.

قدیم ترها زمانی که نگاهی به دنیای وب می انداختیم، سایت های ایرانی زیادی را پیدا نمی کردیم. طراحی سایت هنوز اوج نگرفته بود و به طبع آن رقابت هم بسیار کم بود. اما امروزه با بیشتر شدن آشنایی مردم با دنیای وب، وب سایت های دنیای وب فارسی بیشتر شده است و رقابت هم بالاتر رفته است. اینجاست که دیگر هر کسی می خواهد در موتور جست و جو اول باشد و به دنبال خدمات سئو سایت است. این خدمات را قطعا یک شرکت سئو سایت خیلی بهتر از هرکسی می تواند به شما ارائه بدهد اما همین انتخاب یک شرکت برای سئوی سایت شما هم یک چالش بزرگ است. با ما همراه باشید که ببینیم چگونه می توانیم این چالش را پشت سر بگذاریم.

شرکت سئو سایت

شرکت سئو سایت

شرکت سئو سایت معمولا به سه شکل در ایران وجود دارد. یا این شرکت یک شرکت طراحی سایت است که واحد سئو و مارکتینگ دارد، یا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ است که واحد سئو دارد، یا یک آژانس خلاقیت و برندینگ است که به احتمال زیاد یک واحد سئو هم دارد. به هر حال تمامی این شرکت ها را می شود یک شرکت سئو دانست و البته که رویکرد هرکدام از آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

یک شرکتی که خدمات سئو ارائه می دهد معمولا با دیگر واحد های مرتبط با سایت نیز در ارتباط است و برای همین هم هست که معمولا شرکت های سئوی سایت، خدمات دیگری به جز سئو سایت را نیز ارائه می دهند و این موضوع مزیت هایی هم دارد که به آن ها نیز خواهیم پرداخت.

شرکت سئو سایت چه کارهایی را انجام می دهد؟

یک شرکت سئو سایت هرکاری هم که انجام بدهد یک وظیفه و هدف اصلی دارد که همه کارها را در راستای همان هدف انجام می دهد. این شرکت وظیفه دارد که در یک بازه زمانی معین، کلمات کلیدی اصلی سایت شما را به صفحه اول گوگل برساند و باعث شود که مشتریان و مراجعه کنندگان شما بیشتر شوند. حالا اینکه هر شرکت برای رسیدن به این هدف چه استراتژی هایی را تدوین می کند، کاملا به آن شرکت بستگی دارد اما یک سری کارهای خاصی هست که معمولا بیشتر شرکت ها در این راه انجام می دهند که به شرح زیر می باشد:

 • تحقیق کلمه کلیدی (Keyword Research) برای پیدا کردن بهترین کلمات فروش و بلاگ برای سایت شما
 • آنالیز رقبای شما و تخمین وضعیتی که شما نسبت به رقبا دارید
 • آنالیز سایت با ابزارهای مختلف و رفع مشکلاتی که در این ابزارها گزارش می شود
 • تدوین استراتژی کمپین های سئوی خارجی (Off-page) 
 • مانیتور کردن سایت شما با ابزارهای آنالیزی و آماری برای فهمیدن بهتر رفتار کاربران
 • تولید محتوای بلاگ سایت شما و ساخت لندینگ پیج هایی در راستای بالا آوردن کلمات اصلی سایت شما
 • امور مخصوصی که هر شرکتی برای سئو سایت های خود انجام می دهد
شرکت سئو سایت چه کارهایی انجام می دهد

چرا باید از یک شرکت سئو برای سئو سایتمان کمک بگیریم؟

منظورمان از این حرف چیست؟ قطعا اهمیت سئو سایت واضح است اما منظور ما کمک گرفتن از “شرکت سئو سایت” است و می خواهیم فرق آن با کمک گرفتن از یک سئوکار فریلنسر را به شما بگوییم. یک شرکت سئوی سایت قطعا کارکنان بسیاری دارد که هرکدام از آن ها در زمینه های خاصی تخصص دارند و هرچند که همه چیز را در سئو بلد باشند، اما به طور خاص یکی از بخش های سئو را بیش از باقی موارد بلد هستند. در نتیجه، روی سایت شما یک مجموعه ای از افراد متخصص در زمینه های مختلف سئو کار می کنند و احتمال اینکه جواب بگیرید خیلی بالاتر می رود.

دلیل مهم دیگر این است که شما با یک شرکت و شخص حقوقی طرف هستید و خیالتان راحت است که کار شما طبق اصول و قرارداد انجام می شود. اگر هم در این میان مشکلی پیش بیاید، با راه های مختلف می توانید موضوع را پیگیری کنید. حالا شما تصور کنید که دارید برای هردوی این نوع از انجام دادن سئو با شرکت سئو یا با سئوکار فریلنسر دارید یک هزینه را پرداخت می کنید اما بازدهی یکی از آن ها به احتمال خیلی زیاد، از دیگری بیشتر است.

