.

سئو on page

سئو on page چیست؟ اصلی ترین فاکتورهای سئو داخلی در 2022

تهیه شده توسط رضا گلچین

محمدرضا گلچین | کارشناس سئو و دیجیتال مارکتینگ در شرکت تابان شهر
E

سئو On Page

سئو On Page امروزه در بین دیگر روش های سئو سایت تاثیر  بیشتر و اهمیت بیشتری نیز دارد. سئو On Page بسیار تخصصی می باشد و باید به صورت کاملا درست انجام شود. در تابان شهر خدمات سئو سایت به صورت سئو On Page انجام می شود که تضمین تابان شهر برای بالا آمدن صفحه شما به واسطه این فرآیند است. نکته مثبت این روش این است که شاید نتیجه اش دیرتر حاصل شود (نسبت به سایر روش های کلاه سیاه)، اما زمانی که به ثمر برسد ماندگاری بیشتری دارد.

به مشاوره سئو نیاز داری ؟

چک لیست سئو داخلی

در ادامه میخواهیم شما را با کامل ترین چک لیست سئو داخلی 2021 آشنا کنیم. در این چک لیست به مهم ترین معیارهای سئو داخلی در سال 2021 پرداخته ایم :

URL های خود را بهینه کنید

نامک شما باید کوتاه، مختصر و شامل کلمه کلیدی شما باشد. در صورت امکان کلمه کلیدی خود را در ابتدای نامک قرار دهید. از جملات طولانی پرهیز کنید چرا که تجربه ثابت کرده است که نامک های کوتاه تر سئو پذیر تر نیز هستند. به عنوان مثال ourwebsite.com/on-page-seo سئو پذیری بیشتری دارد تا ourwebsite.com/what-is-on-page-seo-and-on-page-seo-checklist-for-2021 .

استفاده از کلمه کلیدی در Title Tag

بسیار مهم است که تگ عنوان شما با کلمه کلیدی شروع شود و بسیار بهتر است که فقط کلمه کلیدی باشد. در سئو داخلی تگ ها به ربات های خزنه کمک می کنند تا بتوانند کانسپت صفحه ما رو بهتر متوجه بشن به همین علت سعی می کنیم نه تنهات در تگ عنوان بلکه در تمام تگ های H از کحلمه کلیدی خود استفاده کنیم.

از صفات و اصلاح کننده ها استفاده کنید

این موضوع به اکثر سئو کارها ثابت شده است که استفاده از اصلاح کننده ها و صفاتی همچون برترین، مهمترین، بهترین، کامل ترین، چک لیست، آپدیت، 2021، سریع ترین، ساده ترین، رایگان و … می تواند در رتبه بندی موثر باشد. همچنین با استفاده از این اصلاح کننده ها بعلاوه ی رتبه ای که می توانید کسب کنید نرخ کلیک یا CTR بیشتری نیز کسب می کنید چرا که افراد بر روی عنوان های جذاب کلیک می کنند.

در تگ H1 خود از کلمه کلیدی استفاده کنید

تگ H1 در وردپرس معمولا به صورت پیش فرض بر روی عنوان صفحه ما اعمال می شود اما می توان آن را تغییر داد. شما می توانید در این تگ از کلمه کلیدی خود استفاده کنید چرا که این تگ برای ربات های خزنده گوگل اهمیت بسیار بالایی دارند.

در Subheading ها از تگ H2 استفاده کنید

در زیر عنوان های خود از تگ H2 استفاده کنید. شما نمی توانید در یک مقاله با یک موضوع از چندین تگ 1 استفاده کنید اما می توانید در هر صفحه به تعداد دلخواه از تگ 2 استفاده کنید البته در جایی که لازم باشد و طبق اصول این کار انجام شود. بهتر است حداقل یکی از ساب هدینگ های ما شامل کلمه کلیدی باشه برای همین اولین ساب هدینگ خودمون رو کلمه کلیدی قرار می دهیم.

