درباره ی هزینه های ساخت اپلیکیشن چه می دانید؟

حتما گوش کنید…!

 

هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن


تفاوت سیستم های تولید محتوا


زبان های برنامه نویسی در طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن


عوامل موثر بر هزینه های ساخت اپلیکیشن

پلتفرم

اندروید

هزینه ساخت اپلیکیشن
اندروید و ios

هزینه ساخت اپلیکیشن
ios

هزینه ساخت اپلیکیشن

امنیت

تایید هویت کاربران

هزینه ساخت اپلیکیشن
بدون نیاز به تایید هویت

هزینه ساخت اپلیکیشن

امکانات

اپلیکیشن فروشگاهی

هزینه ساخت اپلیکیشن
کدنویسی اختصاصی

هزینه ساخت اپلیکیشن
مدیریت محصولات

هزینه ساخت اپلیکیشن

پشتیبانی

پشتیبانی 24 ساعته

هزینه ساخت اپلیکیشن
پشتیبانی در ساعات اداری

هزینه ساخت اپلیکیشن

بررسی هزینه های ساخت اپلیکیشن

هزینه ساخت اپلیکیشن در ایران بازه ی قیمت گسترده ای از 100 هزار تومان تا 100 میلیون تومان دارد!

در سال های اخیر با افزایش قابل توجه میزان استفاده از گوشی های هوشمند  و گسترش طیف کاربران این تکنولوژی، اغلب کسب وکارها چه کوچک و خانگی چه شرکت های بزرگ در فکر طراحی اپلیکیشن اختصاصی برای خود هستند.

بسیاری از شرکت ها نیز با سرمایه گذاری بر روی ایده های خلاقانه و تامین هزینه ساختن اپلیکیشن استارتاپ ها سودی میلیون دلاری داشته اند.

طراحی کردن اپلیکیشن به یک فروشگاه اینترنتی و یا معرفی و گسترش یک کسب و کار ختم نمی شود. طبیعتاٌ هزینه ساخت اپلیکیشن با کیفیت برای کسب و کاری کوچک با سود متوسط، مقرون به صرفه به نظر نیاید و آن ها به دنبال اپلیکیشن ارزان هستند.

بودجه برخی نرم افزارهای ممکن است که در برآوردهای اولیه ی هزینه برای اپلیکیشن مبلغ بالایی به نظر برسد.

اما همین اپلیکیشن ها در آینده می توانند منبع درآمدی باورنکردنی برای سازندگانش بشوند.


هزینه ساخت اپلیکیشن

انواع اپلیکیشن

اپلیکیشن ها در ابتدا فقط برای مواردی مانند سرگرمی تهیه می شدند، اما کم کم سازندگان به فکر بهره وری بیشتر از این فضا افتادند و امروزه اپلیکیشن ها منبعی برای درآمد تجارت های مختلف به حساب می آیند. سرمایه گذاری برای ساخت اپلیکیشن بازی جذاب و با کیفیت در مقایسه با درآمدی که برای طراحان و سرمایه گذارانش خواهد داشت قابل مقایسه نیست.

برای بسیاری از اپلیکیشن ها مانند اینستاگرام ، هزاران اپلیکیشن کمکی و مکمل تاکنون طراحی شده است. با فروش امکانات مورد نیازکاربران می توان به کسب درآمد از این نرم افزارها رسید. ساخت اپلیکیشن های ارتباط جمعی و پیام رسان با توجه به دشواری و پیچیدگی طراحیشان نیاز به زمان طولانی، سرمایه گذاری بلند مدت و به کارگیری نیروی کار متخصص دارد. هزینه ساخت اپلیکیشن هایی از این قبیل بسیار بالاست و نیاز به پیدا کردن سرمایه گذار برای مراحل اولیه استارتاپ دارد.

پرکاربرد ترین پلتفرم موجود در بازار جهانی طراحی سایت فروشگاهی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی می باشد.


مقدمه ای بر هزینه ساخت اپلیکیشن

در نگاه اول شاید این گونه به نظر برسد که ساخت اپلیکیشن با کیفیت و کارآمد برای یک کسب و کار جدید یا متوسط، به صرفه نباشد. اما طی چندین سال گذشته بسیاری از شرکت های کوچک سرمایه ی قابل توجهی را برای هزینه ساخت اپلیکیشن و وب سایت خود اختصاص داده اند.

زیرا با توجه به تمایل رو به رشد کاربران به خرید آنلاین،با برنامه ریزی بازاریابی مناسب در فضای دیجیتال، موسسات می توانند تعداد کاربران اپلیکیشن را افزایش بدهند؛ در نتیجه  میزان فروش کالا، خدمات و یا هرگونه محصول خود را چندین برابر افزایش دهند.

در آینده ی نزدیک اکثر شرکت ها و کسب و کارها  چه مدرن و چه سنتی، به ارائه خدمات از طریق وبسایت و اپلیکیشن احتیاج پیدا خواهند کرد. درآمد اکثر تجارت ها به تکنولوژی گوشی های هوشمند وابسته خواهد شد. پس امروزه ساخت اپلیکیشن، به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت برای کسب و کار با نگاهی به دوردست محسوب می شود. قاعدتاٌ فروش ایترنتی از طریق اپلیکیشن نه تنها هزینه ساخت اپلیکیشن را جبران نموده، بلکه موجب سوددهی کسب و کار نیز می گردد.