چرا باید از یک شرکت سئو برای سئو سایتمان کمک بگیریم

بهترین شرکت سئو سایت چه ویژگی هایی دارد؟

گفتیم که انتخاب یک شرکت سئو سایت منطقی تر از هر روش دیگری است اما حالا خود این شرکت ها باید چه ویژگی هایی داشته باشند که بشود به آن ها بهترین شرکت سئو سایت گفت؟ یک سری از این ویژگی ها هست که شما تنها با مواجه شدن با آن شرکت و بدون اینکه نیازی باشد همکاری را با آن ها شروع کنید می توانید بفهمید. به چند مورد از این ویژگی ها اشاره می کنیم:

 1. خود این شرکت باید با کلمات اصلی سایت خودش در رتبه های بالا باشد و اول از همه سایت خودش باشد که وضعیت خوبی در موتورهای جست و جو داشته باشد.
 2. نمونه کارهای متعددی در زمینه های مختلف داشته باشد که نشان از تجربه آن شرکت دارد.
 3. تیم داشته باشد و همه کارهای سئو به عهده یک شخص نباشد.
 4. متعهد باشد و در قراردادش ذکر بشود که در چه بازه زمانی ای کلمات سایت شما را به صفحه اول می آورد.
 5. کار شرکت صرفا سئو سایت نباشد و از کارکنان آن از  مسائل دیگر مرتبط با سایت و وب نیز سردربیاورند.
 6. استراتژی متفاوتی برای هر پروژه داشته باشد.
 7. از روش های کلاه سیاه استفاده نکند که باعث شود شما رتبه موقتی بگیرید و آن را به سرعت از دست بدهید.
 8. اگر نتوانست به هر دلیل کلمات شما را به صفحه اول برساند، پروتکلی برای جبران خسارت که همان زمان و هزینه شماست، داشته باشد.

7 تا از بهترین شرکت های سئو سایت در ایران

یکی از بهترین راه ها برای اینکه بهترین شرکت سئو سایت را پیدا کنید این است که اصلا بدانید کدام شرکت ها در زمینه سئو سایت خبره هستند و تا به امروز به دلیل موفقیت هایی که داشتند اعتباری کسب کرده اند. برای همین هم ما چند مورد از این شرکت ها را به شما معرفی می کنیم.

1-تابان شهر

وقتی از بهترین شرکت سئو سایت حرف می زنیم، قطعا اسم تابان شهر (tabaneshahr.com) به دلایل مختلف به میان می آید. تابان شهر بیش از 10 سال است که در زمینه سئو سایت، طراحی سایت و امور دیگر دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کند. اعضای تیم تابان شهر با وجود تجربه بالا، جوان و با انگیزه هستند و به هر پروژه به چشم یک تجربه ناب و جدید نگاه می کنند و سابقه بسیاری در سئوی سایت هایی با موضوعات متفاوت دارند. یکی از جالب ترین نکات درباره تابان شهر (که دلیل برتری آن ها نیست برای همین در ویژگی ها به آن اشاره نکردم) این است که همزمان بیش از 40 پروژه را دارند به بهترین شکل ممکن مدیریت می کنند و بیش از 200 پروژه موفق سئو در کارنامه خود دارند.

ویژگی های تابان شهر:

 • برعکس خیلی از شرکت ها، سئو سایت این شرکت بر پایه تعهد است و در قرارداد آن ها ذکر می شود که کلمات انتخاب شده سایت، تا یک تاریخ مشخصی باید در صفحه اول باشند.
 • پروژه های موفقی در موضوعات مختلف دارند که همه آن ها را می توانید در صفحه نمونه کارهای آن ها مشاهده کنید.
 • تیم مجرب اما جوانی دارند که هرکدام از آن ها یک بخشی از کار پروژه را انجام می دهند و هماهنگی کامل با یکدیگر دارند.
 • بیش از 10 تا از کلمات “اصلی” سایتشان در لینک 1 گوگل است و بیش از 40 کلمه “اصلی” در صفحه اول گوگل دارند.
 • قبل از شروع کار با کارفرماها جلسه حضوری مشاوره دارند تا کارفرما را برای پیشبرد بهتر کار راهنمایی کنند.
 • کارشان کاملا شامل روش های کلاه سفید می شود و به هیچ عنوان از روش های اسپمی سئو استفاده نمی کنند.
 • هر آنچه که بهترین شرکت سئو سایت لازم داشته باشد را دارند.
تابان شهر

2- دی ام تابان

یکی دیگر از بهترین شرکت های سئو سایت که با چندین سال سابقه در این زمینه همچنان با قدرت فعال است دی ام تابان (dmtaban.com) است. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ متشکل از افراد حرفه ای در زمینه سئو و دیگر امور دیجیتال مارکتینگ که امور سئو سایت را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. این شرکت 30 پروژه را همزمان مدیریت می کند و بیش از 200 پروژه موفق در زمینه سئو سایت دارد. خیلی از سایت هایی که شما در صفحه اول می بینید حاصل زحمات این تیم می باشد.

