هزینه ساخت اپلیکیشن

هزینه ساخت اپلیکیشن

هزینه ساخت اپلیکیشن

هزینه ساخت اپلیکیشن در ایران بازه ی قیمت گسترده ای از 100 هزار تومان تا 100 میلیون تومان دارد!

در سال های اخیر با افزایش قابل توجه میزان استفاده از گوشی های هوشمند  و گسترش طیف کاربران این تکنولوژی، اغلب کسب وکارها چه کوچک و خانگی چه شرکت های بزرگ در فکر طراحی اپلیکیشن اختصاصی برای خود هستند.

بسیاری از شرکت ها نیز با سرمایه گذاری بر روی ایده های خلاقانه و تامین هزینه ساخت اپلیکیشن استارتاپ ها سودی میلیون دلاری داشته اند. طراحی اپلیکیشن به یک فروشگاه اینترنتی و یا معرفی و گسترش یک کسب و کار ختم نمی شود. طبیعتاٌ هزینه ساخت اپلیکیشن با کیفیت برای کسب و کاری کوچک با سود متوسط، مقرون به صرفه به نظر نیاید و آن ها به دنبال طراحی اپلیکیشن ارزان هستند.

بودجه برخی نرم افزارهای ممکن است که در برآوردهای اولیه ی هزینه ساخت اپلیکیشن مبلغ بالایی به نظر برسد. اما همین اپلیکیشن ها در آینده می توانند منبع درآمدی باورنکردنی برای سازندگانش بشوند.

انواع اپلیکیشن

اپلیکیشن ها در ابتدا فقط برای مواردی مانند سرگرمی تهیه می شدند، اما کم کم سازندگان به فکر بهره وری بیشتر از این فضا افتادند و امروزه اپلیکیشن ها منبعی برای درآمد تجارت های مختلف به حساب می آیند. هزینه ساخت اپلیکیشن بازی جذاب و با کیفیت در مقایسه با درآمدی که برای طراحان و سرمایه گذارانش خواهد داشت قابل مقایسه نیست.

برای بسیاری از اپلیکیشن ها مانند اینستاگرام ، هزاران اپلیکیشن کمکی و مکمل تاکنون طراحی شده است. با فروش امکانات مورد نیازکاربران می توان به کسب درآمد از این نرم افزارها رسید. ساخت اپلیکیشن های ارتباط جمعی و پیام رسان با توجه به دشواری و پیچیدگی طراحیشان نیاز به زمان طولانی، سرمایه گذاری بلند مدت و به کارگیری نیروی کار متخصص دارد. هزینه ساخت اپلیکیشن هایی از این قبیل بسیار بالاست و نیاز به پیدا کردن سرمایه گذار برای مراحل اولیه استارتاپ دارد.

برگاربرد ترین پلتفرم موجود در بازار جهانی طراحی سایت فروشگاهی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی می باشد.

هزینه ساخت اپلیکیشن

اپلیکیشن برای کسب و کارهای نوپا

تنوع دسته بندی های انواع اپلیکیشن بسیار زیاد است و می توان به مواردی مثل اپلیکیشن خبری، آموزشی، پخش ویدیو و…اشاره کرد. با تحقیق بسیار و یافتن یک ایده ی جدید و پرکاربرد می توان کسب و کاری برپایه آن راه اندازی نمود. البته می بایست کلیه هزینه های ساخت اپلیکیشن را تا مرحله اجرا و انتشار تخمین زد و اگر از
خود سرمایه کافی ندارید، برای ایده به دنبال سرمایه گذار گشت.

در این مقاله بیشتر قصد داریم که به بررسی هزینه ساخت اپلیکیشن برای بیزینس نوپا و شرکت های متوسط بپردازیم که پیش زمینه و دانشی از ساخت اپلیکیشن ندارند؛ اما می خواهند کسب و کار خود را با تکنولوژی روز مطابقت دهند.