هزینه ساخت اپلیکیشن

اپلیکیشن برای کسب و کارهای نوپا

تنوع دسته بندی های انواع اپلیکیشن بسیار زیاد است و می توان به مواردی مثل اپلیکیشن خبری، آموزشی، پخش ویدیو و…اشاره کرد. با تحقیق بسیار و یافتن یک ایده ی جدید و پرکاربرد می توان کسب و کاری برپایه آن راه اندازی نمود. البته می بایست کلیه هزینه های ساخت اپلیکیشن را تا مرحله اجرا و انتشار تخمین زد و اگر از
خود سرمایه کافی ندارید، برای ایده به دنبال سرمایه گذار گشت.

در این مقاله بیشتر قصد داریم که به بررسی قیمت ساخت اپلیکیشن برای بیزینس نوپا و شرکت های متوسط بپردازیم که پیش زمینه و دانشی از ساخت اپلیکیشن ندارند؛ اما می خواهند کسب و کار خود را با تکنولوژی روز مطابقت دهند.

هزینه ساخت اپلیکیشن

یکی از عوامل تاثیر گذار در تصمیم گیری کسب و کارها برای ورود به تجارت آنلاین قیمت های آن است. طبیعتاٌ شرکت ها ترجیح می دهند بودجه کمتری را برای ساختن یک اپ اختصاص دهند. اولین قدمی که برای شروع به طراحی اپ و وب سایت در نظر می گیرند، تعرفه های آن است. اما کیفیت و کارایی یک اپلیکیشن معیاری است که باید قبل از هزینه نقش اصلی را در تصمیم گیری ایفا کند.

هر شخص تازه کاری می تواند با پیشنهاد هزینه ساخت اپلیکیشن ارزان، شرکت ها و موسسات را ترغیب به سفارش ساخت اپلیکیشن کند. اما تنها یک شرکت حرفه ای و یا شخصی با تجربه می تواند اپلیکیشنی با کیفیت را برای
شما طراحی کند.

برآورد هزینه ساخت اپلیکیشن

اگر تا اینجا با خواندن مقاله به اهمیت توسعه کسب و کار در فضای اینترنت پی برده اید، و تصمیم گرفته اید که برای تجارت خود اپلیکیشن تهیه کنید، در ادامه شما را با عوامل تاثیر گذار روی هزینه طراحی آشنا می کنیم.

هزینه ها به پارامترها و عوامل مختلفی بستگی دارد. تعرفه ها عموماٌ با در نظر گرفتن امکانات، جزئیات و سختی کارِ طراحی محاسبه می شود. هزینه ها برای یک کسب و کار خانگی، با هزینه اپلیکیشن فروشگاهی یا شرکتی متفاوت است. هر اپلیکیشن باید برای دستگاه ها و و سیستم عامل های مختلفی طراحی گردد و هرچه تعداد آن ها بیشتر باشد،هزینه ساخت اپلیکیشن افزایش پیدا می کند.

گاهی اپلیکیشن جهت اتصال نرم افزار به سایت ساخته می شود. اگر وبسایت مورد نظر نتواند خروجی های مورد نظر را پشتیبانی کند، فراهم کردن امکانات لازم برای وب سایت نیز بر آن هزینه ها اضافه می کند.


اپلیکیشن، سرمایه شماست!

اگر هدف شما از طراحی اپ ابتدا فضایی آبرومند برای معرفی کسب و کار شما به مخاطبان جدید و حفظ وفاداری مشتریان قدیمیتان، و سپس کسب درآمد و سود آوری آن برای موسسه­ تان است؛ این کار را بسیار جدی بگیرید و ساخت و طراحی اپ خود را به موسسات حرفه­ ای و با تجربه بسپارید. هزینه ساخت اپلیکیشن برای شما سرمایه­ گذاری برای کسب و کارتان محسوب می­ شود.

هزینه ساخت اپلیکیشن

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت اپلیکیشن

عوامل زیادی بر روی قیمت های اپلیکیشن تاثیرگذارند. در اینجا به مهم ترین عوامل تعیین کننده هزینه ساخت اپلیکیشن می پردازیم.

  • عوامل فنی و پیچیدگی آن
  • تعداد سیستم عامل ها و دستگاه هایی که اپلیکیشن باید روی آن اجرا شود
  • UI و  UX و گرافیک و انیمیشن های طراحی شده
  • نحوه اتصال اپلیکیشن به سرور
  • مدل کسب و کار
  • عملکرد و قابلیت های اپلیکیشن
  • زمان انجام پروژه
  • پلتفرم و استفاده از قالب های آماده یا طراحی اختصاصی آن
  • تکنولوژی Native و Multiplatform

برای اطلاع بیشتر پیشنهاد می­کنیم که مقاله طراحی اپلیکیشن را مطالعه فرمایید.


طراحی اپلیکیشن را با تابان شهر به صورت کاملا حرفه ای تجربه کنید!

اگر برای راه اندازی و هزینه ساخت اپلیکیشن خود نیاز به مشاوره دارید می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید و برای شروع کار خود اطلاعات خوبی به دست آورید.

09123845470