طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری

بسیاری از افراد هستند که علاقه بسیاری به گردشگری، مدیریت تور های طبیعت گردی، تجربه های جدید از طبیعت و کلا سفر کردن دارند. آنها هر هفته این فعالیت را خودآگاه یا ناخودآگاه به دلیل علاقه خود انجام می دهند اما به این نکته توجه نمی کنند که می توانند با کمی خلاقیت و به روز شدن از همین علاقه مندی خود در آمد وافری کسب کنند و برای خود اسم و رسمی به پا کنند. جدای از این افراد آژانس هایی نیز هستند که اقدام به برگزاری تور و ارائه خدمات سفر انجام می دهند اما نمی توانند محدوده ی کسب و کار خود در نتیجه درآمد خود را افزایش دهند. قطعا همگی الان سوالتان این است که “خب راه حل چیست؟” پیشنهاد تیم تابان شهر به شما طراحی سایت گردشگری است. اینکه به چه صورت طراحی می شود و چه مزایایی دارد و چگونه ما را به درآمد می رساند سوالاتی است که در ادامه مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت. پس این مقاله شگفت انگیز رو از دست ندید!!

سید مجتبی مرعشیان

14 مرداد 99

چرایی نیاز به طراحی سایت گردشگری

امروزه یکی از درآمدزا ترین صنایع موجود در جهان صنعت توریسم است و بسیاری از کشور ها سود هنگفتی از این صنعت کسب می کنند (نمونه های آن خواهد آمد). با توجه به این سود هنگفت، صنعت گردشگری تاثیر بسزای در درآمد و اقتصاد آنها در هر سال دارد. برای مثال به گزارش سایت globaledge آمریکا در سال 2017 درآمدی حدود 211 میلیارد دلار از گردشگری و جذب توریست داشته است که با مقایسه ی آن به تمامی درآمد های کشور خودمان به نکات جالبی می رسید!! اما اصل صحبت اینجاست که چرا بر روی چنین فعالیت پر اهمیتی نباید سرمایه گزاری به روز و مناسبی انجام داد؟!

علاوه بر آن نکته ی اساسی که در اینجا به چشم می خرد این است که افرادی که تمایل به سفر های متعدد دارند و بیشتر افراد به هنگام سفر، استفاده از داده های موجود در فضای آنلاین را به مراجعات حضوری ترجیح می دهند. البته دلایل آنها هم واضح است. برای مثال آنها تمایل دارند که به طور کامل تور لیدر را شناخته و رزومه ی او را مطالعه کنند و یا عکس های جایی که می روند را به طور کامل دیده و در مورد آن تحقیق کنند. به همین علت است که شرکت های گردشگری بزرگ دنیا  مانند Airbnb  اقدام به طراحی سایت گردشگری کرده اند که البته یکی از بهترین نمونه های آن در کشور خودمان سایت و شرکت الی گشت می باشد.

طراحی سایت گردشگری

چه کسانی نیاز به طراحی سایت گردشگری دارند؟

افراد و شرکت های مشخصی هستند که طراحی سایت گردشگری به کار آنها خواهد آمد که عبارتند از:

  • آژانس های گردشگری و مسافرتی
  • تور لیدرها
  • هتل ها
  • استراحتگاه ها
  • شرکت های ارائه دهنده ی خدمات تور و مسافرت

امکانات مورد نیاز طراحی سایت گردشگری

هر سایتی با توجه به موضوع آن یکسری محتوا و المان های خاص در آن قرار می گیرد و بدون آن ها سایت بی معنی می شود. برای مثال سایت یک درمانگاه و یا کلینیک بدون امکان نوبت دهی آنلاین بی معنی است. حال در طراحی سایت گردشگری هم یکسری محتوا و المان خاص باید در نظر گرفته شود که هویت سایت ما را نشان دهد. تعدادی از مهمترین آنها در ادامه خواهد آمد 

الزامات طراحی سایت گردشگری

شما باید بتوانید مشتریان بالقوه خود را تبدیل به بالفعل بکنید. برای اینکار بهترین راهکاری که برای سایت های گردشگری می توان استفاده کرد، معرفی مناطق گردشگری مختلف است. در ای سایت حتما باید یک قسمت مخصوص برای کاربران قرار داده شود که با زیبایی ها و ویژگی های مختلف و متنوع تمام مکان های گردشگری آنها را آشنا کند و علاوه بر آن به نقد و بررسی آن اماکن بپردازد


معرفی غذای های محلی


گالری تصاویر برای کمک به آشنایی با مکان ها

طراحی سایت گردشگری

امکان مشاهده ی  شرایط آب و هوایی مناطق مختلفی که خدمات ارائه داده می شود یکی از مهمترین قسمت های یک سایت گردشگری است. تصور کنید که شما قصد رزرو یک تور از طریق اینترنت برای کیش را دارید ولی آن سایت اطلاعات آب و هوایی شهر کیش را در زمان های مختلف در اختیار شما نمی گذارد و یا بدون اطلاع از شرایط آب و هوایی مازندران قصد سفر به آنجا کنید و در حین سفر با یک شرایط بحرانی روبرو شوید!!


معرفی هتل و نقد و بررسی آنها


فروشگاه آنلاین جهت خرید و فروش تورها

مزیت های سایت گردشگری

اگر اهل سئو و راه های بهینه سازی سایت باشید قطعا با واژه ی سختی در کلمات کلیدی آشنا شده اید. در علم سئو هر کلمه ای که سختی بیشتری داشته باشد بیانگر این مطلب است که رقابت در آن کلمه و موضوع بیشتر یا کمتر است. حال در گردشگری سختی کلمات به شدت بالاست و این مسئله نشانگر وجود سایت های بسیاری است که وارد این عرصه شده اند. این بدین معنی است که طراحی سایت گردشگری مزیت های بسیاری داشته است که عده ی زیادی اقدام به طراحی آن کرده اند. اما اگر بخواهیم مهمترین مزیت های طراحی سایت گردشگری را لیست کنیم عبارتند از :

سرعت در تبلیغات

با طراحی سایت گردشگری میتوان از تمام امکاناتی که در فضای وب می باشد برای تبلیغات استفاده کنیم و دیگر نیازی به طی کردن بروکراسی های اداری برای انجام تبلیغات سنتی را نداریم. در فضای آنلاین شما به راحتی در بهترین مکان ها در سریعترین زمان ممکن قادر به انجام تبلیغات هستید.

طراحی سایت گردشگری

مشتری های فراوان و دسترسی به آنها

امروزه بیشتر انسانها از فضای وب برای انجام کارهای خود استفاده می کنند و مخاطبان آن یک طیف گسترده را تشکیل می دهند. شما با حضور در این فضا می توانید تعداد زیادی از آنها را در کنار خود داشته باشید.

طراحی سایت گردشگری

آنالیز قدرتمند

با طراحی سایت گردشگری تعداد بسیار زیادی از ابزار های حرفه ای موجود هستند که شما می توانید بوسیله آنها به آنالیز مخاطبان، مقاصد گردشگری، علایق مردم و هزاران مسئله ی دیگر دسترسی داشته باشید

طراحی سایت گردشگری

دید گسترده مخاطبان

به دلیل امکان انتشار نظر و اشتراک تجربیات دیگر انسان ها در سایت، هر شخصی می تواند با دید بسیار بازتری به سراغ مکان مورد علاقه ی خود برود.

طراحی سایت گردشگری

زمان مطالعه 8 دقیقه

همین حالا برای طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن اقدام کنید!

برای مشاوره و سفارش انواع سایت و اپلیکیشن می توانید با متخصصین تابان شهر در تماس باشید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاور شما: 09123845470