مقدمه ای بر هزینه ساخت اپلیکیشن

در نگاه اول شاید این گونه به نظر برسد که ساخت اپلیکیشن با کیفیت و کارآمد برای یک کسب و کار جدید یا متوسط، به صرفه نباشد. اما طی چندین سال گذشته بسیاری از شرکت های کوچک سرمایه ی قابل توجهی را برای هزینه ساخت اپلیکیشن و وب سایت خود اختصاص داده اند.

زیرا با توجه به تمایل رو به رشد کاربران به خرید آنلاین،با برنامه ریزی بازاریابی مناسب در فضای دیجیتال، موسسات می توانند تعداد کاربران اپلیکیشن را افزایش بدهند؛ در نتیجه  میزان فروش کالا، خدمات و یا هرگونه محصول خود را چندین برابر افزایش دهند.

در آینده ی نزدیک اکثر شرکت ها و کسب و کارها  چه مدرن و چه سنتی، به ارائه خدمات از طریق وبسایت و اپلیکیشن احتیاج پیدا خواهند کرد. درآمد اکثر تجارت ها به تکنولوژی گوشی های هوشمند وابسته خواهد شد. پس امروزه ساخت اپلیکیشن، به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت برای کسب و کار با نگاهی به دوردست محسوب می شود. قاعدتاٌ فروش ایترنتی از طریق اپلیکیشن نه تنها هزینه ساخت اپلیکیشن را جبران نموده، بلکه موجب سوددهی کسب و کار نیز می گردد.

هزینه ساخت اپلیکیشن

یکی از عوامل تاثیر گذار در تصمیم گیری کسب و کارها برای ورود به تجارت آنلاین هزینه ساخت اپلیکیشن است. طبیعتاٌ شرکت ها ترجیح می دهند بودجه کمتری را برای ساخت اپلیکیشن اختصاص دهند. اولین قدمی که برای شروع به طراحی اپ و وب سایت در نظر می گیرند، تعرفه ی ساخت اپلیکیشن است. اما کیفیت و کارایی یک اپلیکیشن معیاری است که باید قبل از هزینه ساخت اپلیکیشن نقش اصلی را در تصمیم گیری ایفا کند.

هر شخص تازه کاری می تواند با پیشنهاد هزینه ساخت اپلیکیشن ارزان، شرکت ها و موسسات را ترغیب به سفارش ساخت اپلیکیشن کند. اما تنها یک شرکت حرفه ای و یا شخصی با تجربه می تواند اپلیکیشنی با کیفیت را برای
شما طراحی کند.

برآورد هزینه ساخت اپلیکیشن

اگر تا اینجا با خواندن مقاله به اهمیت توسعه کسب و کار در فضای اینترنت پی برده اید، و تصمیم گرفته اید که برای تجارت خود اپلیکیشن تهیه کنید، در ادامه شما را با عوامل تاثیر گذار روی هزینه ساخت اپلیکیشن آشنا می کنیم.

هزینه ساخت اپلیکیشن به پارامترها و عوامل مختلفی بستگی دارد. تعرفه ها عموماٌ با در نظر گرفتن امکانات، جزئیات و سختی کارِ طراحی محاسبه می شود. هزینه ساخت اپلیکیشن برای یک کسب و کار خانگی، با هزینه ساخت اپلیکیشن فروشگاهی یا شرکتی متفاوت است. هر اپلیکیشن باید برای دستگاه ها و و سیستم عامل های مختلفی طراحی گردد و هرچه تعداد آن ها بیشتر باشد، هزینه ساخت اپلیکیشن افزایش پیدا می کند.

گاهی اپلیکیشن جهت اتصال نرم افزار به سایت ساخته می شود. اگر وبسایت مورد نظر نتواند خروجی های مورد نظر را پشتیبانی کند، فراهم کردن امکانات لازم برای وب سایت نیز بر هزینه ساخت اپلیکیشن اضافه می کند.

اپلیکیشن، سرمایه شماست!