در 100 کلمه اول خود از کلمه کلیدی استفاده کنید

چگالی کلمه کلیدی شما در سئو on page بسیار مهم است اما بدین معنی نیست که در هر جایی که توانستید از کلمه کلیدی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که باید زمانی از کلمه کلیدی استفاده کنید که نیاز است. این اشتباه است که برای اضافه کردن کلمه کلیدی مجبور شوید یک جمله و یا یک پاراگراف بی ارتباط رو اضافه کنید. بسیاری از صفحات ما که در صفحه اول گوگل قرار دارند و طولانی نیز هستند تنها 5 یا 6 بار از کلمه کلیدی اصلی در آن ها استفاده شده است.

اسکیما چیست ؟

اسکیما یک میکرودیتا یا زبان نشانه گذاری می باشد که به صفحه ما یک توضیح پیشرفته اضافه می کند تا ربات های خزنده گوگل بتوانند صفحه ما را بهتر شناسایی کنند. برای درک بهتری و پاسخ به سوال اسکیما چیست ؟ باید بگوییم که اسکیما انواع متفاوتی دارد که در روز در گوگل همه ما با آن برخورد خواهیم کرد. به عنوان مثال ریتینگ در کنار عنوان سئو برای صفحه، بالا آمدن عکس اشخاص در زمان جست و جوی نام آن ها، بالا آمدن اطلاعات شرکت ها در زمان جست و جوی آن ها، نمایش ویدئو در نتیجه یک جست و جو و … همه جزو انواع اسکیما محسوب می شوند.

Untitled 300 x 500 px 2 min

ربات خزنده گوگل!

تصور کنید کلمه سئو سایت، کلمه کلیدی میلیون ها صفحه وب در بین میلیاردها صفحه وب می باشد. زمانی که ما این کلمه رو جست و جو می کنیم باید زمان زیادی صرف نمایش این چندین میلیون وب سایت شود اما در کمتر از چند میلی ثانیه تنایج زیادی به ما نمایش می دهد. اینجا است که ربات خزنده گوگل دست به کار می شود. دلیل این سرعت این است که گوگل قبل از اینکه کاربران جست و جویی انجام بدن، از قبل هر صفحه ای که در بستر وب منتشر شده رو بررسی و تشخیص داده و اونها رو در دیتابیس خود ذخیره کرده یا به اصطلاح ایندکس کرده است. وظیفه ی این بررسی ها و تشخیص موضوع هر صفحه و رتبه بندی ها و … به عهده Crawler و یا Spider است. هر دو این ها یک اسکریپت اتومات هستند که با یک الگوریتم صفحه ها رو بررسی می کنند.

تاثیر لندینگ پیج در سئو داخلی

لندینگ پیج ها یا صفحات فرود یا صفحات فروش، باید بتوانند در مرحله اول نیاز کاربر را برطرف کنند و کاربر را راضی نگه دارند. سرعت لندینگ پیج ها برای ربات ها بسیار مهم است چرا که کاربر نیز با صفحات کند سازگاری ندارد. لندینگ پیج های ما باید بتوانند از نظر تکنیکالی کاملا بی عیب و نقص باشند و هیمنطور  بتوانند به صورت هوشمندانه کاربر را مدیریت کنند و به هدف خود برسانند تا دو طرف راضی باشند. همچنین طراحی UI و UX لندینگ پیج ها بسیار مهم است چرا که صفحاتی که روی آن ها سئو انجام می شود همان لندینگ پیج ها هستند و برای لینک اول بودن لازم است تا در کنار سرعت بالا و فراهم کردن نیاز کاربر، زیبایی نیز داشته باشند در کل تاثیر لندینگ پیج بر سئو زیاد است و باید علاوه بر دیزاین به ساختار لندینگ پیجتان نیز توجه کنید.

اصول لینکسازی داخلی

در لینکسازی داخلی برای سئو سایت باید به نکات مهمی مانند انکر تکست و نحوه لینکسازی یعنی مسیری که قرار است طی شود توجه کرد. باید لینکسازی ای انجام بشود که بی ارتباط با موضوع ما نباشد و بتواند ارزش صفحه مارا حفظ و افزایش دهد. در اولین قدم لازم است لینکی با کلمه کلیدی همان صفحه به خود صفحه داده شود تا ربات های خزنده بتوانند بهتر موضوع صفحه شما را شناسایی کنند.

شاید دوست داشته باشید بدانید

نظرات شما عزیزان…

0 Comments

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.