آیا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر برای راه اندازی و طراحی وب سایت خود نیاز به مشاوره دارید می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید و برای شروع کار خود اطلاعات خوبی به دست آورید.


مزایای طراحی وب سایت

امکان ایجاد ارتباطات بین المللی

با چند زبانه کردن وب سایت خود می توانید با سرمایه گذاران و مشتریان بین المللی در ارتباط باشید. 

افزایش مشتریان و درآمد

وب سایت شما مانند یک دفتر کار شبانه روزی است که همواره در حال فعالیت است.

ورود به بازار کسب و کار آنلاین

با طراحی وب سایت، وارد تجارت پر سود کسب و کار آنلاین می شوید. 

ایجاد مزیت رقابتی در بین رقبا

سایت شما مانند یک مزیت رقابتی عمل می کند و شما را از سایر رقبا تفکیک می کند. 

ایجاد هویت آنلاین برای برند

سایت شما، هویت آنلاین شرکت شما در فضای مجازی است. 

جذب مشتریان خارجی

با طراحی سایت می توانید کسب و کار خود را به مشتریان خارجی نیز معرفی کنید. 

مراحل طراحی وب سایت


انتخاب هاست و دامنه

طراحی وب سایت

هاست و دامنه وب سایت شما با توجه به کسب و کار شما انتخاب می شود.

دامنه وب سایت معرف برند و نام کسب و کار شما است.

طراحی سایت به یک هاست مناسب و پرسرعت احتیاج دارد.

انتخاب زبان برنامه نویسی

طراحی وب سایت

زبان های برنامه نویسی مختلفی در طراحی سایت وجود دارد.

نوع کسب و کار و هدف شما در انتخاب زبان برنامه نویسی تاثیر دارد.

بعد از انجام مشاوره های مربوطه، برنامه نویس ها زبان برنامه نویسی سایت شما را مشخص می کنند.

نصب سیستم تولید محتوای مناسب

طراحی وب سایت

سیستم های تولید محتوای مختلفی در طراحی وب سایت وجود دارد.

سیستم تولید محتوا با توجه به درخواست ها و نیازهای کارفرما تعیین می شود.

ورد پرس یک سیستم تولید محتوای محبوب است. 

انتخاب قالب مناسب

طراحی وب سایت

قالب های متنوعی برای طراحی وب سایت وجود دارند.

قالب سایت با توجه به نوع وب سایت شما انتخاب می شود. 

در فرایند طراحی وب سایت، مشکلات قالب بررسی می شوند.

طراحی صفحات سایت

طراحی وب سایت

با توجه به کلمات کلیدی و محصولات کسب و کار شما، صفحات وب سایت طراحی می شوند.

هر وب سایت، تعدادی صفحات اصلی دارد که به آنها صفحات لندینگ می گویند.

صفحات لندینگ باید جذاب و پر محتوا طراحی شوند. 

بهینه سازی سرعت سایت

طراحی وب سایت

بعد از طراحی وب سایت، سرعت آن بررسی می شود.

برای جلوگیری از فرار کاربر از سایت، صفحات باید از سرعت مناسبی برخوردار باشند.

ابزارهای مختلفی برای تحلیل سرعت سایت وجود دارند.

آمار خریدهای اینترنتی

بیش از 40% خریدها به صورت آنلاین انجام می شود.

آمار کسب و کارهای اینترنتی

بیش از 40% از کسب و کارها مجازی هستند.

آمار کاربران ایرانی در اینترنت

64% از کاربران اینترنت، ایرانی هستند.

تیم متخصص کانون تابان شهر با سابقه فراوان در زمینه طراحی وب سایت با توجه به خواسته و نیاز های کارفرما می تواند یک سایت کارآمد و حرفه ای برای شما طراحی کند.

با توجه به نفوذ اینترنت در زندگی مردم، طراحی وب سایت برای هر کسب و کاری لازم است.

هزینه طراحی وب سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به نوع کسب و کار، نیازهای کارفرما، قالب و زبان برنامه نویسی اشاره کرد.

نکاتی در خصوص طراحی وب سایت

اگر می خواهید برای شرکت خودتان طراحی سایت انجام دهید و یا این وظیفه را برون سپاری کنید، باید قوانین و نکاتی را رعایت کنید که سایت تان بی نظیر به نظر برسد. این نکته را فراموش نکنید که با توجه به روز رسانی و پیشرفت های هرروزه در زمینه اینترنت، و الگوریتم های گوگل، و کسب و کار، مقوله طراحی سایت نیز هرروز تغییر می کند. بنابراین باید با توجه به قوانین به روز فروش و طراحی سایت، وب سایت خود را به روز برسانی کنید.

گاهی اوقات کارفرماها برای طراحی سایت شرکت شان، چیزی در نظر دارند که شاید عملی نباشد. آنها باید به این نکته توجه کنند که باید سایت خود را در ذهن مخاطب متصور شوند. با توجه به نیاز مخاطبان و جامعه هدف شان، بخش های مختلف سایت را طراحی کنند. در واقع، می توان گفت که یکی از مبانی اساسی طراحی سایت و کسب و کار، مخاطب است.

مبانی طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

اگر می خواهید برای شرکت خودتان طراحی سایت انجام دهید و یا این وظیفه را برون سپاری کنید، باید قوانین و نکاتی را رعایت کنید که سایت تان بی نظیر به نظر برسد. این نکته را فراموش نکنید که با توجه به روز رسانی و پیشرفت های هرروزه در زمینه اینترنت، و الگوریتم های گوگل، و کسب و کار، مقوله طراحی سایت نیز هرروز تغییر می کند. بنابراین باید با توجه به قوانین به روز فروش و طراحی وب سایت، وب سایت خود را به روز برسانی کنید.

گاهی اوقات کارفرماها برای طراحی سایت شرکت شان، چیزی در نظر دارند که شاید عملی نباشد. آنها باید به این نکته توجه کنند که باید سایت خود را در ذهن مخاطب متصور شوند. با توجه به نیاز مخاطبان و جامعه هدف شان، بخش های مختلف سایت را طراحی کنند. در واقع، می توان گفت که یکی از مبانی اساسی طراحی سایت و کسب و کار، مخاطب است.

یکی دیگر از مبانی طراحی سایت، HTML است. همانطور که می دانید، HTML یک زبان نشانه گذاری ساختاری است. شما می توانید به کمک این زبان، طراحی ها و اسناد و برگه های موجود را در سایت بسازید. اکثر متخصصین طراحی سایت، در استفاده از HTML اشتباهات زیادی انجام می دهند. بنابراین اگر می خواهید خودتان وارد حوزه طراحی سایت شوید، باید مطالب را جامع و کامل یاد بگیرید. در حالت دیگر، اگر صاحب کسب و کار هستید و سفارش طراحی سایت به شرکت ها داده اید، بر تمام مراحل کار نظارت داشته باشید.

دومین اصل مهم طراحی سایت،  تولید محتوای با کیفیت است. محتوایی که در سایت می گذارید باید خوانا رو روان باشد و مخاطب را جذب کند. در واقع محتوا و ظاهر وب سایت حرف اول را در مبانی طراحی سایت می زنند. به علاوه، نکته ای که هرگز نباید فراموش کنید، کپی نکردن محتوا از وب سایت های دیگر است.

ابزارهای طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

ابزارهای زیادی برای طراحی سایت وجود دارند که با توجه به نیاز کارفرما و سطح دانش طراحان سایت مشخص می شوند. اصولا هم طراح سایتی باید مجموعه ای از ابزارهای مورد نیاز خود را بشناسد. البته اگر دانشی در این زمینه ندارید. به شما توصیه می کنیم که از ابزارهای زیر استفاده کنید.

اولین و معروف ترین ابزار طراحی وب سایت، ابزاری است که توسط شرکت Adobe، به نام Adobe Dreamweaver تولید شده است. این ابزار با سیستم عامل های مک و ویندوز کاملا تطابق دارد. در صورتی که از این ابزار استفاده می کنید، می توانید از فوتوشاپ نیز به راحتی استفاده کنید.  دومین ابزار، به صورت رایگان قابل استفاده بوده و روی مرورگر فایرفاکس نصب می شود. به کمک این ابزار می توانید خطاهای وب سایت را کشف کرده و سایت خود را توسعه دهید. همچنین کدهای html و css با این ابزار به راحتی قابل تغییر هستند.

ابزار دیگر، و پرکابردترین آنها، نرم افزار فوتوشاپ است. شما هر سایتی که داشته باشید، برای ویرایش و طراحی تصاویر  و ویدئوها حتما به فوتوشاپ احتیاج دارید. می توانید با استفاده از فوتوشاپ، تصاویر کم حجم برای وب سایت خود تولید کنید، تصاویر را در قالب شرکت خود بگذارید و تصاویر متنوعی بسازید.  می توانید صفحه را از نظر استانداردهای html و xhtml را با ابزار W3C Validator بررسی کنید. این ابزار برای استاندارد سازی صفحات وب سایت نیز می باشد.

Code Anywhere یکی از ابزارهای پر کاربرد طراحی وب سایت است که به شما این امکان را می دهد که در هر جایی که هستید، صفحات سایت خود را ویرایش کنید، و کد بنویسید. زبان های کد نویسی بسیاری از جمله pHp، HTML و CSS در این برنامه پشتیبانی می شوند. اگر با زبان جاوا اسکریپت طراحی سایت انجام می دهید، می توانید از jQuery استفاده کنید. این ابزار یک کتابخانه قدرتمند و مفید است.  به کمک Antetype می توانید طراحی های ریسپانسیو برای وب سایت و اپلیکیشن انجام دهید.

در صورتی که هیچ هزینه ای برای طراحی وب سایت نمی خواهید بپردازید، می توانید از سایت سازهای موجود در اینترنت استفاده کنید. در این سایت، با استفاده از ویژگی درگ و دراپ می توانید سایت خود را خودتان بسازید، اما توقف نداشته باشید که سایت به دست آمده پاسخگوی نیازهای شما باشد.

گرافیک طراحی وب سایت

 

گرافیک طراحی سایت

 

ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که منظورمان از گرافیک طراحی سایت چیست؟ عوامل و اجزای زیادی در این جا دخیل هستند، از جمله نحوه استفاده و ترکیب رنگ ها، چگونگی چیدمان تصویرها، نوع و سایز قلم، رنگ قلم، نمایش تصاویر، نوع تصاویر. اگر تصاویر و طراحی بی کیفیتی در سایت تان استفاده کنید، کاربر را از سایت فراری داده اید. در واقع بخش اعظمی از گرافیک سایت به استفاده از تصاویر با کیفیت مربوط می شود.

در فرایند طراحی سایت، همانقدر که برنامه نویسی، کد نویسی و سئوی سایت اهمیت دارد. یک طراحی خوب و استفاده از شیوه های گرافیکی مناسب نیز حائز اهمیت است. برای مثال باید رنگ مناسبی برای سایت خود انتخاب کنید. رنگ سایت باید مطابق با رنگ سازمانی یا به اصطلاح رنگ لوگوی شما باشد. اگر رستوران دار هستید، و تصمیم گرفته اید که برای رستوران تان، طراحی سایت انجام دهید. باید رنگ و طرحش را برای وب سایت رستوران انتخاب کنید، که مشتریان را به خود جلب کنید و اشتهای آنها را تحریک کند.