اگر هدف شما از طراحی اپلیکیشن ابتدا فضایی آبرومند برای معرفی کسب و کار شما به مخاطبان جدید و حفظ وفاداری مشتریان قدیمیتان، و سپس کسب درآمد و سود آوری آن برای موسسه­ تان است؛ این کار را بسیار جدی بگیرید و ساخت و طراحی اپلیکیشن خود را به موسسات حرفه­ ای و با تجربه بسپارید. هزینه ساخت اپلیکیشن برای شما سرمایه­ گذاری برای کسب و کارتان محسوب می­ شود.

 

حتما بخوانید:   ساخت اپلیکیشن اندروید بدون دانش برنامه نویسی

هزینه ساخت اپلیکیشن

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت اپلیکیشن

عوامل زیادی بر روی هزینه ساخت اپلیکیشن تاثیرگذارند. در اینجا به مهم ترین عوامل تعیین کننده هزینه ساخت اپلیکیشن می پردازیم.

  • عوامل فنی و پیچیدگی آن
  • تعداد سیستم عامل ها و دستگاه هایی که اپلیکیشن باید روی آن اجرا شود
  • UI و  UX و گرافیک و انیمیشن های طراحی شده
  • نحوه اتصال اپلیکیشن به سرور
  • مدل کسب و کار
  • عملکرد و قابلیت های اپلیکیشن
  • زمان انجام پروژه
  • پلتفرم و استفاده از قالب های آماده یا طراحی اختصاصی آن
  • تکنولوژی Native و Multiplatform

برای اطلاع بیشتر پیشنهاد می­کنیم که مقاله طراحی اپلیکیشن را مطالعه فرمایید.

نقش تکنولوژی در هزینه ساخت اپلیکیشن

در طراحی نرم افزارهای Native  سازنده اپلیکیشن طبق سیستم عامل مورد درخواست شما به یکی از زبان های
برنامه نویسی، 
کد نویسی انجام می دهد. کد نویسی مستلزم زمان طولانی تری برای طراحی خواهد بود و در نتیجه هزینه ساخت اپلیکیشن نیز بیشتر خواهد شد. این روش در ساخت اپلیکیشن های حرفه­ ای کاربرد دارد و می ­توان قابلیت های پیچیده تری را برای اپ طراحی نمود.

با استفاده از سیستم های Multiple  برنامه نویس خروجی اپ را بر روی سیستم مرورگر موبایل خواهد داشت. اپلیکیشن هایی که از این طریق طراحی می شوند، قابلیت اجرا شدن روی چندین سیستم عامل مختلف را دارند
و دیگر نیاز به طراحی مجزا برای سیستم های متفاوت ندارد. در نتیجه هزینه ساخت اپلیکیشن بسیار کاهش می ­یابد. اما به دلیل محدودیت هایش، این روش برای اپلیکیشن های حرفه ای توصیه نمی شود.

پلتفرم ­ها چه تاثیری در هزینه ساخت اپلیکیشن دارند؟

استفاده از پلتفرم­ های آماده این امکان را فراهم آورده­ اند که هزینه ساخت اپلیکیشن را کاهش دهند. CMS­ های آماده مانند وردپرس که بخشی از اپ قبلاٌ در آن طراحی شده است باعث می شود که هزینه ساخت اپلیکیشن به حداقل برسد.

هزینه ساخت اپلیکیشن در کانون تابان شهر

هزینه ساخت اپلیکیشن توسط کانون تابان شهر از دو میلیون تومان شروع می­ شود و با توجه به نیاز شما، نوع طراحی اپلیکیشن، طرح مورد نظر، زمان انجام پروژه و خدمات دیجیتال مارکتینگ پس از انتشار اپ، هزینه ساخت اپلیکیشن برآورد خواهد شد. در اینجا می توانید نمونه کار طراحی اپلیکیشن در کانون تابان شهر را ببینید. در صورتی که برای هزینه ساخت اپلیکیشن  و یا مشاوره­ی اولیه ­ی و یا سفارش طراحی اپلیکیشن و وبسایت سوالی دارید با شرکت برنامه نویسی تابان شهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط:

حتما بخوانید:   طراحی اپلیکیشن

طراحی پورتالطراحی وب سایتاپلیکیشن ووکامرسطراحی سایت شرکتی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *