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو نیز طوری است که توسط گوگل همانند مطالب متنی آنالیز می شود .این کار به دلایل مختلف همچنان یکی از قوی ترین روش ها برای افزایش رتبه صفحه در نتایج جستجو (SERP) است.در این مقاله میخواهیم 5 علت تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو را بررسی کنیم.

سئو یک انتخاب نیست یک نیاز است!

جهت اطلاعات بیشتر راجع به  خدمات سئو روی لینک زیر کلیک کنید

1.نقش YouTube

اولین و مهمترین دلیل تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو . میخواهم یادآور شوم که YouTube یک موتور جستجو است.باید توجه کنیم که خدمات سئو و بهینه سازی سایت SEO تلاشی است برای افزایش رتبه وب سایت شما در گوگل ، البته ، SEO بهینه سازی محتوا ی آنلاین است و YouTube دومین موتور جستجو قدرتمند است . ( در واقع مالکیت آن هم برای گوگل است)فرض کنید SEO از داخل اکوسیستم YouTube چیزی است که شما می توانید انجام دهید و باید انجام دهید. محتوای ویدیویی YouTube شما و کانال شما می تواند برای کمک به بهبود رتبه شما در جستجو YouTube بهینه سازی شود.

همانطور که در صفحات نتایج موتور جستجو گوگل (SERP) بهینه می شود.در واقع گوگل به ویدیو های YouTube یک امتیاز ویژه می دهد .بنابراین به صورت مستقیم می شود در صفحات جستجو ، YouTube را مشاهده کرد .استفاده از ابزار های مناسب Keyword Planner و بهینه سازی عنوان محتوای ویدیو ، توضیحات ، بر چسب ها و ابر داده ها برای دیده شدن محتوای ویدیو شما ضروری است .

عنوان شما باید شامل کلمات کلیدی باشد که بالاترین رتبه را در رده بندی گوگل بگیرد.توضیحات شما باید حداقل شامل 200 کلمه باشد ( با جایگذاری صحیح کلمات کلیدی) .اطلاعات ابر داده شما باید تا حد امکان زیاد باشد به نحوی که مخاطبین شما را به راحتی جذب کند.

به هر حال باید به این نکته توجه داشته باشید .که اگر محتوای مرتبط و خوب تولید نکنید تمام تلاش های SEO بی نتیجه خواهند بود.همچنین می توان از سرویس آپارات نیز به همین شیوه استفاده کرد.

تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو

2.اثر زمان ماندگاری

اگر یک تصویر صد ها حرف دارد ، بی راه نیست اگر بگوییم که تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو خیلی بیشتراست.

با یک محتوای ویدیویی خوب میتوانید پیام های اصلی خود را به مخاطب برسانید.و این کار به برند سازی و شهرت کسب و کار شما کمک کند.از دید SEO این موضوع خیلی مهم است .به علت این که درگیری مخاطب را افزایش داده و مدت زمانی که مخاطب روی سایت فعال است را افزایش داده که این موضوع برای الگوریتم رتبه بندی گوگل خیلی مهم است .

هر چقدر مخاطبان زمان بیشتری را روی سایت فعال باشند گوگل به شما بیشتر اعتماد می کند و رتبه بهتری به شما می دهد.البته هر چه مخاطبان مدت زمان بیشتری را برای دیدن محتوای شما قرار دهند .احتمال این که آنها بیشتر با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند بیشتر می شود .

کلیک روی صفحات مختلف برای رتبه شما خیلی مهم است .مطمئن باشید اگر شما بتوانید با یک ویدیو مخاطبان را مدت زمان بیشتری روی سایت فعال نگه دارید .این پیغام را به موتور های جستجو می فرستد که سایت شما محتوای مهم و مرتبط را ارائه می دهد .بر همین اساس رتبه سایت شما و ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند.به عنوان یک استراتژی SEO شما باید یکسری از پارامتر های متریک را مانند زمان ماندگاری و نرخ پرش را به دقت تحت نظر داشته باشید.تا تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو را بتوان بررسی کرد.

3.اهمیت اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

در نهایت هرچه محتوای شما بهتر باشد ، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.قبل از اینکه محتوای خود را تولید کنید ضروری است به این نکته توجه کنید که مخاطب شما کیست .توجه به این نکته به شما کمک می کند تا روش مناسبی اتخاذ نمایید.

شما می خواهید که مخاطبان بخندند یا گریه کنند؟ آیا می خواهید به آنها برای موضوعی خاص آموزش دهید ؟ یا شاید بخواهید آنها را شوکه کنید؟درست است که اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی به اندازه لینک ها در دنیای SEO اثرگذار نیست.