ویژگی های دی ام تابان:

 • این شرکت به شما تعهد می دهد که در یک بازه زمانی خاص کلمات سایت شما را به صفحه اول بیاورد.
 • تیمی جوان اما مجرب دارد که در همه آن ها در زمینه سئو خبره هستند.
 • بهترین تدوین استراتژی را برای سئو آن پیج، آف پیج و تکنیکال دارند.
 • روی طیف عظیمی از کلمات کلیدی در موضوعات مختلف کار کرده اند.
 • تماما از روش های کلاه سفید استفاده می کنند.
دی ام تابان

3- تابان آکادمی

یک شرکت سئو سایت دیگر که در زمینه سئو خیلی وقت است که فعالیت خوبی دارد تابان آکادمی (taban.academy) است. یک آکادمی مرتبط با موضوعات برنامه نویسی، طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ و خصوصا سئو که به علاوه آموزش سئو، خدمات سئو را هم به خوبی انجام می دهد. این سایت متشکل از یک سری متخصص جوان است که در زمینه سئو بسیار مطالعه کردند و تجربه بدست آوردند و حالا بهترین استراتژی ها را برای سئو سایت های مختلف ارائه می دهند.

ویژگی های تابان آکادمی:

 

 • تابان آکادمی هم به شما تعهد می دهد که کلمات سایت شما را در گوگل به صفحات اول بیاورد و هم اینکه بعد از بالا اومدن سایت شما به شما آموزش می دهد که چگونه رتبه های خود را حفظ کنید.
 • سایت آن ها پر از مطالب آموزشی در رابطه با یادگیری سئو است که می تواند باعث شود که خودتان هم بتوانید بعدها سئو سایت خود را بدست بگیرید.
 • تیمی جوانان و با استعداد دارد که با وجود جوان بودن، با روحیه کار تیمی هر پروژه ای را به بهترین سرانجام می رسانند.
 • به هیچ عنوان از روش های کلاه سیاه که ممکن است باعث پنالتی شدن سایت بشود استفاده نمی کنند.
تابان آکادمی

4- آژانس دیجیتال مارکتینگ فرین

یکی از بهترین شرکت های سئو سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ فرین (farin.agency) است که اگر پیگیر مطالب سئو باشید، احتمالا آکادمی این شرکت را بشناسید که مطالب خوبی در زمینه سئو دارد. سئوکاران این شرکت جزو با سابقه ترین سئوکاران حال حاضر در ایران محسوب می شوند و نمونه های موفق بسیاری هم دارند.

ویژگی های آژانس دیجیتال مارکتینگ فرین:

 • مشاوره قوی قبل از انجام امور سئو
 • تیم بسیار حرفه ای و مجرب
 • استفاده از روش های نوین و سنتی سئو به صورت ترکیبی
آژانس دیجیتال مارکتینگ فرین

5- نوین

یکی از حرفه ای ترین شرکت های سئو سایت نوین (novin.com) است. این شرکت سئو سایت هم سابقه بسیار خوبی در زمینه تولید محتوا و سئو سایت دارد و از مطمئن ترین های این حوزه به حساب می آید. این شرکت سئو سایت مطالب بسیار جالبی هم درباره سئو سایت تولید می کند که برای فهم ساده سئو بسیار عالی است.

ویژگی های نوین:

 

 • تیم جوان و با انگیزه
 • دانش سئوی بالا
 • استفاده از جدیدترین روش های سئو
نوین

6- وبسیما

وبسیما (websima.com) بیش از اینکه یک شرکت سئو سایت باشد، یک شرکت طراحی سایت خوب است اما در زمینه سئو هم سئوکارانی را دارد که آن ها مهارت های بسیار زیادی در زمینه سئو کسب کرده اند. یکی از ویژگی های اصلی این شرکت سابقه بسیار خوبی است که در زمینه سئو دارد و از بهترین روش ها برای انجام سئو سایت بهره می گیرد.

ویژگی های وبسیما:

 • مهارت در زمینه های مختلف سئو
 • نمونه کارهای موفق بسیار در زمینه سئو و طراحی سایت
وبسیما

7- سئو کار

کی دیگر از شرکت های سئو که به تازگی هم خیلی نامش در وب دیده می شود، سئوکار است. شرکت سئوی خوبی که واقعا به خوبی از پس سئو سایت پروژه هایش بر می آید و از بهترین های این حوزه به حساب می آید. یکی از اصلی ترین ویژگی های این شرکت تیم جوان و با انگیزه آن است که در زمینه سئو بسیار ماهر هستند.

ویژگی های سئوکار:

 • نمونه کارهایی در زمینه های مختلف کاری
 • تیم جوان و با استعداد در زمینه های مختلف سئو
سئوکار

نتیجه گیری

در اینجا با اینکه یک شرکت سئو سایت خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد و چرا انتخاب یک شرکت سئو مهم است صحبت کردیم. حتما نکاتی که در رابطه با شرکت ها گفتیم را مد نظر داشته باشید و سعی کنید که در انتخاب شرکت طراحی سایت نهایت دقت را به خرج بدهید. چرا که کار سئو سایت یک کار زمان بر است و قرار است تا چند وقت شما درگیر آن باشید و انتخاب درست شما می تواند هم در مصرف درست منابع شما به شما کمک کند و هم اینکه می تواند از اتلاف زمان شما جلوگیری کند. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم به شما در راه پیدا کردن یک شرکت خوب برای سئو سایتتان کمک کنیم.