اما ارزش این را دارد که با اینفلوئنسر ها و بلاگر ها به اشتراک گذاشته شود تا شاید به محتوای شما لینک بدهند.در اینجا چند مثال از ساخت محتوای ویدیویی ساده ، که با بودجه کم می توان ساخت را آورده ایم.

1.ویدویی تبلیغاتی طراحی شده برای جلب توجه به یک محصول جدید.

2.سوالات متداول و یا راه حل مشکلات معمول برای کاربران

3.چگونه بهترین نتیجه را از محصول و یا سرویس شما بگیرند

4.پشت صحنه دفتر کار یا امکانات شرکت

5.ویدئویی از خاطرات روزانه یا فعالیت های کارکنان شرکت

6.صحبت های مشتریان و بازخورد های مثبت

بازخورد های محتوای ویدیویی خیلی متفاوت است و بستگی به بودجه شما دارد .همانند همه تلاش های SEO است. ثابت قدم بودن خیلی مهم است .اگر مخاطبان شما انتظار محتوای ویدیویی داشته باشند اما شما ویدیو نداشته باشید .ممکن است مخاطبان خود را از دست بدهید.اما بیشتر از این موتور های جستجو متوجه می شوند که محتوای شما موجود نیست .و این مسئله روی رتبه صفحه شما تاثیر می گذارد.

4.افزایش تبدیل روی سایت

SEO به عنوان استراتژی برای افزایش رتبه سایت پذیرفته شده است. اما مسلما بزرگترین هدف افزایش تبدیل روی سایت می باشد. سپس تلاش برای بالا بردن بازدید سایت فقط نصف لیوان است . محتوای ویدیویی می تواند نقش مهمی در نیمه دیگر لیوان بازی کند. می تواند همه این ترافیک جدید را تبدیل کند.

با توجه به اهداف بازاریابی ، یک ویدیو می تواند برای ترغیب مخاطبان به ثبت نام در خبرنامه ، دنبال کردن شبکه های اجتماعی و یا نظر خواهی راجع به محصول و یا خدمت خاص باشد. وقتی یک مخاطب جدید به سایت شما مراجعه می کند ، فقط چند ثانیه فرصت دارید تا او را تحت تاثیر قرار دهید ، و اینجاست که ویدیو ارزشمند می شود و می تواند بیشترین اثر را روی مخاطب داشته باشد.

قراردادن یک ویدئو در صفحه فرود سایت شما به هیچ عنوان تاثیری در رتبه سایت شما ندارد . اما می تواند عمل تبدیل را برای شما بهتر کند و در کل کسب و کار شما را بهبود بخشد.

5.افزایش نرخ کلیک در رتبه موتور جستجو با استفاده از قطعات غنی

شما نیز فهمیده اید که گوگل نتایج جستجو را هرچند وقت یک بار به روز می کند. این کار را با توجه به اطلاعات و محتوایی که به سایت داده می شود انجام می دهد. این کار از طریق قطعات غنی انجام می پذیرد ، و این می تواند برای ایجاد مخاطب جدید مورد استفاده قرار گیرد با یک ایده بهتری که آنها انتظار دارند روی سایت ببینند قبل از اینکه تصمیم به کلیک کردن بگیرند.

گوگل ویدیو های شما را به صورت بند انگشتی ، عنوان ویدیو را به همراه یک جمله توصیفی کوتاه نمایش می دهد. مطمئن باشید که توضیحات شما دقیق باشد و کاملا برای موتور های جستجو بهینه شده باشد . ما به صورت طبیعی به عکس های زیبا جذب می شویم پس نیاز است که حتما تصاویر بند انگشتی مان جذاب باشد. این کار برای افزایش نرخ کلیک حیاتی است.

گوگل هر روز اهمیت بیشتری به قطعات غنی شده می دهد . در این صورت اگر شما محتوای ویدیویی دارید استفاده از قطعات غنی را به شما پیشنهاد می کنم تا از این طریق نرخ کلیک خود را افزایش دهید.

تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو

جمع بندی

شما کافی است به موفقیت چشمگیر استوری های اینستاگرام ، اسنپ چت و اینفلوئنسر های یوتوب توجه کنید تا اهمیت محتوای ویدیویی را در فضای دیجیتال درک کنید. با نشان دادن قابلیت محتوای ویدیویی برای افزایش مخاطب ، نرخ تبدیل و نرخ کلیک در این مقاله فکر می کنم وقت مناسبی برای سرمایه گذاری روی تولید محتوای ویدیویی باشد.

سئو یک انتخاب نیست یک نیاز است!

جهت اطلاعات بیشتر راجع به  خدمات سئو روی لینک زیر کلیک کنید